Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Без благос нема радос!  (Прочетена 76288 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
Re:Без благос нема радос!
« Reply #30 -: Ноември 16, 2012, 06:05:28 »
Браво, Бубе, страшна си :punk: ма дай и малко подробности кви са блатовете вътре, с кви кремчета си ги сглобила и ала-бала.... мажеш ли ги отгоре с нещо да лъщят - олио, глюкоза?
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #31 -: Ноември 16, 2012, 09:18:37 »
ШЕколадови са блатовете на повечето ми торти. Крема е също шеколадов - течна сметана на котлона, вътре натрошавам 6 вида шеколад, доде са разтопи и тава нещо седи една нош в хладилника, след тава разбивам с миксер и добавям заквасена сметана. Крема а просто убиец и е мого удобен за работа, що става гъс. Я съм на принципа - колко дебел е блата, толко да а дебел и крема. Праа и един бел крем, в който слагам кокосово млеко и добива един мого изискан, така да го реча, вкус.
Не мажа да лъщи, що ми не аресва, ма некои торти го изискват. Обикновено мажа с олио ели глицерин шеколадовото тесто, по-добре ми седи.

Благодарим за фалбите  :-[.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

jaio

• Гостенин
« Reply #32 -: Ноември 16, 2012, 09:30:22 »
със шоколад съ не работи лесно     :punk: :punk:
Активен

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
« Reply #33 -: Ноември 16, 2012, 10:09:10 »
....
Крема е също шеколадов - течна сметана на котлона, вътре натрошавам 6 вида шеколад доде са разтопи и тава нещо седи една нош в хладилника, след тава разбивам с миксер и добавям заквасена сметана. Крема а просто убиец и е мого удобен за работа, що става гъс......
:o ебаа гу другарке, при вазе криза нема ли :green:
с такова детайлно описание ми запали гумите и ше зема да забъркам утре-другиден едни банбонки от такъв крем, ма ше тура само един вид шоколад, да ни са не напукат петичките от повече
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #34 -: Ноември 16, 2012, 10:12:39 »
Шоколад с юти чушки слагаш ли? Много ми е юбим :P
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

jaio

• Гостенин
« Reply #35 -: Ноември 16, 2012, 10:17:39 »
на Ераклеа има ено такова-ненормално йъ   ни а за пиене ни за кусане   ама а ненормално
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #36 -: Ноември 16, 2012, 10:25:40 »
на Ераклеа има ено такова-ненормално йъ   ни а за пиене ни за кусане   ама а ненормално
За пръв път като чух за такъв вид шоколад, си рекох,че тиа дека са го измислили не са бъш у ред. Първата хапка ми беше зор...и я не знам кък да го кажа...не можех да си представа комбинацията юта чушка и сладко. Да не приказвам, че не понасам вкуса на секви сладко-солени сосове...Ма тава е друга една рабута. Фала на тоа, който е постигнал тоа вкус. Ераклеа не съм ги пробвала. Къде моо са намери?
Активен

sanda

• Гостенин
« Reply #37 -: Ноември 16, 2012, 10:35:47 »
Тава са гу измислеле, индианците мисла че беа Майте що знам че а негде у Мексико. И а било сал за избрани ,шамани вождове и знам ли там кво?! Викали са му рана на боговете. И я като тебе пръвиа път куту си купи и манко така бех критично мислеща, ма си е добро. Одавна не съм яля що я, нали съм заплес, и ям сал шаколад ЛИНД :green: Та ма мръзи да ида до неко фирмен да си зема ют, па оно сал там съм виждала. Ели па не съм обрънала фнимание на друго место.
Активен

jaio

• Гостенин
« Reply #38 -: Ноември 16, 2012, 10:36:18 »
За пръв път като чух за такъв вид шоколад, си рекох,че тиа дека са го измислили не са бъш у ред. Първата хапка ми беше зор...и я не знам кък да го кажа...не можех да си представа комбинацията юта чушка и сладко. Да не приказвам, че не понасам вкуса на секви сладко-солени сосове...Ма тава е друга една рабута. Фала на тоа, който е постигнал тоа вкус. Ераклеа не съм ги пробвала. Къде моо са намери?
по кръчмите съ предлага като топла наапитка   ма ф Софиа не съ сещам каде го има    виш ф кафе Lavazza  на Витошка   ако още работи тава
Активен

jaio

• Гостенин
« Reply #39 -: Ноември 16, 2012, 10:37:55 »
Тава са гу измислеле, индианците мисла че беа Майте що знам че а негде у Мексико. И а било сал за избрани ,шамани вождове и знам ли там кво?! Викали са му рана на боговете. И я като тебе пръвиа път куту си купи и манко така бех критично мислеща, ма си е добро. Одавна не съм яля що я, нали съм заплес, и ям сал шаколад ЛИНД :green: Та ма мръзи да ида до неко фирмен да си зема ют, па оно сал там съм виждала. Ели па не съм обрънала фнимание на друго место.
ЛИНД мисла че го имат-70 % черен с юта чушка
Активен

sanda

• Гостенин
« Reply #40 -: Ноември 16, 2012, 10:43:00 »
ЛИНД мисла че го имат-70 % черен с юта чушка
Чрън е да, ма тука съм гу видвала сал у фирмен магазин на ЛИНД, незнам дали гу има у некоа верига.
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #41 -: Ноември 16, 2012, 10:44:13 »
1- Лавацата работи и не вярвам някога да затвори
2- тоя на Линд с чушката го има тамън по сички големи магазине, фключително и пропадналиа 345 магазин тука в Бизнес парка
Активен
не я като да немам, ма би шкял

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #42 -: Ноември 16, 2012, 10:46:31 »
не приказваме за Линд, ми за оня другия...че не моо му пофтора името ;D
Активен

кумичката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2570
  • Аз съм ентелегентно проЗта!
« Reply #43 -: Ноември 17, 2012, 08:38:52 »
Златни ти ръце, Бубе,  thanks thanks и душа! thanks cv Дали да не мислиш в посока собствен благ блог? :)
Активен
"Пустиняка в буреняка" има своето място в културно-ландшафтния афиш на съвременната градска поп-културна реалия..."
Источник: Пустиняка в буреняка

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #44 -: Ноември 17, 2012, 09:31:24 »
Саках да кажа 6 шеколада, ма е убаво и различни видове да са, не секой път слагам 6 различни.

Шеколад с юти чушки не слагам, що е мого скъп, я зимам обикновени шеколади, тука са по 33 цента и са идялни за тоо крем. Иначе съм яла на ЛИНДТ черен шеколад с юти чушки и малинов мус, мого як.
Нощеска правих къщата, ма още не съм ги снимала. По неко време ша ги пуща.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Страницата е създадена за 0.321 секунди с 21 запитвания.