Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Земеделие и Животновъдство!!!  (Прочетена 10655 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
Re:замеделие
« Reply #15 -: Април 12, 2009, 10:59:27 »
абе я съга улазам и ми се види че много се отклонявате от темата (моа да а от рикициата и винцето .... що се пак имам повод) она (темата ) ли беше нещо куту за "мъжкия сърваивър" (кои къ оцелева сам си), а не за " къ да инвестираме у земеделието ели у земеделска земя", та за тава да се включим и я и да каам къ са садат ранни домати: значи първо у пласмасова туба от 10 литра мин. вода (отрезана наполовината) се сипва убува земя промешана със ситно прегурело буньище (овчо ели говеждо) и се сеат семките от убув доматен сорт (идеал, наслада и т.н.) след куето семките се зареват с тънък слои от същата земя и се леко поьиват с ладка водица и се тура отрезаното шише до джама у отопляема соба и се дръжи и поьива тоа расзад докъде стръковете домат поникнат и станат 5-7 см. и после целия расад се поьива дубре с ладка водица и стръковете внимателно са скубът по два на веднъжи се пикирита у кофичка от кисело млеко запълнена пак с убува земя и прегорело бунище и пак са дръжи до джама  у отопляема соба и сепоьива с ладка водица докъде стръковете станат 20-25 см високи и после се праи вада у градината и я лично врътим дупки със свредела (30-40 см. длибоки ) па турам бунище мокрим кофичката с вода и а обръщам надоле докъде се не изхлузат стръковете с домата и земята с ним и сичкото тава турам у дупката и притъпквам леко с рохка земя, после притъпквам дубре и завивам с найлон куту оранжерия и през 5-6 дена поивам, а секи ден заран отвивам, а вечер завивам импровизираната оранжерия и така докъде стръковете домат станат големи - за колци и вече немоа да са завиват ........... но стана многу длъго и обръкано ама коги комшиите ви расзаждат домата вие вече може и да имате цъфнале стръкове (аку а добра годината ).........
Активен
жената Я  и приятели  

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #16 -: Април 13, 2009, 06:09:18 »
Ей ора земеделието си го праиме дубре,само къде за некои оно е бизнес.Тиа немат традиции и не милеат за тоа край. Ич не им дреме че сасипват поминък на един народ, давал живота си за таа земя.Кви и мераклийски пофати да си обменяме,нема ли а земята да роди,нема ни и назе.Че се пръснеме куто пилци ис светъ и че се забраиме . Прелъжат ли ни да прудаваме за без пари,свръши се таа . Та общиа интерес и юбофта към земята ни требва да ни сплоти. Еее, що нема един Стамболийски и днеска, нещата щео да изглеждат друго яче!За разлика од тава си имаме Костоф и Доган и неква нео комунистическа мафиа, къде ни пийна кръфчицата.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #17 -: Април 13, 2009, 09:09:10 »
Я да ме извини Пръвака (само он човека пише тука по темата баш), ама я и преди сам казвал, що от политиката отъранье нема и се до неа че опреме. Викате земледелие, ама без земя - кво земледелие? Пръво земля треба да имаш, па послем - да е обработваш, а това баш (иманьето) си зависи от законите и наредбите, от политиката да речем...

Значи я да каам мойто мнение - и я сам чул, къде щели да турнат данък на замеделската земя, къде не се обработва, таа къде се обработва - нема данък. Това от 10 годин се прикаа, ама още никой не а посмел да го напрай. Я си мислим, къде това има неква логика, ама ако за таа баш земля има кандидати да е обработват. Що ако е некое стърнище, къде никой го неще, кво да го прайш? Само продаванье и това е, за некви левове там, послем за една вечер че ги изпиеш у кръчмата и толко със землята, къде деда ти примерно е събирал цел живот... И че го напраат като нище тиа сътвере, акъл им не пречи, и с пиниз че го напраат, си мислим я. След изборите така като се утиши работата, че изнене некой по телевизиата и че обесни, че много земя пустее и треба да се стимулират ората да е обработват. Че въведат некъф наистина СИМВОЛИЧЕН данък, колко да не е без ич. Демек - че ни вкарат само на главата върхъ... Мислите, че софианцете и другите граждане че изленат пред Парламента да протестират? Или че собствениците че се дигнат от Чипровци, от Добролево и от Стубел да напраат демонстрациа на жълтите павета? Че има да чекате... И послем, пак леко така, че почне данъка да се дига, през неколко месеца, докъде го напраат колко си сакат. Демек - че ни го укарат целиа, до мъдата. Тогава ча мое некой да тръгне да протестира, ама ква полза от тоа протес?

