Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Историите на Брат Боян  (Прочетена 9387 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Брат Боян

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 44
Историите на Брат Боян
« -: Февруари 20, 2013, 09:08:35 »
                                     СТОПАДЖИЙСКА ИСТОРИА

Войник бех у Ботевградско (през осемсета) и тоа майтап го слушах от моа фелфебел – Павката Павлов от Трудовец, лека му пръс, убав чиляк !

Местен зевзек ръчнал накъде Големото Село, демек Столицата. Кво правил, кво струвал, ама надзаде са дръпнал да си оди на стоп. Повисел, повисел до пакьо и разгеле спрела една молотовка. Чичката, дека въртел геврека пакнал на пенджеро и изокал:
      - Тука е гъчкано, труйца сме, ако сакаш рипай отзаде.
      Е, па що да не сака – време летно, жежко, а он млад, див, фърлил са в каросерията и дзепа – пълно с ковчезе – чистак-бръсак нови (тугива немаше секънд хенд), даже смардът на талаш. Поразбутал, поразбутал, па седнал между них и оня напнал на педало.
     Таралясника бръмчи, бучи, бумти, а на него му едно леко, едно убаво и така го напиня унътре, та да земе да фръкне. Убаво, убаво, ама те каде Балкано, лааса преди Витиня, преди междъта отдека почват убавите ора, земало да пръска. А на стопаджията пипето му щрака чевръсто – отворил единия ковчег, шмугнал са у ньего и придрапал капако. Опнал са оня и си крутува, па вънка нек си вали, он нали е на сушиня – може даже и да а задремал.
       Те, по едно време рекал да види още ли вали и сурнал капако. И докиги са одзепа и да забележи, че отзади има още двуйца навлеци, явно па стопаджии като него, то ония са смакнале у движение преко задния капак ....

Коги са исшмулил и он край Ботевград, чичката фърлил едно око и видел, че двуйца пасажере са му липсале. Одзверил са и изсумтел шашнат:
      - Момче, дека ги другите ?!
    Зевзека ни лаф, ни два, сал му маанал с ръка и за благодарско, и за довижданье, а и да му каже да си лови пакьо и си уйдел.
    Е, ка да му обясни дека са ония и че явно го зеле за вампирясал ....
Активен

Брат Боян

• Тумбак
Re:Историите на Брат Боян
« Reply #1 -: Февруари 23, 2013, 03:00:18 »
                                                                            УмОриа ни !!!

Тва станало коги още циганската маала беше на местото на днешнио комплекс "Младост"; че после ги разселиа по новите панелки и ги интегрираа без европейска програма.
        Тартора на циганьете са нажмуцал до козирката и връви преко площад "Родина", дека некоги имаше лебарница. Оди на оверлог, а отвъртре го напиня та вика с се сила :
         - УмОриа ни !  УмОриа ни !
        Виделе го милиционерете, навлекле го в гробарката и го притворили в районното.
        На сабале го разпитват:
        - А сега кажи кой ви умори ?
        Циганина вече са бил сапикясал, че е настъпил мачоко и решил да изкръшолеви гъзере:
        - Едно време - вика - преди девети (септамври) тука на Родина имаше две кръчми от двете страни. И като си викнеш у едната вино ти дадат и кюфте, а у другата даваа с виното и кебапче. УмОриа ни с кебап и вино, техната верица фашиска !!! УмОриа ни  ......

« Последно редактиранье: Февруари 23, 2013, 03:04:23 от Брат Боян »
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #2 -: Февруари 23, 2013, 03:05:22 »
 :punk:

УмОри мъ...  :green:
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #3 -: Февруари 23, 2013, 03:09:23 »
 ;D Добра историа!  :punk:
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #4 -: Февруари 23, 2013, 04:57:18 »
 :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #5 -: Февруари 23, 2013, 05:05:05 »
 :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Активен

Ренгеня

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1194
  • видна врачанска пияница
« Reply #6 -: Февруари 23, 2013, 05:36:53 »
брата а гулем човек, он маа учил къ да пиша мерена реч, он ми завираше Винету, коги четех
Пипи Длъгото чорапче, после - Магьосникът от Землемория, коги четех Винету и те така -
разбирай оформил е летературния ми фкус. Радвам се че аресвате. Само ш замола Кро, мисла
отговара за таа работа, да му направи профил у летературната страница с ник и пароляк, ма
да ми ги прати на моята поща dimitar.colov@gmail.com, що така или иначе я ша му движа повечето от
нещата, брата нема често достъп но нетец и те тика ... предварително мерсаж  ;D
Активен
ТУМБАК - Талантлив, Умен, Музикален, Бохем, Арабия, Красив ... а, и СКРОМЕН

оффишъл фейсбоклук-пейджС : ПИЯНИЯТ БАРД  и Докторс Гого Бенд

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #7 -: Февруари 23, 2013, 09:16:19 »
Ренген, твоа брат е митична и култова личнос, нали на Враца ни го показа, не знаех, че са е регистрирал и при назе.
Активен

Брат Боян

• Тумбак
« Reply #8 -: Май 30, 2013, 10:35:45 »
                                                  Из цикъл „Пепизми”

(сериозно-весели случки с Пепи Цолов на две години  и осем месеца)

Консенсус

Разхождаме се се Пепи пред Сувенирната палата и той, гледайки шадравана ме пита:  - Какво е това ?

