Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Избори идат - да помислиме!  (Прочетена 115186 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Re:Избори идат - да помислиме!
« Reply #2250 -: Октомври 29, 2015, 11:58:19 »
Тава спецялно за Ане го пущам. За изборите у Охрид иде реч. Дано не бръкам, ма по спомени е нейното село.
"Вотът на чуждиците"
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2015/10/29/2638920_votut_na_chujdicite/?sp=0#storystart

"Вътре има чуждици, които гласуват". С думата "чуждици" хората от с. Охрид и другите села от общината наричат внесените от кандидатите за кметове избиратели.
« Последно редактиранье: Октомври 30, 2015, 12:38:52 от унучка на Тинджулата »
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
« Reply #2251 -: Октомври 30, 2015, 03:15:33 »
Иве, къ ги повниш тиа работи :)

Ако ти каам че не съм стъпвала у тава село :) Но кореня ми е оттам и по-спецялно на баба, къде прикаваше по врачански диалекти - яла бабъ да тъ изъм  ;D

иначе за тиа гласове знам, следим баш родното ми село къде гласуват и за ДПС.

но наскоро разбра, че бащата на прадеда  ми Лозан ( 12 дете у семейството) преди за се засели у О'рид, е живеял у Горна Бела Речка, имал е над 100 кошера. Месния турчин у Орид го арексал и ми рекал да слеа от планината, земя ше му даде и да си чува пчелините. и така се заселил у равнината.
ено време турци добре са живеяли с българе, щом тия вторите са си плащали чинно данъците.
важно е да знааме отдек сме, те я разбра тава лето за тоа ми род.

другия го знам до 6-7 поколения назад, огромно родословно дръво докъди 1800г надире.
благодарение на Цоцин го имаме и на ел. вариант :). Он ше ви каа къ да ги прайте тиа работи :) със слимки тава онава.
колко малко ора си знаат потеклото, най-много до прадеди.
и друго също съ знаа важни случки от битието им - кой кък живея, кък се образовал, кък умрел. они са умирали на по 40 годин.

Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #2252 -: Октомври 30, 2015, 06:41:30 »
Цитат
Иве, къ ги повниш тиа работи
Знам ли и я, понекогиш са чуда на мене си, вчера не повна кво съм правила  ;D

Цитат
благодарение на Цоцин го имаме и на ел. вариант :). Он ше ви каа къ да ги прайте тиа работи
Да казва Цоциния. Оняденка макя ме зе да разпраа за нейната рода, па като зе да изрежда едни имена, полвината не съм ги чувала. И са разбрахме да седне и да ги напише тия рабути, че после нема кой да си сповня.
Активен

Aнe

• Тумбак
« Reply #2253 -: Октомври 30, 2015, 07:33:58 »
ел варянта не е ча толко важен, важно е да си запишеш кво ти разпраа жената.
я фана различни роднини, млого интересни истории.
за съжаление баба можежеш да ми разкаже повече, но се присети, след като си отиде от тоа свет.
но те други дръти ора помагат.
оно благодарение и на дедо, къде над 40 гОдин е збирал таа информация. питал е вече покойници.
да се врънеш до 1800 годин ич не е малко.
живееме си те така, ни се интересуваме, ни ни а зор, родова памет и т.н
прави си дръвото стандартно и клоновете разклонявай.
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #2254 -: Октомври 03, 2016, 01:00:17 »
Мързи ма да префрълям фотки, та пущам линк
https://www.facebook.com/Pustinqkk/photos/a.373810192744206.1073741828.373805226078036/625233337601889/?type=3&theater
Кви гъби моо са берат у началото на ноември?
Активен

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5639
  • беркофчънин
« Reply #2255 -: Октомври 03, 2016, 07:54:44 »
 :smeeeh: Пъ секъкви...само дъ се на нехендриш на некоа cecelius cacevae - познава се по тава, че е беломунява, тантуреста и кой е еде еднъш, не е пофтарал - мерише на мухал и магаза и предизвиква сюргюн - и перисталтичен, и орален, и душевен...
Активен
Като лежим - лежим, па като станем, та седим

