Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Избори идат - да помислиме!  (Прочетена 115022 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Избори идат - да помислиме!
« -: Април 02, 2009, 08:03:09 »
Я отварам такава тема, що колко и да ни се неще да се разпрааме за политика, от ньеа ни зависат и работата, и доходите ни, и данъците, и целиа ни живот. Просто съм длъжен да турнем тука клипа на Пергишина, що он е класика у жанра, он треба да бъде у началото на сички политически дискусии некога. Те го те тука:

Така, а съга предлагам трезво (доколко моеме) да помислиме по въпроса - кво да прайме, та да ни не прекарат и на тиа избори? Или ако ни прекарат - по-манко да бъде или барем с вазелин? Що мене ми омръзна да слушам кво ората пцуват управниците, къде само преди месеци самички са ги избирале... Примери нема да давам, само за Цара си спомнете. С колко спечели тогава и колко пцувни отнесе послем (па продължава да отнаса и днеска).

Един въпрос за размисъл че поставим само: Човек си не избира хирурга къде го оперира, учитела къде му учи детето, пилота къде го кара у самолета, нали така? Ама им имаме некво доверие на тиа ора, спокойно легаме да ни режат или седаме да ни возат и редко че чуеш некой да ги пцува. А баш политиците, къде ниа ПРЕКО си ги избираме - се сме недоволни от тех, се ги мразиме и ги пцуваме. Що така бе ора? Дали що сме некадърни да си избереме управници със света? Че каате - избор нема, они само боклуци. Ама се срещат и свесни ора, що си не докараме от тех? Те по тиа въпроси че се радвам да каата и да помислиме, що изборите идат, и па че се ловиме за палците след тех.
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

masok

• Гостенин
Re:Избори идат - да помислиме!
« Reply #1 -: Април 02, 2009, 09:25:51 »
темата е добра.....и сложна.я от 15 годин неща да чуа за управници.оти не са мал.но мисла че немаме имена и личности (немаме атанас буров или стамболов илидраган цанков или иван вазов ако щете) тва са ората дека са водили българия напред(доколкото е било възможно тогава).а сеа кои ?сите българе гладни, кат ги сложат да управлеват ,пръво си редат родата до девето колено,после приателете ,после тия от който имат файда и накрая простио народ.е да ма оно минало мандато,и идан нови гладни политице.............и до кога тва.дорде затръкат тааа дръжава............оти у нея останаааа сал цигане(що они раждат по много и ги не боли от кризата) и помаци(оти и такива има у бг............за турци мила че нема)..................та така а сеа ми кажете за кой да гласувам и коя личност да избера ??? ??? ???
« Последно редактиранье: Април 02, 2009, 09:30:00 от генин-стубел »
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #2 -: Април 02, 2009, 09:44:24 »
Я знам ена историа за един дедко, който е бил кмет и под натиска на един куманис се е принудил да пущи циганйе у село, иначе ги е немало. Ама ги е заселил изпред нйеговата си къща, да може да ги контролира. Тава че го опишем у друга тема, съга ме мръзи, ама кажете кой из днешните политици че си засели циганйе у Бояна преду палата дето е построил с камери и частни охранители? А?
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #3 -: Април 02, 2009, 11:43:44 »
абе Я бе чул що Слави Трифонов подфанал неква подписка да са промени принципа на гласуванье ли, на издиганье на кандидатурите ли, незнам и Я за кво става на въпрос  ???  ако некои а по запознат с матеряла да пише тука ......
Активен
жената Я  и приятели  

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #4 -: Април 03, 2009, 12:13:19 »
Еми,иде реч да са въведе "мажоритарен" принцип на гласуванье-т.е. да са гласува за личности а не за партии...
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #5 -: Април 03, 2009, 12:45:40 »
оти не са мал.но мисла че немаме имена и личности (немаме атанас буров или стамболов илидраган цанков или иван вазов ако щете) тва са ората дека са водили българия напред(доколкото е било възможно тогава).а сеа кои ?