Отговарям му:  - Шадраван.

Малкият не е съгласен : - Чешма е !

Повтарям: - Шадраван е !

Пепи отново не се съгласява: - Чешма е !

Решавам да подходя дипломатично:

- Чешма е, на която се казва Шадраван.

Следва мълчание в знак на съгласие. Имаме консенсус.

Родолюбец

5 септември. Общинската управа е организирала в навечерието на Съединението тържество, на което символично се съединява разделената на две карта на България. Дикторът говори с тържествен глас, а аз съм взел Пепи на ръце, за да може да вижда. Малчуганът гледа с интерес, подсмихвам се доволно, от това, че е заинтригуван, но той ме забелязва и със строг тон ми казва:

- Не се смей !

Явно не одобрява несериозното ми отношение в такъв изключително тържествен и вълнуващ момент.

Бъди човек !

Вървя през двора, а Пепи ме следва разглеждайки. В един момент го чувам да казва:

- Чичо, чакай ! Дай ми ръка !

Правя още няколко крачки, след което спирам да го изчакам. Малчуганът ме хваща за ръката и се обръща към мен с укор:

- Ти куче ли си ?

Явно това е неговият вариант на израза: „Бъди човек !” т.е. „Не чуваш ли, че вървя след теб и те моля да ми подадеш ръка !”

По-натам продължаваме,  крачейки един до друг ...

Качествен контрол

Още не съм успял да прибера всички дърва, а Пепи под зоркия поглед на баба си товари по-дребните в големия си камион и ги кара под навеса. При третия курс се заглежда в нахвърляния куп и правейки сравнение с подредените, нацепени дърва на баба и дядо, възкликва констатирайки:

- Тоя чичо не се научи да подрежда дървата като дядо !

#   #   #   #

Аромата на детството

(на дядо Димитър и баба Тинка)

Гледам младите ка израснаа пред компа, ка времето им минува в сърфиране в нета и ка пишат на латиница. И ги не съда за т’ва, оти времето е такова и тоа процес е глобален. Сал ми стаа жал.  Ако ги попитат на к’во мирише детството, то сигурно ша изберат я аромат на хот-дог, я аромат на хамбургер, я аромат на пица.

А мойто детство миришеше на печени мамуле. Они имаа особен, жив аромат и винаги беа малко – два-три. Дедо ги донасаше вечер в овчарската торбъ, откръшени набръже за унука, доде е минавал с текезесарските овце край кукуруза. А баба фръгаше тия млечне мамуле на жаравата в шпора, доде яденьето къкре на гьоза. И спомена за мамулете е сбрал в себе си целото ми детство, катерило се по Крещъ, тичало след стоката по ливадите, обиколило прашните селски улици и изтекло по селската бара.

И тия два-три мамула не могат да са постнат у нета, оти таа детска Вселена я не фаща никва мрежа, та била она и глобална. Таа Вселена моа сал да са къта у сръцето ...

Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #9 -: Май 30, 2013, 11:00:14 »
За последното едно големо браво от мене!
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #10 -: Май 30, 2013, 11:56:15 »
 thanks thanks thanks
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

мааму стара

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1579
  • ич не биам на кво ударам
« Reply #11 -: Май 30, 2013, 01:22:46 »
От последниа "Аромата на детството"...  ми заседна буца у грълоту... thanks thanks thanks
    ... детството, като дим у кумина... и отмина... :'(
« Последно редактиранье: Май 30, 2013, 01:24:47 от мааму стара »
Активен
шафьорлъка е майсторлък, а не курназлък...

Пали си мигачете, а'ти не запалът свещ некъде!

Гривяк

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5715
  • Чака, бега, мЪчи ма!
« Reply #12 -: Май 30, 2013, 03:27:58 »
 thanks
Активен
"Северозападът е консервативен, а аз съм северозападен." колегата Фенерски :)

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #13 -: Май 30, 2013, 05:29:47 »
...обиколило прашните селски улици и изтекло по селската бара thanks
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Брат Боян

• Тумбак
« Последно редактиранье: Юни 10, 2013, 07:36:42 от Крокич »
Активен

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 22 запитвания.