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
« Reply #2256 -: Октомври 03, 2016, 08:53:32 »
Незнам. Вече сириозно си мислим, че секи средно нормалън човек, останал у таа териториа по неизвесни за другите причини, требва да забрави за таа търговска дейнос наречена избори. Они вече са го скроили - не гласуваш два пъти на еднотипни изборе (примерно, за кмет) и те задраскват от избирателете. И така се оформя кроткото стадо, дето му е се таа у кои чукари че го гласат... тава де - пасат... А стадото революции не праи И така - или сме у стадото или сме вреден дивеч за отстрел. Така ни се пада, като нещеме да стреяме ниа. Амин!
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • беркофчънин
« Reply #2257 -: Октомври 03, 2016, 09:18:20 »
Дубре бе, баце Мите, де кажи ми ти на мене, я като гласувам и не сам пропуштил от 22 гОдин гласуваньв - се ено дали сам гласувал ЗА, ели НА КЬОРЛУК-ква ми е била файдата - они си се избират измеджу ньим си - я не мом да надгласувам нито циганьете, што  ми се не едат кебапе, ни турците, што фес не мом да турим, па даже и виртуално, ни червените бабички, што я нештем да живеем у светлото минало, а у мъгявото бъдеште, па дако, че е мъгяво...и кво...квато и бюетинкя да пуштиш - се ени и съшти излазят. А стреяй ти де, ама по кого...коги ена дръжава, поради пасивнос, умора, ели офчедушее съ е докарала до тама, къту дигне чифтето и не види по кой да гръми, гръми у въздуо...ели чека неко друг на гръмне место ньея.
Затва майна да гласувам на суьо и пуьо, а само за мене си! :green:
Активен

Байо Либен

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2595
« Reply #2258 -: Октомври 04, 2016, 10:48:35 »
Още от татарско,византийско,турско,руско и др.време ние сме свикнали секи да си се спасява сам къ може,кадърните ора отидоа по светъ да работът за чужди икономики,станаме слуги у таа префалена Европа.Старите къде останаа по селата си приказват за политика само кога идат да си земат хлеб,ма ако има стачка и даже да има осигурен превоз и е без пари пак не ма да идат да стачкуват,що не ма на кой да си остават животните.Те тааа собственост къде я притежаваме ни пречи да се опрайме,за чичо от село е по важно като дойде събора или дойде внучето да има какво да му заколя па даже и да напълнат багажника на колата да си закарат у СФ,а че това същото внуче след като завърши ще се махне от БГ,той това го не мисли.И остава другиа електорат който е интегриран да гласува и резултата е сигорен.затова у таа държава не ма ама никога не ма да се оправи,а тава да се стреяме не ма да се случи,що на никой му се не мре за слободатъ,а и за кво на ли си имаме ДЕМОКРАЦИА,къде толко народ скача за ньеа по площади и пали свещи.Затова ни предлагат такива за президент ,та народа да не иде да гласува,да напущат евроромите бюлетините и УРААААА ПОБЕДА ЗА .......виа си знаете за кой.Тук още преди изборите дойде едно убаво девоче при мене да съм и казал ЕГН-то си и да се подпишем че искам президент от ГЕРБ,питам я кой ще е президента,а она ми вика още не са го номинирали.УЖАС.И те така.
Активен
яж пи и се весели.
Библията ни учи да обичаме ближния,а Кама-сутра объяснява, как да го правим.