Я мислим че требва да се огледаме по-добре.
Мислим че имаме  Буш,Плъотрепача,Дръмоня,Пръвака,Пустинячката,Иван,
Лъчезар,Никола,Гошо,Пешо,Колю...Мислим че просто не смо подирили достатъчно настоятелно.Мислим че нещата са у наште ръце,а ние още се чудиме.До кага смо плахи и нерешителне, винаги че има такиви къде че действат авантюристично и че седат там къде се полага другиму.Ниа не се занимаваме с пулитика,она се занимава с назе и ни кара да береме срам и стра.Мислим че е дошло времето да се събудиме и да си сфръшиме сами си рабутата.Ако некои още се мислат,требва у скоре да станат на ясно сас себе си.Буш у момента ни подсеща че е време да дедеме заяфка за нещо по-дубро.И нема цар,мар, царица или магарица!Сички са толкуф далече од назе,колко и ние ги чустваме чужди.Време е вече да се осъзнаеме и да не разчитаме на никой.Призовавам и госкето да се вкючи у таа дискусиа.През утрешниа ден слънцето мое да изгрее и за ньи.
« Последно редактиранье: Април 03, 2009, 12:48:21 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Пръвака

• Тумбак
« Reply #6 -: Април 03, 2009, 12:58:46 »
оти не са мал.но мисла че немаме имена и личности (немаме атанас буров или стамболов илидраган цанков или иван вазов ако щете) тва са ората дека са водили българия напред(доколкото е било възможно тогава).а сеа кои ?

Я мислим че требва да се огледаме по-добре.
Мислим че имаме  Буш,Плъотрепача,Дръмоня,Пръвака,Пустинячката,Иван,
Лъчезар,Никола,Гошо,Пешо,Колю...Мислим че просто не смо подирили достатъчно настоятелно.Мислим че нещата са у наште ръце,а ние още се чудиме.До кага смо плахи и нерешителне, винаги че има такиви къде че действат авантюристично и че седат там къде се полага другиму.Ниа не се занимаваме с пулитика,она се занимава с назе и ни кара да береме срам и стра.Мислим че е дошло времето да се събудиме и да си сфръшиме сами си рабутата.Ако некои още се мислат,требва у скоре да станат на ясно сас себе си.Буш у момента ни подсеща че е време да дедеме заяфка за нещо по-дубро.И нема цар,мар, царица или магарица!Сички са толкуф далече од назе,колко и ние ги чустваме чужди.Време е вече да се осъзнаеме и да не разчитаме на никой.Призовавам и госкето да се вкючи у таа дискусиа.През утрешниа ден слънцето мое да изгрее и за ньи.

......многу добре казано и аку правилно съм разбрал и Слави Трифонов (я не съм му баш фЕн ....) сака нещо такова ............ примерно а ку ма пудкрепите да станем депутат и я станем с ваша помощ и ютре забоварим кой ма а издигнал и ми а помогнал да са изявим на пулитическата сцена със сичките благинки къде съпровождат тоа възход, виа мойте избирателе и благодетеле да ми деликатно наповните даса не уьивам куту ми строшите джамовете на къщата, ели ми запалите бащината плевня  и др. подобни деликатни намеци  ;D ;D ;D
Активен
жената Я  и приятели  

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #7 -: Април 03, 2009, 09:18:39 »
язе ще повервам че има смисъл от изборете куту ората къде сакат да инги гласувам запишат програма със срокове - до еди коя си дата ще напраиме тава - до еди коя си - онова - ако не напраиме - ще са извиниме и ще врънеме парите къде сме зимале за заплати и ще са затръкаме от белиа свет от СРАМ, и що не сме управдале вашуту доверие - що политиката е обществен договор и куту не са изплъни треба да са врънът парите на ората ...

Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

jaio

• Гостенин
« Reply #8 -: Април 03, 2009, 11:55:47 »
абе то а ясно че кои и дъ изберем се ше съ мъчът да ни ебът ама поне да изберем уя дали ша а четвртит триъгълен ели леко заоблен а сакам дъ ви кажа и еднъ проститиа нощеска ф крчмата съ дивлече Валдес сигур го знаате (абе тоа а диф като колибарски петел) по ми вика ти шъ гласуваш ли за портиата на новите артисте ели нящо такова беше а мене ми спадна уя- и тоа глупак напраил неква партиа деба и клеса непоръбен деба е ка дъ гласуваш за тоа
а за тава нищо не каам
Активен

Пръвака

• Тумбак
« Reply #9 -: Април 03, 2009, 12:02:51 »
язе ще повервам че има смисъл от изборете куту ората къде сакат да инги гласувам запишат програма със срокове - до еди коя си дата ще напраиме тава - до еди коя си - онова - ако не напраиме - ще са извиниме и ще врънеме парите къде сме зимале за заплати и ще са затръкаме от белиа свет от СРАМ, и що не сме управдале вашуту доверие - що политиката е обществен договор и куту не са изплъни треба да са врънът парите на ората ...

