Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Патриарх Неофит.Да ни е честит новия Глава на БПЦ.  (Прочетена 2272 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
Сеги целото време е пред него да са докаже, че е достоен
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Каквото и да се говори това е наистина един достоен човек.Тези които го познават могат да свидетелстват.България трябва да се гордее със своя патриарх.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
 Щото го не пузнавъм,шъ съ доверъ нъ тебе,Авараме.Дъ ни а жиф и сдраф длъги годин и дано успее а опрай сички батаци у цръковните дела!
Активен

Вая

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1329
  • ревла
Аз го познавам от отдавна, откакто беше студент и певец на клира в църквата, в която пеех. Майка му идваше понякога да пее при нас - беше скромна и набожна жена. Познавам и брат му Митко Димитров - диригент на хора в храма "Свети Александър Невски"  Въобще целото му семейство е такова, достойно...
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Виждал съм го на живо, по принцип приемам избора му. По-достоен за мене беше Ловчански. Неофит е достоен, макар и от една страна да е прекалено мекушав и податлив на влияния, а Николай Пловдивски е платил доста парици на делегатите за днешните избори. Нищо. Господ допусна, значи го приемаме. Пловдивски мъти водата на целата ни Църква, кво ли още ще натвори, дано да се съпикяса...
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
И я бех за ловчанския - ма те - избраа дедо Неофит- Приемам и я избура му-Нека ни води
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Айде Честито и хаирлия да е!Неофит беше моя човек.Много а начетен и поне на мене ми се чини не само много Богобоязлив,но и доста действен...Имам големи очаквания от ньего-най-вече църквата да слезне при ората,да се засили работата с младежите,вероучението да се застъпи у училище...благотворителността и грижата за слабите и болните също да се засили..Дай Боже!
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Маруца

• Гостенин
Въпреки, че симпатизирах като че ли на Гавриил, Неофит също ми се струва много достоен - деен е и доста веруещ.
Абе както слушах едни коментари днес по телевизията - добре е, че се стигна до достоен избор, да се предложат хора, на които им се носи добро име и измежду тех да се прави избора. Защото ако беха станали некои други шашми и беше избран некой от ония вагабонте доуните, па щехме да си честитим новия дедо поп, ама с полвин Уста, гледайки у земъта.
Активен

Чвора

• Пустиняк
Тука си много правя-я до последно бе изтръпнал ,че па ониа доуните ша преборът работата...
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Маруца

• Гостенин
Галактион доколкото казаха, изобщо не е искал да се занимава с патриаршество, ми е искал да си довръши службата си в епархията и затава и днес даже не е бил дошел за избора.
Ама е скица де...
Уникално: Митрополит Галактион пред Sportal.bg
Активен

Чвора

• Пустиняк
Пияница ;D
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Да ни  честит новия патриарх! Доволна съм. Достоен човек е Неофит.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Имах честта да съм студент по времето когато дедо Неофит беше ректор на Духовната академия. После за кратко стана декан на богословския факултет.Уважаваха го всички.Още тогава се спрягаше като човек достоен за приемник на патриарх Максим.После престана да се говори за това,а през последните години все по-често се спрягаше името но епископ Николай.Но Господ си знае работите и ето че ни дари с разумен и авторитетен патриарх.Смятам че избора е добър за всинца ни.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
...Имам големи очаквания от ньего-най-вече църквата да слезне при ората,да се засили работата с младежите,вероучението да се застъпи у училище...благотворителността и грижата за слабите и болните също да се засили..Дай Боже!
+ 1000 дай боже!
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

Страницата е създадена за 0.139 секунди с 21 запитвания.