Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Земеделие и Животновъдство!!!  (Прочетена 10674 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

masok

• Гостенин
Re:Земеделие и Животновъдство!!!
« Reply #30 -: Май 26, 2010, 10:36:18 »
сал да спомена че насело у дом гледаме от 15-тина годин зайци и до 100 сме стигали............мен ме интересува ,промишленото количество гледанье.......дали мое се искарат парици от тва?
Активен

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #31 -: Май 26, 2010, 10:52:46 »
Не се фъргай у такива изроде, освен ако не си намерил пазар и си решил да праиш гулема зайцеферма. Ако искаш бърже да стават полово зрели, земи си новозеландски. Те не стават гулеми, ма брже стават полово зрели и процента месо у них е по-гулем. Па гледай 1-2 лета 1-2 зайки с един мъжки, па после си реши.
Значи при заеците не се пускат никакви външни ора. Ама искал мъжки, ама искал женски, ма да видел - никакви такива рабути.
Заеците прекарват два пъти раната през стомасите си. Едът през деня, вечерта серът меки барабонки и ги едът направо от гъзъ, на другия ден серът твърди барабонки и вече не ги едът. Ако ги х.прехранваш обаче, вечерта не си едът барабонките. Вечерта ако им почистиш, и на сутривта има барабонки, значи им даваш многу да едът. Раждат рано сутрин, на развиделяване. Много са жадни и затова като наближи да ражда женската, сяка вечер трябва да има прясна и студена вода. Иначе маже да си изедат малките. На 20тия ден от бременността започва да скуби козина от гърдите си с лапи и да го меша с надробено сено, еле люцерна и да си прай гнездо у сандъчето за раждане. Ако малките се спокойни, млякото им стига. Ако носовете им са набръчкани и подскачат нагоре, не им стига. Ако се върти някоя зелена муа наблизо, значи има умряло заече и требе да се отстрани. Тава му е хубаво на заеците, че имаш прясно месо, което можеш да изедеш. Не е куту да заколиш теле, еле сфиня и да замразяваш, еле пълниш у буркане. Коги ти се прияде, си заколваш.
Разгонената женска се носи у клетката на мъжкия, а не обратно. Рано сутрин, коги е хладно още. Ако му бутне гювеч, се отбелязва датата и се отделя от мъжкия. След три дена пак се пуска при мъжкия. Ако му бутне, се отбелязва тая дата. Ако след три дена па му даде, зайката се бракува, т.е. изяжда. Нема да правим курварлък. Не се пуска първескиня при дефствен мъжки. Пуска се млада зайка на стар опитен мъжкар, еле обратно, стара зайка на млад мъжкар, да го научи.

Що не каза, че си гледал заеци, те колко нещо писах. Сега ше мълча.
Активен
Животът с назе се ебава.

masok

• Гостенин
« Reply #32 -: Май 26, 2010, 10:57:43 »
ма и тва де каза ми е баш интересно......па й на ората ша е интересно.... :)сакам сал да кажя че сичко си е у мойта глава и незнам засега дали ша са зафана сериозно....просто сичко е у фаза имаго.....................мое сал да спомена че понеко път съм им давал мерудия та да вида коя ша са разгони ;)ако ли не фира у тавата :)
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #33 -: Май 26, 2010, 11:05:26 »
Цони, с голем интерес съм изчел тава дето си писал, бравос много полезна информация. Я съм имал зайци, ма не съм ги множил. Бех сковал заечарници като миничък и поотделно ги чувах. А пре-деда ми е гледал къде 200 и по цела каруца сено им е стурал да едат. У делви със сено са се въдели, из целия двор е имало зайчор. Братчед ми гледаше много зайци у кафези и повним, че като се родат мининките ги ловеше с машите, щото ако ги пипне с ръце, женската че ги изде.
Я да те питам, верно ли е тава, че заек се кръстосва с мачка? Чул съм, че се раждали умрели гадини. Верно ли е тава, ели е митология?
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #34 -: Май 26, 2010, 11:07:10 »
Епа баце добре си гледате .. сал да споменем че баба ми има медал за храборос у зайцевъдството - у домашни условиа отгледала и предала хиляда килограма живо тегло за една годин на родопа ... некога, ма баща ми и помагаше, най мого с тва де е прочел по книгите. Зайците кат са разболеат, мрат кат муй - тава Цони неа казал.

"Раждат рано сутрин, на развиделяване."  азе би добавил и със затворени очи, що ги е стра, от яростните идей ..

