Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Земеделие и Животновъдство!!!  (Прочетена 10663 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

masok

• Гостенин
Земеделие и Животновъдство!!!
« -: Април 12, 2009, 08:59:24 »
такааааа.що пиша тааа тема!?мое ви е смешно ,че мъж я пише.ма мисла тук да обменяме опит.за кво ше питате вие?ми казвам направо:за тва кой къ сади домати, пипер,краставици,лук,картофе ,тикви,куруз,лицерина.мое некой да знаа от боба си кой сорт къ се сади, къ се обработва?къ се бере?къ се прай на трушия?оти и зимнината е от значение за рикията....!!!!да мъж съм ма сам чревугодник кък сме сите тука.и се не срамувам че питам за тва.......мое каем една зимнина къде могу уважавам.джанки с бел лук и копрец,оцет и сол .се турат летоска у бургаья се окиселат .и зимаска се вади тва ,и се сипва една  рикиия.............................така че чекам ........вие сте!!!????? ;) ;) ;) ;) :)
« Последно редактиранье: Май 26, 2010, 07:52:17 от Генин-Стубел »
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
Re:замеделие
« Reply #1 -: Април 12, 2009, 09:20:51 »
ниа сме ...
азе ша режа лозе - нема декар - ако са сега ще напраа снимкоф матриал - и друга седмица /що таа е великден - знаате великденски агнета ще има / ше го копаа с фрезата ... и азе съм чревоугодник и съм изпъдил не една и две кандидатки , що съм ги скъсал на испита със домашната пита леб и праенето на боб у гърне - само куту а вида къ си реже лука и а дисквалифицирам ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #2 -: Април 12, 2009, 09:25:04 »
Мислим че точно на време почваш таа тема.Преди манко научи една подробнос къде ме жъгна ча у петите.Обръни завръни па до пулитика упре въпроса.Та НДСВ сакали като предизборно обещание/Убавото у случая е че цара никодиш не си испълнява обещаниата/та тиа джуджета сакат ако участват па у власта да турнат данък на селскостопанската земя.Тава означава че ората или требва да упрегнат магаретата и да почнат да си орът земята та да искарат пари за данъка/тава а невъзможно/ или требва да продават на безценица що иначе че я изгубат за дългове.Има и трето пуложение-да не си зимат арендата,а да я дават за данъка,ако въобще стигне.Моя коментар е че тиа си забиа нож у гръбъ.Сакат да ни дотръкат и да се появат турци ели други приоданци къде да ни земат земята за без пари,а ниа да измекеруваме.Ако нещеме че докарат китайци,виетнамци еле чукчи да работат за едното яденье,да живеат у наще къщи,а ние да се спасяваме.Интересно ми а и мнението на другите.Виа кво че каете?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
« Reply #3 -: Април 12, 2009, 09:39:21 »
тия да ми надууут ую един път,,,кат дойдат дом ша ги връжа с един синджир ама длъг и ше ги пуща да копат поливат и т.н.па да ги питам после ко ше изкарат и го ше едът.................и на кое данък ше плащат........... ??? :o
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #4 -: Април 12, 2009, 09:43:48 »
Че каем и я. Значи, чул съм от разни ора, дека на необработваема земля че и се тура безумен данък! Тава според мене е слух, целящ да накара ората да си продадат землята. Както сте забелезале насекъде има обяви за купуванйе. Я нема а продам нищо! Те така буедак да буедосва, ама нема да продавам нищо од пре-деда ми.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #5 -: Април 12, 2009, 09:51:00 »
Не а само слух.Я го чу с ушите си по телевизията у предизборен диспут.Представитела на НДСВ го рече,сакат да турат такъф данък та да "стимулирале" ората да орат с магаретата и да пруизвеждат.Само не казаа за кого да пруизвеждат и с кви пари че работат.Ма оно се разбра.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #6 -: Април 12, 2009, 09:58:01 »
Че стимулират ората а си продадат землята на безценица. Таа наща територеа е нужна на евросъюза, ние ньги не требваме. Ние сме папляч, дека требва а се мане според нините разбирания. А графовете у Ингилизиа дали си обработват землята?
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #7 -: Април 12, 2009, 10:02:00 »
верно е -
земля сакат да искупуват - сЪга е ефтина - ма се па тава е земля в ЕвроСъюза - и ще подрипне ценъта - и те така ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