Иначе за самото земледелие ме интересува кво се режат плодни дръвчета, що преди 2 години сам насадил на Сливата една редица сини сливи и ябълки. Ама такъв въпрос не моем да зададем, що това не мое с две думи да се обясни. Я чето една книга за резаньето, тама имаше и картини, и схеми разни, и обеснениа... Я уж и по-сложни науки от таа съм учил, ама па нищо не разбра от това резнье, езък само къде си купи ножица РИКО за 12 лева, дееба... Та ако мое некой да даде некъф съвет по въпроса, ама да бъде практически приложим, че му бъдем много благодарен.
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #18 -: Април 13, 2009, 09:34:39 »
Я ми е интересно за дръвчетата, що съм решил да садим май месец. Тагава късно ли че бъде?
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
« Reply #19 -: Април 13, 2009, 10:14:33 »
Ооо, май е късно. Даже не знам дали и съга не е късно вече. Треба да се садат напролет преди да са тръгнале соковете и да се разлистват. А най-добре е у късната есен, ноември месец, тогава по-сигурно се ловат. Она я пишем сака че сам голем разбирач. Ама нали чето онаа книга за овощарство, тама така пишеше.
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

jaio

• Гостенин
« Reply #20 -: Април 13, 2009, 11:28:27 »
и азе мисла че дрнета съ садът наесен(по добро а за дръветата)
Активен

Пръвака

• Тумбак
« Reply #21 -: Април 13, 2009, 01:23:12 »
я у кошарете сади преду две години 4 фиданки пролетта, ни една се не фана, лени есента пак насадих 4 фиданки и за съга глеам че връвът добре, така че сигурно е по добре есеньо време да са садат........ и я не отбирам нищо от овощарство та че ми е интересно ако има некои компетентен да дава акъл ........  съга куту виде че фиданките са са фанле един ми каза да ги прежем на 80-100 см. от земята ама да ги не варосвам  ??? ???
Активен
жената Я  и приятели  

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
« Reply #22 -: Април 13, 2009, 01:35:21 »
Значи я неколко полезни неща се сещам за дръвчетата, ама не иде баш я, гражданина, да пишем тука за овощарство. Целото ми знание у таа облас иде от онаа книга, къде е прелиства преди неколко години. Има инфо и у нета - те тука един линк:

http://agrosaveti.com/agro/ovostarstvo/698-zasajdane-ovoshni-darveta.html

Значи я чето как се садат, обаче таа резитба за оформяне на короната нещо не можа да е разберем кво треба. Иначе ми връви на саденье, демек кво бучнем се лови. Моем да споделим неква информациа, ама ме е срам да се правим на овощар, при толко земледелци тука...

А, у същиа тоа сайт http://agrosaveti.com/ има и за пчелите, мое Първака да намери нещо интересно за него.
« Последно редактиранье: Април 13, 2009, 01:40:02 от Bushman »
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #23 -: Април 13, 2009, 01:38:37 »
язе едно време изедо 15тина каисии и праски и фръга костилките тама къде ги ядо - и миналата годин требих еднъ гора от каисии - къ пъ от сичките костилки станало дръвете - ебем ли го що така ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Пръвака

• Тумбак
« Reply #24 -: Април 13, 2009, 01:50:07 »
но аку си ги садил нарочно, они сигур нема да покарат ама ли не си сакал те они са покарале.........
Активен
жената Я  и приятели  

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #25 -: Април 13, 2009, 02:20:15 »
есенеска пъ садих лозички - ни еднъ маи не а са фанала - що ги садих без кеф - що така небех на кеф , етъ ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

masok

• Гостенин
Re:Земеделие и Животновъдство!!!
« Reply #26 -: Май 26, 2010, 07:55:50 »
малко по препрай тааа стара тема от кум заглавие,най вече.нещо се заитересува от зайцевъдство,незнам що ::)ма те мисла ,че е по добре да възрода темата,отколко да прааа нова ;)
давидим кво ша стане поне ??? ::)
Активен

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #27 -: Май 26, 2010, 08:54:54 »
Питай, ще ти казвам всичко за зайците.
Активен
Животът с назе се ебава.

masok

• Гостенин
« Reply #28 -: Май 26, 2010, 09:03:24 »
бе я попрочето тва онова .ма се заинтригува те от тоя хибрид ;)
http://agrosaveti.com/bee-keeping/zaicevadstvo/1877-zajci-zika-hybrid.html

цони баце,за сега подхождам любителски :-\
« Последно редактиранье: Май 26, 2010, 09:21:30 от Генин-Стубел »
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #29 -: Май 26, 2010, 10:22:40 »
Азе кат гледам ка му изел ушото ..тава са некви заеци дека налатат на мЕсо  ;D ;D

Генин, азе имам голем опит у тава, ма не си питал ..според мене требе почнеш с наште породи дега си ги гледаме, те калифорнииската е такава бела с червени очи едни такива ..па сиви па секви - но тиа дето ги показваш и питаш за ни не са гледат лесно - а са изкарват пари
Активен

Страницата е създадена за 0.179 секунди с 21 запитвания.