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
« Reply #2259 -: Октомври 23, 2016, 07:43:54 »
Извинявай Аспарух! Извинявай цар Иван Асен! Извинявай Симеон! Извинявай Дяконе, извинявай Ботев! Извинете ни предци, че още обитаваме тая територия със славна история!  Извинете ни деца, че вместо история, днес правим бутафория. Как да имаме каквито и да било претенции, за каквото и да било, след като наще мили народни изедници незнаят текста на химна. Незнаят дори как започва! ( А сигурно, някои въобще не го знаят или не знаят, че имаме химн.) Извинете ме съвременници, че нямам отговор, на въпроса: "Какво правя тук?"
Извинете ме пустиняци по сичкото земно кълбе, че немам физическата възможност, да извадим джигера на злощастно сполетелата ни простотия!
Извинявай ракийчице, че те остаих да се стоплиш, догде ми идеше да потънем от срам!
Виновен съм!!!
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #2260 -: Октомври 23, 2016, 07:57:50 »
ама виа верно ли си мислите че гласувате :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • беркофчънин
« Reply #2261 -: Октомври 23, 2016, 09:26:56 »
Ти пъ што се извиневаш зарад другите... ??? Тиа га докара офчедушеето на ората и се уште онава очакванье да доде неко, къде да ни свали двзездите от небето, ели къто мистер Сенко да бръкне у целиндеро и да извлече оттама неко чудо чучуято ??? Да гласуваш по неква симпатеа...миии, за кого бре джанъм...за Величеството, къде ни опраи, ели за Оногова, къде се праи на чувек от народо, бъш къту бай Тоше...
Я из тоа целиндър магически не сам видвал неко да извлече никво чудо-се уйеве извлачат, кой от кой по- четврътит, а чудото си е за ньимси.
Дукараа ситуенцеата до: "кой ни не аресва нема фкус", ели: "кой ни не аресва, да връи у усвет бели", штo кой ни туке не аресва, шъ га накараме дъ ни ареше.
И я избра среднийо вариант и ич нештем дъ се извиневам на Раковски, Ботев, Левски и Филип Тотю, што и оне са биле емигранти къту мене, и оне са бегале от съштото тава чудо.
Ама нема къту ни прекипи да се връштаме с некви четици по 50-100 чувека - два миьона сме навънка баце- но и турците, къде сеги ги плашат по нашенско у некви сайтове немат такваа армиа...сила е тава, вервай ми, кък викаше онава Величество испрошнато.
« Последно редактиранье: Октомври 23, 2016, 09:28:53 от Бай Еван Астрилецо »
Активен

Aнe

• Тумбак
« Reply #2262 -: Октомври 26, 2016, 09:53:43 »

И я избра среднийо вариант и ич нештем дъ се извиневам на Раковски, Ботев, Левски и Филип Тотю, што и оне са биле емигранти къту мене, и оне са бегале от съштото тава чудо.

сеги очекваме бай Еване, да образуваш комитети у Веенета, Гратц, Линц  :smeeeh:
мани сме' настрана, ма си йъ бъш така. немили-недраги...ситоацеата се пофтара, бунта требе одвънка да дойде.
сеги баш чета Левски от Месия макдермот, англичанка, достоверен каат, па и убаво написан. Баш мигранцките времена на Раковски, Караджата. филип Тотьо, финия Ботев, и селското монче Левски. После ше чета Левски на нашта землячка Яна Язова да ги сравнъ. така горе доле конпенсирвам липците ми по истореа, па после ше почна по химеа, физика, и лека полек ше ги прикараме.
« Последно редактиранье: Октомври 26, 2016, 10:01:57 от Aнe »
Активен

Байо Либен

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2595
« Reply #2263 -: Октомври 26, 2016, 10:57:33 »

сеги очекваме бай Еване, да образуваш комитети у Веенета, Гратц, Линц  :smeeeh:

И като се образуват комитети веднага че се намери ПРЕДАТЕЛ,или че се изградът контра комитети които да протестират срещу първите.
Активен
яж пи и се весели.
Библията ни учи да обичаме ближния,а Кама-сутра объяснява, как да го правим.

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • беркофчънин
« Reply #2264 -: Октомври 26, 2016, 09:59:52 »
Я кумитети ич нема да се напиням да образувам - по целото земно клубо едън бълграски емигрант рани на месеец окол 2 до 5 свои роднини и секу дън по вайбъро, скайпо и другите уйдурми научава кой кво е крал, кви зулуми е праил от Софеа, тъ чък до Горно Уйно.
Кумитето е вече създаден - сички сме единни-нема предателье, нема тава-онава.
Секи от назе има по България кой къшта, кой апартамент, кой гарсоньерка - е виа кък мислите, че шъ дадеме тава на съсипия...
Активен

Страницата е създадена за 0.233 секунди с 22 запитвания.