Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Профилактика и превенциа  (Прочетена 2948 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

мааму стара

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1579
  • ич не биам на кво ударам
Re:Профилактика и превенциа
« Reply #15 -: Юни 15, 2014, 03:46:45 »
   Пръднал Еванчу у класната стаа и даскалицатъ гу изгонилаа...
Седи той у коридора, насреща му директора:
- Що не си у час бе, мааму стара!?
- Оти нема логика!
- К'ва логика та гони от час па тебе, бе?
- Ми пръднах, мене ма изгониа на чис въздух, па тиа останаа на затворено... Нема логика!
---------------------------------
     Не знам прай ли ви напоследъка впечатление, коолко деца получават некакви стомашно-чревни разстройства... куги са на лагер, на зелено уч-ще, ели па на ескурзиа с неко вечер преспиване...

К'во съм са пресетил, па азе - ша пита некой... Ами нема логика... одил съм на лагере секо лето у ония години, на военно, на летувания, на Ботеви походе... у казармата бееме 1800 чувека в поделението... немаше текива разстройства...

А сеги, дали защитните функциѝ на теа детски организъмчета са ослабнале/следствие антибиотици, ГМО'та, облъчвания и сек'ви радиациѝ/ та не моо а'съ преборът с една кихавица... кекава работа, мааму стара...
     Вие куту къ мислите... има ли логика!?
Активен
шафьорлъка е майсторлък, а не курназлък...

Пали си мигачете, а'ти не запалът свещ некъде!

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #16 -: Юни 15, 2014, 03:53:42 »
Мислиме, че тава нема ного ного опщо с превенцеата  ;D

Насираньето къде поменваш, по скоро удра на лоша хигиена и спестени кинти за същата, отколко за калпава инунна система.

Я бех перманентно болен додек станаа на 12 годин - само цифки и гръло и муах едноман антибиотици. Пюс  тава съм се насирал дзверски на почти сички екскурзии у училиште. Моите дечуалиа па боледуват 1 път на сдве годин и то по 1-2 дена цифки на крак - та при мене а обратното.

Тава с антибиотиците също преебава организъма, ма по зле а че родителете не тренират имунната система - не дават на дечурлиата да одат боси, да се тръкаят и седат на земьата на публични места, като имат цифки или за едно повръштанье ги не пущат на училище и тем подобни.
Активен

мааму стара

• Тумбак
« Reply #17 -: Януари 04, 2015, 08:37:16 »
... за кой не знаа, баба Връбка е ут село Попица... Белослатенско!

Цитат
"Прекалено се материализирахме, привързваме се към материалните ценности и забравяме духовните. Не осъзнаваме нарушеното равновесие в психоемоционалното си състояние. Нараняваме се с думи, мисли, емоции. Обитаваме неестествени за гените ни условия
(храна, вода, емоции, мисли), работим в агресивна среда, обяснява проф. д-р Орбецова. Превенцията на рака е живот в здраве - здравословно хранене, здравословно мислене,
повече позитивни емоции и разбирателство между хората.

Ако трябва да го кажа с една дума - тя е любов. Хората не се обичат, те се мразят. Дори и да не го изказват, те си го мислят, а мислите ни запълват цялото ни пространство, твърди проф. Орбецова."

http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=29908
Активен

мааму стара

• Тумбак
« Reply #18 -: Март 22, 2015, 03:36:07 »

... дочут разговор пред лекарски кабинет:

- '' Политиката на управниците е, колко повече мрът старите 'ора, толко по малко ша съ 'арчи за пенсии...''

... некоги у Бел'Стина бе сал една едничка аптека... имаше е и нощната, па у същата сграда... ношно време съм засичал повече ора на опашка, отколко през деня... тугива да съм влазал у таа една аптека един-два пъти у месеца... и то що баба ми ш'ма прати за седалгин или аспирин... вътре на опашка два-трима души...

... сеги са над петнаасе аптеки у градъ ни... и у коя и да влезеш, по койо и време на деня да е... опашката е до вратата... народ, стари и по млади... тоолко ли сме болни, мааму стара  ???
Активен

мааму стара

• Тумбак
« Reply #19 -: Април 02, 2015, 08:08:56 »
Проф. Генчо НАЧЕВ:
В болниците се лъже и краде. Масово!

http://presa.bg/article/V-bolnitsite-se-lazhe-i-krade-Masovo-/69987/2/45

Цитат
- Защо все повече българи започнаха да гледат на своите лекари като на врагове?

- Защото лекарите се превърнахме в търговци и виждаме всеки пациент като банкнота от 100 лева. Никой не мисли за милосърдното отношение, което трябва да има към пациента. Изчезна състраданието. Пациентът, като влиза в болница, влиза в една враждебна обстановка. И в най-добрата и чиста болница обстановката за пациента пак е вражеска. И не стига че е болен, уплашен и притеснен, ами и всички го гледат на кръв. Все едно че той е виновен за дълга на болницата, за ниската заплата на сестрата и т.н. Докторът я влезе при него, я не. Често изпитвам моите сестри. Знаят ли на болния от трета стая жена му жива ли е, децата какво работят. Ако не може да ми отговори – уволнена е. Ако тя го предразположи и се държи мило, нито инжекцията ще го заболи, нито операцията ще го изплаши. И нещо изключително важно - да се носи персонална отговорност.

... бре, мааму стара...

Цитат
Едно време кацарят, за да получи сертификат, прави една каца, а останалите му колеги го слагат в нея, запечатват я, хвърлят я в реката и ако излезе на вирчето жив, получава майсторско свидетелство. Но и след това, ако почне да прави лоши каци, еснафът се събира, вижда дали са основателни обвиненията и му отнема свидетелството. Завинаги.

« Последно редактиранье: Април 02, 2015, 08:10:34 от мааму стара »
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #20 -: Април 03, 2015, 03:45:38 »
като спре въпросното лице да зима по 5000 лева,на рЪКа за консултации, де се полагат по НЗОК мое и да излезне да дава акъл....а иначе-тва е традиционнно на територията-крадеца вика дръжте кръдеца и ни учи на лицемерен морал....се едно Лицето Ахмед Демир Доган да излезене по ТВ-то и да ни обеснява,че е хонорара си от 1,5 милиона левчета ги получи щото знае кво е язовирна стена.....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #21 -: Май 15, 2015, 01:57:05 »
Да побутна малко темата. Днеска одих профилактично на мамолог и си рекох, че не е зле да сръчкам форумните женки.  :) Като са попрефрълат 35-40 годинки е убаво тава да са прави. Я одих у "Тина Киркова" ( 1АГ"Св. София" сега)  Стаа с направление №3, което е за преглед и ултразвуково изследване и направление №4  за мамография( код 1003 мисла да беше) ма тия номерца ше ви кажат като са записвате. Ехографията е препоръчително да са прави сека година, а мамографията - на две години (по преценка и необходимос).
Може и платено, естествено.
Мене ма гледа д-р Гемеджиев, он си работи у болницата, а има и частен кабинет. На кой къде му е кеф.
Те ви контактите у болницата
http://www.1agb.com/index.html
Те и за частни прегледи.
http://mamolog-gemedjiev.com/index.php?id
Има и други мамолози, ма я се него нацелвам.
« Последно редактиранье: Май 15, 2015, 04:26:42 от унучка на Тинджулата »
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Страницата е създадена за 0.226 секунди с 21 запитвания.