абе оно и Цара  обещаваше че че ни упрай за 800 дни  па нищо не напрай и мани къде нищо нема да връне, ами и зе половината от гората у България  >:( >:( >:(....... моа да прозвучи малко крайно, ама я мислим че назе сал окупаторе че ни упраат....
Активен
жената Я  и приятели  

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #10 -: Април 03, 2009, 12:12:33 »
Да каам и мойто мнение:

У назе, както знаеме, сичко е на обратно. У Америка у политиката влазат ора, които са се доказале вече у други некви области - бизнес, изкуство, кино и т.н. Те Арнолд Шварцнегер например. Там човека влаза у политиката, щото ВЕЧЕ Е СТАНАЛ БОГАТ И ИЗВЕСТЕН и съга иска да пробва и в таа облас, да превземе още един връх. Он знаа, що сички медии че го гледат под лупа и сака да докаже, що е честен и коректен, и що критиците ми нема да има за кво да се фанат. А у назе човек влаза у политиката ЗА ДА СТАНЕ БОГАТ И ИЗВЕСТЕН, такъв от наште "политици" ако го извадиш из Парламента че умре отглади (с малки изключения). Те кажете ми, кой бизнесмен (къде му връви добре фирмата и печели), кой професионалис (с добра заплата у сериозна фирма) и кой писател (къде му се купуват и четат книгите) че си зареже работата и че нагази у това лайняно блато - политиката? И ако влене у неа такъв човек, с кво че го уплашиш и как че го дръжиш под контрол? Че го заплашиш да го изгониш от Парламента? И кво, он си има доходи човека, име си е изградил и е известен, ич му не дреме... Затова се избират некадърници и гладници, къде иначе че умрат гладни, та да гледат "шефа" си у очите. Нали сте гледали у парламентарната група на БСП-то кво става - дига Татяна Дончева червената папка - сички гласуват "ПРОТИВ", дига зелената - сички са "ЗА". А кажете ми, кой нормален човек че се фане на такава "работа"? Човек къде е деен и е свикнал да действа и да мисли, къде си има некви принципи и достойнство, че седи ли там като гъба и само да натиска кое копче му кажат? Това и стадо маймуни моат да го праат... А иначе тиа ора ни преставляват тама и защитават наште интереси... Кво да ти се не додрайфа...

Можем да обобщим следното: Тиа къде моат да бъдат свесни политици - нещат. А тиа къде сакат - не треба да се пущат тама. Треба некакси да укараме у политиката истински ора, и си мислим, че мажоритарниа принцип е добра стъпка у таа посока. Ама па моеме да се преебеме жестоко. За цара нали гласуваме като ЛИЧНОС (не за партиа), вервахме че е силен и принципен човек, къде че промени позната ни схема към по-добро. Кво стана - същото лайно излена, ако не и по-големо... Значи треба да се гласува за ЛИЧНОС, ама има големо значение КОЯ е таа личнос!
« Последно редактиранье: Април 03, 2009, 12:35:50 от Bushman »
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #11 -: Април 03, 2009, 12:17:45 »
ако в един публичен дом , работата не връви - треа да смениме курвите - и така докаде клиентете почнат да илазат доволни- ако нашите са некъдри ще докараме от чужбинско -...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

masok

• Гостенин
« Reply #12 -: Април 03, 2009, 02:53:03 »
хм ако и политиците фкараме като внос от чужбина за кво стаеме тогиз.доматите от турция,краставици от гърция,ягоди от пакистан,картофи от аржентина........... ::)сега и политици.!!!!!!!!!!е ние за уй ли сме а..?????........бушмена убао го каза оти можещите нещеа.......ама що нещат ?що знаа с какъв народ се зафатат,оти ние освен да глеаме мекото на баницата и на съседа у чинията,друго не праиме............................................ша ме извинявате ма народо, си неее мал 45 годин комунизъм и 20 съсипваща демокрация(дека секи си я разбира как му е угодно)......и коги ше се опрайм.куту живота на нашто поколение леко пролази а?
« Последно редактиранье: Април 03, 2009, 02:55:19 от генин-стубел »
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #13 -: Април 03, 2009, 03:02:42 »
модела е нелит - що нико не носи ОТГОВОРНОС за нищо - гн. управник виа имате слаби резултати и затава ви мащаме ... сакаме резултати -
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #14 -: Април 03, 2009, 06:14:16 »
абе да ви питам.............кво ше каете за андрей слабаков?като личност?я ми аресва къ прикаа и къ ги увиква сите политици.......... ??? ::)
Активен

Страницата е създадена за 0.422 секунди с 22 запитвания.