masok

• Гостенин
« Reply #8 -: Април 12, 2009, 10:03:33 »
па ,сакат некои да забогатеват...............ма тва е така оти простио селянин нема пари да си оре землъта...............и е беден ,а они му влаат под кожата и сакат сичко да земат...............пак борба с тия изедници па стигаме до тва ,че секи сака преебе другио......................................деба макья му..............извинявам се за псувньята.............а ма ми писна ::)
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #9 -: Април 12, 2009, 10:11:53 »
Щом царистите почнаа да прикаат одкрито за тава значи е обсъждано у тройната коалициа.Цара види че нема да го изберат па и сака да сфръши чръната работау у коалициата и да спечели пред ньи точки.После они че го земат па у парламента и правителството,що е послушно момче.Играта баче загрубева и ни натегнаа агите,а БСП си траат,демек са съгласни и они.Вече нема свои,а само интересе.Ако си мирваме и ниа изгараме.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #10 -: Април 12, 2009, 10:13:08 »
се си мисла че ф тоа форум пцуенето е положително качесво на чувека ...

сичко опира до организацеа - /аидааа азе па зе да организирам ... / - сповните си къ са даваше земиъта - тама некви чичковци одеа с едни уреде гледаа къде Чуката /Връшка Чука - питаите гугъла кво е / и казваа тури тука колчето , бащъ ми го нема тогава , одеше по дофторе у Сф и азе съм одил да а приимам нашта земля - тава е фарс и измама - и такаа ... после почнааа да а орът кооператоре , азе куту знаа кои са тиа кооператоре не съм я давал и нема да а дам никуга - и после зеа да бъбрата за комасация - и ниа простите ора си пиееме бирата и бъбрехме - глеж къ у Чехиа беа запазиле сичкото стопанство а само беа смениле формата на управление и секои е акционер със земля - тцтцтцтцт . управна работа - така си викахме ниа ... па то але съга и у чехиа и унгариа отишле ониа от нашите ЛИКВИДАЦИОННИ КОМИСИИ и тама да ликвидират и да дават земиьта в реални граници ... е те кво да кажа повече ...
« Последно редактиранье: Април 12, 2009, 10:15:51 от samotoka »
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #11 -: Април 12, 2009, 10:18:22 »
да ве ама тука мутрете  као лафката и компиро ели тия от лиляче и враца ели ломбавци некви за земааа сичко..................ма такааа ои са силне по секви правителства.......................а царо е идиот   дупедавец...........................да го надуе и да дое да пита за още земята сал през труповете ни........................... >:( >:( >:(
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #12 -: Април 12, 2009, 10:24:59 »
абе ониа в парламента треа да ги стра от назе - що ни не сме куту другите ора да ги купат с кебапе и кюфтета и пианлък - азе съм сигур че или евросъюза че ни защити ели че се дигнеме на поход до брюксел - ели виж кво а в гръция - куту ората не арсват тава правителство глеи кво прават -
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #13 -: Април 12, 2009, 10:35:11 »
Оно бебето до къде не зареве майкя му не дава да сиса.Ма тиа не са никва макя,да нги...макята не наяла се.И я знам че кага бъзикат ората оно че избиа на некъде.И цар,царица,магарица сичко че си сиде уд къде а дошло та ча у куръц красен..
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #14 -: Април 12, 2009, 10:58:49 »
Макя нги дееба недоклатена и на царо и на другите изклесъци покрай ньего! >:( >:(До земъта на ората ли опреа-данък ,че плащат що а не били работиле-ми къ да а работат бабичките на село на по 80 годин,къде децата нги не са там.Па сакат да краднат дееба тиа пеликане проскубани.Ма ча тоа път мисла къде чашата ша преяе.Българина коги опре работата до земята и децата му нема да нги прости.Поне така мисла язе.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Страницата е създадена за 0.064 секунди с 21 запитвания.