Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Избори идат - да помислиме!  (Прочетена 115049 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Re:Избори идат - да помислиме!
« Reply #15 -: Април 03, 2009, 08:02:59 »
Съга че критикувам и мое да се засегне некой.Не визирам никой конкретно, прикаам обобщено.
   А стига ни а управал тоа и оня!Ниа имаме пораженческо мисленье.Така никага нема да моеме да застанеме куто равни с управяващите.Че избереме тоа,че избереме другиа.Тоа че ни упраи, оня нема!Нема вече кво да се доверяваме на тоа и оня. Практиката доказа че сичко до тука е за лудо.Ясно е че наще ора ги нема у политиката.Тагава стига есперименти.Иаме достатъчно разумни ора между назе,такиви къде знаат кво ни убива що са из среди назе.Ако сакаме да ни се чуе думата тебва да действаме на принципа -с ньиньите камънье по ньинята глава.Требва да си иаме наша пулитическа сила и наши си пулитици.Сичко друго че е мижи да те лажем и че ни турат ВИНАГИ на задень план.А съга мислете у таа насока и оставете празните приказки за принца къде че дое на бел конь.Ако въобще имате куража за таково начинание?Знам пръвите доводе че са че е млого трудно и т. н.Лесно нема,лесно е само да кае некой не може.И ако сакаш да си упраиш жената,нема да викаш никой вънкашен да я гняви и улигави,ми че се стегнеш и че бъдеш мъш.Така а и съга!Щом сакаме нещо,требва да го напраиме истинско и по мъшки.Кой че се реши да се искаже и да се почва од негде?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
« Reply #16 -: Април 03, 2009, 08:16:19 »
могу си прав......ма моели да питам коя е нашта политичека сила и наште политици.и я несам за чуждинци и ги неща тука,ние несме ча толко прости да не мое се управлеваме.ма баце кажи кой ,от тия пустиняци да избереш,кат сичко е боклук.......................и я сакам мъже и ора с акъл да ни управлеват,ма сам могу скептичен просто.знам че нема да стане па ??? ???
Активен

Камик

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 772
« Reply #17 -: Април 03, 2009, 08:24:55 »
абе да ви питам.............кво ше каете за андрей слабаков?като личност?я ми аресва къ прикаа и къ ги увиква сите политици.......... ??? ::)

Какво да ти кажа, хитряга е той - рафиниран.
Редно е да споделя сега и защо така го виждам.
В началото, от преду няколко годин го гледам по различни предавания и бях започнал да му харесвам приказките даже. Викам си - глей го, свесен човек ще дойде, добре дума и се не притеснява от нищо.
Ма нещата се промениха по-лани. Спомняш ли си стачката на даскалите? Помниш я навярно. Та по него време силно се разочаровах от него и започнах да го подозирам в задкулисни игри. Поради не знам защо, беше се хванал тоя чиляк с няколко червени снаи и беха огганизирали някакво здружение против стачката и смело защитаваше хопотенизата, че видиш ли даскалите не трябвало да стачкуват, че няма кой да наглежда децата денъска. Еба го другарко, ама ми кипва говното като са сета. Значи трее некой да му гледа отрочето за без пари и нема право да си подири правата, що му нарушавало покоя. А те тогава, учителите работеха за я има - я не 300лв чисто на месец. И според него немали право да стачкуват?!? Я ако бех на тено място и ден немаше повече да изкарам в школото.
Ма на, клекнаха и ги опънаха естествено. Така сега училището все повече се превръща в една забавачница за поотраснали дечица и нищо повече.
Спомням си и за едни мед. сестри в някаква ясла, дето даже не си направиха труда да се занимават с глупости да стачкуват - направо си подадоха молбите за напускане. Е, те си получиха без много мрънкяне и окане по-високите заплати. А даскалите - прости ора излязоха да ги ева.
Та с една дума - Слабаков си ороти напреко правителството, ма кога опре до сериозни работи си налива вода в тената воденица. Като на платена опозиция ми прилича и т'ва си е. Отворен е на Уста, не е прос никак, но е и фурнаджийска лопата най-непредвидима.
Активен
Във вceки човек дреме по един простак, а в някои - по повече.

masok

• Гостенин
« Reply #18 -: Април 03, 2009, 08:32:54 »
сигур си прав,я не претендирам сал пита дали тоя стае.............не подкрепям никои оти неим вервам............ ::)они си знаат политиката си е курвенска работа,сал че нее куту у публичнио дом.тия и да ги смениш фаида нема да има они толку си моат и новите..............
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #19 -: Април 03, 2009, 08:41:42 »
могу си прав......ма моели да питам коя е нашта политичека сила и наште политици.и я несам за чуждинци и ги неща тука,ние несме ча толко прости да не мое се управлеваме.ма баце кажи кой ,от тия пустиняци да избереш,кат сичко е боклук.......................и я сакам мъже и ора с акъл да ни управлеват,ма сам могу скептичен просто.знам че нема да стане па ??? ???