У целата работа има мого леп ма си сака сериозно и мудерно занимаване, кат секо нещо у тоа съвременен свет  ::)

Активен

masok

• Гостенин
« Reply #35 -: Май 26, 2010, 11:07:56 »
Цони, с голем интерес съм изчел тава дето си писал, бравос много полезна информация. Я съм имал зайци, ма не съм ги множил. Бех сковал заечарници като миничък и поотделно ги чувах. А пре-деда ми е гледал къде 200 и по цела каруца сено им е стурал да едат. У делви със сено са се въдели, из целия двор е имало зайчор. Братчед ми гледаше много зайци у кафези и повним, че като се родат мининките ги ловеше с машите, щото ако ги пипне с ръце, женската че ги изде.
Я да те питам, верно ли е тава, че заек се кръстосва с мачка? Чул съм, че се раждали умрели гадини. Верно ли е тава, ели е митология?

кръстосвасе ,ма си представи мачешка глава со заешко тело ели обратното.....тва се трепе..........и белката им е враг на зайците.......отнаса манинки.............
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #36 -: Май 26, 2010, 11:09:24 »
зааа тоя вирус де се пренаса по въздуха и мое за дни да ти умрат сите зайци знам баце...........тва е кат грипо за назе сал къде ние не мреме ;D
Активен

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #37 -: Май 26, 2010, 11:16:39 »
Знаи маркетинговата стратегия и проучвания са многу важни. Кой ще ти купува заеците, коя кланица ше ти ги коли, на каква цена.
Имаше един филм, един от Америка се върна у Сибир. Гледа тутунь и напрай чудни пури. Ма кой рашън пуши пури?
Един друг му ги изкупи за безпари, мелеше ги с машинка за месо и продаваше тутунь махорка по 1 рубла чашката.

Да, коги ми писна да ода с косата по къра и ги изклах, ходих на сметището на село за друго да фърлям. Там намерих три кубика зайци с различна гулемина, китайската чума беше улязла у село.
Затуй писах, никакви ора и никакви чужди заеци при твоите, нито да даваш мъжки, да услужваш. В Шуменско имаше зайцеферма, един чувек се грижи за една редица зайки и нема работа при другите зайкини. Другата редица клетки е успоредна, на 60-100м. Друг чувек се грижи за них.
Сега има имунизация на младите зайчета против китайска чума, и това ще е разход.
Тава за котките и плъовете не го вервам. Дори и зайкиня да се еши с мачок, нема да се роди нищо.
Активен
Животът с назе се ебава.

masok

• Гостенин
« Reply #38 -: Май 26, 2010, 11:22:17 »
сбирам инфо цони.......ма нали знеш че у секо нещо има и расходи и рискове.....ако се плашиш седи си дом.......ако ти стиска натегай.....оно ша са пропука от негде ;)
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #39 -: Май 26, 2010, 11:25:00 »
еши - е надоле при вазе, тука е мръчка ... ма тава с аподробности, да има лекарства и ваксини, се пак у кои век живеем
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #40 -: Юни 03, 2010, 01:14:49 »
Според вазе дали е доходоносно отглеждането на пъдпъдъци? Щото у магазинете яйчанцата ньги връват на добри цени. И биле диетични, па незнам си кви...
Активен

vasilenae

• Гостенин
« Reply #41 -: Юни 03, 2010, 01:19:03 »
 ;D
Хъм, хъм. Я не знам ка се гледат. Ма ми изглежда добра идея.
Активен

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #42 -: Юни 03, 2010, 01:21:24 »
Плъомор, а колко ора си виждал а си купуват ??? ;)
Активен

vasilenae

• Гостенин
« Reply #43 -: Юни 03, 2010, 01:23:50 »
мда, ша се дават пари и за рекламна кампания :)
Активен

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #44 -: Юни 03, 2010, 01:34:12 »
мда, ша се дават пари и за рекламна кампания :)
.....ми като почнаха да се предлагат по магазините пъдпъдъчи ейчанца хората кампанията си я направиха. Из разни всекидневници и весници от рода на 3-та възраст, из нета и къде ли още не имаше "съобщения" относно полезноста им - то не беше редовна консумация за белодробни, то не беха специални диети с по неколко кори за "полова мощ" .....ма въпреки това не съм забелязал да се купуват повече ;)
Не че имам против да му приберем парите на Плъомора а му напраим кампанията, ма ще са залудо фрълени ;)
Начи аз примерно съм си зимал неколко пъти - с идеята а си напраим мини-гнезда с каймица ....и във всички случей каймата отиваше на сандвичи а ейчанцата на мезе ;)
А иначе въобще не вервам у полезността им - наи едат същите ГМО-та, антибиотици, анаболи, хормони и т.д. дето ги плюскат и кокошките.
А излезнем примерно неко сутрин другио месец, а обиколим неколко декара ливаге, а оберем от гнездата дека са с по 4-5 яйца по едно-две - тея мое и да са полезни, ма от бройлерните пъдпъдъце ми се не верава да има неква файда ;)
Активен

Страницата е създадена за 0.188 секунди с 21 запитвания.