Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Земеделие и Животновъдство!!!  (Прочетена 10672 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
Re:Земеделие и Животновъдство!!!
« Reply #60 -: Август 09, 2010, 09:44:02 »
При назе и тава е минало, преди десет годин беа две стада кози, опщо 560. Сега са едно стадо - 50-60 козици. Сичко е намаляло, в десетки пъти. Имах набор, де имаше 32 крави и конь, с който одеше да ги пасе. Сега работи пу струежите у Варна.
Активен
Животът с назе се ебава.

Владимир

• Гостенин
« Reply #61 -: Юни 04, 2011, 10:00:12 »
Изрови таа убава тема, що са чуди къде да ръгнем една снимка. Та те ви я туканка те. Кой не знаа, кък са дръжи мотика, да гледа и да са учи  ;D:

Макя ми копа слънчоглед некъде къде 1965 годин.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #62 -: Януари 20, 2012, 07:27:22 »
я гле ората кви интересни дръвя глеат.Лаас у тава има нещо за производство...
http://www.capital.bg/biznes/predpriemach/2010/04/16/888470_durvoto_chudo/
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Вая

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1329
  • ревла
« Reply #63 -: Януари 20, 2012, 08:31:39 »
Ааааа! Убава снимка Владимире и убава тема, но за мене е само спомени у старите ми албуми. Я мом да покажем жътва през.... хм... около 1950-та на село. Маки ми, баща ми и буба ми...

И гроздобер. Снахи, свекъри и свекърви... Представям си само колко нги е било убаво да прибират реколтата. Съдейки по усмихнатите им лица и по липсата на външни ора наоколо, предполагам че това лозе си е било часно. Около 1948г започва систематично конфискуванье на часните ниви.  :(

« Последно редактиранье: Януари 27, 2012, 01:35:16 от Рунтавата »
Активен

Владимир

• Гостенин
« Reply #64 -: Януари 20, 2012, 10:17:39 »
Съдейки по усмихнатите им лица и по липсата на външни ора наоколо, предполагам че това лозе си е било часно. Около 1948г започва систематично конфискуванье на часните ниви.  :(
Лозе за часно ползванье у Резервата през социялизма винаги а имало. Даже и коги минава пръвата кампания за изкореньеването на лозята. Куту гледам, кък са облечени ората на втората снимка и прическите на младите, я би казал, че а от началото или по-скоро средата на 60-те годин.
Активен

Вая

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1329
  • ревла
« Reply #65 -: Януари 20, 2012, 11:19:42 »
Да, прав си - лозето даже са го продали по-късно.
Те сега питах маки ми (крайната у десно) и она твърди, че крайниа у лево е деда ми, а он умре през октомври 1955г, значи не може да е снимано след таа дата.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #66 -: Януари 21, 2012, 12:58:37 »
Един път са снимките.Я помна много добре че като пишлигар-на 6-7 годин,па може на 5 да съм бил одееме у Меяне на часно то лозе,нащо си-одееме целата рода-я маке ми,баща ми сестра ми,чича ми с брадовчедете,баба ми-прегааме каруцата и адееее на гроздобер....тава е било средата на 70-тте годин.И знам ,че лозе и картофи винаги е имало у МЕяне-я поне не повним некоги да нее се одило на таково ...
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Маруца

• Гостенин
« Reply #67 -: Март 12, 2013, 10:18:28 »
Онлайн-магазин за продажба на натурални хранителни продукти от малки мандри и други локални производители от БГ:

http://www.bgbakalia.com/about_us.php
Активен

Страницата е създадена за 0.207 секунди с 22 запитвания.