А стига бе!Ми ясно е че нема такава сила!Нема и такиви ора! Ниа що смо тагава?Или си мислимо че по не ни бива од сегашните?Верно мое да ни не бива,ма оно е що не смо научени да краднемо.Говорим ви за сила къде ниа че си а напраиме,а не такава къде а зачената у гяволски амин.Требва ни верно манко повече самочувствие да се почустваме равни с равните.От исказваньето на Буш видим че он има достатъчно.Чуствам че и Самотока неа за пренебрегванье.Ей ниа смо сила!Требва само да го проумееме и секи да заработи ползу роду.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
« Reply #20 -: Април 03, 2009, 08:51:54 »
авраме тук сме 130 души.............требат ни ора у северозападо има 200000душ(за тва несам сигурен предполагам сал,мое и по-малко).ама кажи ми ?.кат ги знаеш куф сорт са у северозападо кой ше ни поверва на назе ?кой?нашио край е най-беден от цела българия и ората са се наслушали на глупостите на политиците...........них не ги ебат,они ги псуват и си живея,кой къ мое.......................... ::)
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #21 -: Април 03, 2009, 08:57:01 »
Ей-ей чекай бай Авраме, ти накъде биаш? Я си иам работа като слънце, специалис съм си у мойта облас и у Българиа са 4 или 5 човека, къде моем да си говорим с тех на професионални теми. Ако ме изгонат от таа фирма (къде сам съга), утре не, ама у понеделник сабаалем че бъдем у друга, без конкурсе и разправии, само един телефон да звъннем че съм свободен. Ама никой ме не гони, даже напротив - секи месец бонуси ми дават... Опит професионален иам повече от 15 години баш къде треба, ползвам и език колко ми треба, знам си работата и си поддържам квалификациата - е скоро карах курс за некъф нов софтуер. Сакам да ти каам (и на сички у тоа форум), що Бушмена на такова курвенско хоро нема да се фане, работата си нема да зареже та у лайняно блато да нагази с двата крака.

Обаче иначе си прав, има свесни ора между назе и моеме като нищо да издигнеме кандидатура! Я обещавам да помагам с кво моем и (естествено) да гласувам за нашиа човек (ако излене такъв).
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #22 -: Април 03, 2009, 08:57:10 »
Сто умни луди глави струват колкуф милионье.Секи от назе има там семейство роднинье приателе,они също имат пузнати.На краа че се окаже че целиа северозапад ни а рода.Требва само да си повервате.Лефски е бил сам.Ниа смо сто.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #23 -: Април 03, 2009, 09:05:04 »
Я знам че тука никой разумен човек нема да заяви некви желаниа.Разбирам и Буш.Достатъчни са ни закючителните му думи.Останалото че се реши не у форума,а на друго место.Мое да се окаже че че гониме гулема риба,а мое и нищо да не стане,/ели поне за съга/.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
« Reply #24 -: Април 03, 2009, 09:10:01 »
убао авраме.ама яла у село и кажи за некоя партия ели личност ше оплюят секи един.они са обезверени ората и нещат.............пример ели издигнат пенчо пенчев 30 проценте ше кааат евала ма останалете ше му изкарат и усраните гащи..........и тва важи за целио район.секи си живее вивото и неще да влеее бирнико у ним.също андрешко.................... :)
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #25 -: Април 03, 2009, 09:34:17 »
тава са у таа тема сирьозни приказки -
до Буш - баце, разумните ора не влазат у политиката що им я кеф и за пари ,а що са налага и нема кои друг на ползу роду - що са си надскочиле мастрафа и тава е иоште едно престижно занимание, - верно е че е манко курвенско , ама таково го праат сегашните управници, по белиа свет се учи такова у университете, както и дипломация /тава е иоще по курвенско/, поглеж къ гласуват с чужди карти и инги не а срамота, и мани ми ги дават по телевизиата ... и тиа са не усящат ...

до Аварам - верно баце си прав, манко иоще треба да са почака да са заврътът поколенеата - по новите политически стандарти на 25 годин са сменят поколениата, демек треба да са причака да понамалеат битонените глави къде напинят за куманистете, другите не са сила къде не може да бъде преборена лесно ... 

Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #26 -: Април 03, 2009, 10:05:36 »
Я си мечтаем да стане кво пишеше Самотока некъде по-напреде: Сакаш да гласувам за тебе? Добре, ама пръвом че подпишеме договор. И пишеме: Днеска (дата) се сключи на стоящиа ДОГОВОР между (кандидата за политик) от една страна и я (електоралната единица) от друга страна за следното:.... и се описват сичките му задължениа, кво треа да напрай за 4 години мандат, кви законе да прокара, колко да ми напрай стандарта на живот (по години - първата, втората и така...), кви треба да бъдат престъпността и безработицата примерно (па по години, на пръвата - толко %, на втората - % и така...), и други задължениа да му се напишат: например да не дига повече данъци, да не допуска гласуванье с чужди карти, да неам я ядове с корупция у моя живот, сичко кво сакам да стане. И послем он да си управлява, а я да си дръжим договора у дома и да си го четем от време на време. И като не изпълни нещо - направо на съд за неспазване на договор, със сичките му неустойки и други последици. Те така разбирам я да бъде, а не онова леке да ми обещава да опрай работата за 800 дена, а послем да ми се или като путка и да ми обеснява, що не а казвал така и я сам го разбрал неправилно...

Ама и журналистите са много виновни. Що сичките лъжи и изцепки на политиците ги имат записани, ама вадат само кои им изнаса. Я помним много добре, как Станишев обещаваше ако дойде БСП на влас ВЕДНАГА да постави на разследване въпроса за имотите на Цара (дали ги е получил неправилно). И они верно дойдоа на влас, ама у коалициа с НДСВ и работата заглъхна. Я ако сам един журналис, секи ден баш преди новините че пускам това интервю (къде обещава да разследва царските имоти) и послем че му звъним по телефона (у ефир, разбира се) да го питам кво става с таа работа. И секи ден така... Ама им не стиска на журналистите, глеат си они у копанята и внимават да не разсърдат кого не треба...
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #27 -: Април 03, 2009, 10:14:41 »
обръни фнимание - работата на журналистете у пресата е слугинска, опслужват политически интересе ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

masok

• Гостенин
« Reply #28 -: Април 03, 2009, 10:44:57 »
я мисла че най-убавото нещо е че требе им се мааане имунитета.кат си грешил съд.гаврилсисе с дете(оти имаше такъв депутат------кастрация).ако си откраднал една ръка режем,ако си излъгал език......сал крумови закони ше ни опрааат.по ханско време е имало закони не сеа................ ::) ::)
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #29 -: Април 03, 2009, 10:57:25 »
Оно неа убаво да се прикаа за пулитиката куто за нещо къде стои там негде ис преду тубе,а ти си далеееко од ньой и си ни лук ял, ни лук мерисал.Ако зачекваш въпросе за пулитика требва да си пудготвен не само да сакаш нещо од некой си,ми и да го напраиш как си требва,ако друг не знаа как.Най е лесно да си опозициа що само обвиняваш,а не праиш нищо.А да те видим тагава куто сакаш нещо,можеш ли ти самиа да го напраиш или само си чешеш езика?Тоа къде расчита на друг да му сфръши рабутата,нема да дочека да дое тава време.Секи един требва да разбере жестоката истина че партиите се грижат не за целиа народ,а за благоденствието само на собствените си членове.И дажи и там има привилегировани и преебани.Ако принадлежиш към некоа партиа и она ти а осигурила сичко дубре,разбирам те що се дръпаш.Ма кага никой те не сефери за чеп,а ти си се препнал кута магаре на мос и го гледаш у очи и чекаш да натрони у шака трои,па и да ти ги турне у устата,а он ти ги подфръга се едно ти дава да сисаш од златна боска...те тава не мом да го проумеем.Ората са казале, не прави дубро, ако не ти а посакано!Буш е праф.Та од таа гледна точка,кой си има сичко нема да се пущи да упраа бакиите на ора къде не сакат помош.Там верно се заглъзваш у длибоки лайна,що на тиа баче им си аресва да си живеат у тоа свет.Май само на назе ни се струва че у северозапада нещата са зле.Май ниа смо нещо збръкани,та смо пошли да редимо нещо къде си а у ред.Ако е така и я давам заднишком.Виа ка мислите?
« Последно редактиранье: Април 03, 2009, 10:59:44 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Страницата е създадена за 0.216 секунди с 21 запитвания.