Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Без благос нема радос!  (Прочетена 76269 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
Re:Без благос нема радос!
« Reply #1455 -: Февруари 08, 2015, 07:14:37 »
Изнамерила съм си аз една супер лесна и икономична основна рецепта. В купа сипвам една чаша кисело мляко, обърквам го хубаво с кафена лъжичка сода да шупне. Сипвам отгоре накуп една чаша захар, олио около една трета от чашата, ванилия и брашно - докато стане една идея по-гъсто от кексово тесто. Бъркам с вилица или телена бъркалка без да си давам много зор, само колкото да се омеси добре всичко без да има бучки. После отварям шкафовете и ладилника и диря огризки - неко изостанало парче локум (като снощи) или натрошен шоколад, или отворено-преди-незнамси-колко-време бурканче сладко. Обърквам и него в тестото и сипвам във формичките. Или ако не ме мързи, сипвам по малко тесто, слагам пълнеж във всяка формичка и отгоре допълвам с тесто. Пека на 180 гр около 1/2 час.
Много лесна рецепта. Няма яйца, няма делене на сухи и мокри съставки, няма много бъркане. И най-хубавото е , че мое туриш кво имаш подръка. Правила съм най-различни варианти: с нарязани ябълки и канела, със стафиди, с намачкан банан, с какао, та даже и със сирене и шунка (ма пропуснах захарта ;D) и винаги стават.
Айде, забъркайте и вие, че то стана време за закуска  :)
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

кумичката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2570
  • Аз съм ентелегентно проЗта!
« Reply #1456 -: Март 08, 2015, 08:32:18 »

За празника с любов! :-* Сладкиш с карамелизирани круши и ябълки. ang
Активен
"Пустиняка в буреняка" има своето място в културно-ландшафтния афиш на съвременната градска поп-културна реалия..."
Источник: Пустиняка в буреняка

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
« Reply #1457 -: Август 13, 2015, 09:58:36 »
Най-добрата почивка след тежък работен ден е да си намериш глуповато занимание, достатъчно увлекателно да те държи зает поне час. Обикновено си човъркам разни бръмбазъци за почивка, но днес реших да си поиграя с храна. Така де - ем да разтоваря напрежението, ем да отчета дейност с принос към домашното меню. Представям ви как се правят бомбони "котенца":
Зимате пакет готов марципан и го режете на парчета. Във всяко парченце завивате по няколко стафиди, накиснати за кратко в някакъв алкохол и добре изцедени. Овалвате ги на топчета.

Правите кратка почивка за вдъхновение и си скицирате животинките

после сбирате инструменти - клечки за зъби, капачета и всякакви подобни, които могат да оставят релефен отпечатък. Разтваряте си в една чинийка малко какао и започвате да рисувате по топчетата.

накрая готовите бомбони ги мушкате в хладилника да се стегнат малко, а ако не можете да се сдържите ги нападате с настървение веднага. На вкус са идялни и меки и корави  ;D
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #1458 -: Август 13, 2015, 10:26:56 »
Днеска у ващо семейство са надпреварвате у кулинарни изкушения.   C-- Иде ми да фана фръчоплана и да провера на место как е на вкус. И не само тава.   :nazdrave:
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #1459 -: Август 30, 2015, 07:16:15 »
Спицялно за Оджака и Владко публикувам таа рецепта за медена торта. Страшна!
Праи са лесно, най-трудното е чакането, що трева да седи поне 24 часа, за да омекне. Според моя опит, най-убава беше на третия ден. Мого е важно да са изчака, недейте ги режете по-рано!
Тва е източника, а я ша кажа мойте забележки: http://kuking.net/4_2904.htm

Първо за блата - слага са меда у тенджурка със содата и са бръка непрекъснато, доде са разпеняви и добие карамелен тен. Маща са и са слага маслото, бърка са да са разтопи и после са чукват ейцата, бърка са па и накрая брашното. Таа смес са изсипва у формичка, мойта е с диаетър 24 и ми идва добре и са пече, като са внимава, що блата е тънък и са изпича бързо. Проверява са с клечка. Важно е да не са пече мого, що става твърд,  па то да а уй е добре, ма нали е блат....
Я изпеко два блата, които срезах на две части, от трите сглобих тортата, четвъртия го напраих на трохи и покрих тортата. Но един блат, срезан на две е напълно достатъчен за тва количество крем.

Крема а ясен - сметаната моо да е повече, за да е по-сочна после - 800 гр. например. Орехите ги запичам на тиган, що са по-убави, а сливите са накисватe предварително за малко у вода. Не пропускайте сливите, они дават убав вкус на тортата.

Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #1460 -: Август 30, 2015, 07:21:50 »
фала лепо, домачице, само да са прибера ф Кула и две седмици само тава ще са пробам дорде го догода

оффф, благо мени
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Даца

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2389
  • Светът е оцелял, защото се е смял.
« Reply #1461 -: Август 30, 2015, 07:33:58 »
Божуро, шапка ти свалям.
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Без благос нема радос!
« Reply #1462 -: Август 30, 2015, 07:45:22 »
Алал ти вера, дип че не едем таково ;)

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #1463 -: Август 30, 2015, 10:47:47 »
Страотно изглежда! Я не съм по сладкото, ма си имам дом едно, което като рече "еде ми са нещо сладко" и ма изпраа на нокти. Ше я тура у тефтера таа тортица и коги ми дойде вдъхновение ше я забръкам.  thanks
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #1464 -: Август 31, 2015, 08:45:26 »
Щеш....! :green:
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #1465 -: Август 31, 2015, 08:51:51 »
Втора партида отлежава в ладилника.  Чаканьето е най-трудно.
Активен

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9230
« Reply #1466 -: Август 31, 2015, 09:11:02 »
Значи прайш една и ми ги пращаш,а она докъде доде от Оландия до Кипър,тамън ше е отлежала.
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

GODzillata

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 817
  • Сийбаломамата...
« Reply #1467 -: Декември 06, 2015, 04:30:14 »
Честит Никулден!  :krkanje:

Направих една торта гараш по рецепта на Звездев:

Активен
Добрите мумчета отиват у рая, а язе - за риба!

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
« Reply #1468 -: Декември 07, 2015, 01:07:38 »
браво,изглежда апетитно  :wow:
блазе им на домашните ти,глезиш ги с финес....у дом сички на мене чакат,още не съм доживела и едно яйце да ми сварат  :smeeeh:
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #1469 -: Декември 07, 2015, 09:53:51 »
А я вчера напраих сладки Боки, с мас, без тиква:

Активен

Страницата е създадена за 0.166 секунди с 22 запитвания.