Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Профилактика и превенциа  (Прочетена 2970 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Профилактика и превенциа
« -: Март 15, 2013, 03:44:47 »
Те тука да отворим манко нова темица, понеже тава от по-башка от Докторе че се мре.
Та като први вапрос да питам. У нашта фирмица праат неква акциа срещу рак на дебелото чирво - моа се запишеш да ти пратат некакъв тест кит у вазе, ти сереш у него и инги пращаш говното а они го иследват.
Те кво праат: 1) имунологичен тест - 1а. детектиранье на хемоглобин ф говното чрез използване на антитела и 1б. диренье на хемоглобин-хаптопглобин комплекс и 2) химически тест - хемокулт тест, при който гуакова гума се оцветява синьо от псевдопероксидазната дейност на хемоглобина, което пак показва кръв

Та вапроса ми е тиа тестове мал ли са и струва ли си да се напъвам (у буквалниа смисъл) за тех?
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Re:Профилактика и превенциа
« Reply #1 -: Март 15, 2013, 04:02:16 »
Абсолютно си струва-ич не се колебай ми натегай на сранье.У белиа свет ората праат тава къде праи твойнта фирма.на Териториата-нема паре за тестове-за тва-даваме паре за химиотерапий......
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
« Reply #2 -: Март 15, 2013, 04:03:05 »
мене фирмено са ма водиле един път само на профилактичен преглед. и от тогава ......
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #3 -: Март 15, 2013, 04:13:44 »
сра ли?
Активен

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
« Reply #4 -: Март 15, 2013, 04:16:59 »
Е ча такива ексри нема . кръв ми точиа , пика у чашка , биа ма по цафарите с чукле  . заничаа ма на видеозон . и те такиви работи . очен , психар . горе доле ми казаа накраа, че треа да ми промиат ушите щото с клечките съм набил навътре
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #5 -: Март 15, 2013, 06:22:25 »
Мого убава тема. У развитите страни ората наблегат на превенцията и тава има голем смисъл.
Я като напраих 30 и ми пратиа писмо да ода а са изследвам за рак на маточната шийкя, без пари! Сека жена като напраи таа възрас инги са полага тоо тест. Резултата ша го кажа, я ма не а срам, като мого други българки. Откриа нещо, къде не беше наред на прво време. Последваа други тестове - колпоскопия, биопсия, оказа са, че имам раничка, къде след време моо са превърне у раково образУвание, и са стигна до конизация.
Сичко мина сравнително брже и безболезнено. След тава одех на 6 месеца на прегледи, всичко беше наред. Сега ода един път у годината. Докторчетата са мого убави и фнимателни. И синеочки.
Не ми са обесняват термините кое кво значи, я ги научих без да си сакам, но обръщам внимание на жените. Одете на профилактични прегледи, моо си спестите много главоболия.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #6 -: Март 15, 2013, 06:27:38 »
Ндаа, има и профилактики на рак на кожата, тава не боли, съблачаш се гол и един ти глеа бенките, по пощата ич не става, та беа опнали едни чаршафе у столовата, що от тава рак на кожата се мре мого ефективно, ма я не оди тогива - другиа път че се запишем
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #7 -: Март 15, 2013, 06:36:33 »
И Я съм за превенцията и профилактиката. Ода си редовно на сичко кво требва по един, па и по два пъти у годината ку имам време.
Верно, давам луди пари за прегледе и изследвания, ма не моо са разпраам с НЗОК и направления и да чакам некой па да го мола да ми обръне фнимание. Последния път даже на АГ-то ми изкочи резултат ПАП1, а оня гинеколога ма погледна едно гяволито, па изтръси - "като девственица си" . :green:
Я немаше кво да му одговора у тоа случай, ма барем резултата ма зарадва мого и си отудох на работа, подскачайки по улицата от кеф... ;D
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #8 -: Март 15, 2013, 09:36:50 »
наблегайте братя и сестри на профилактиката-покритото млеко мачка го не лочи!!!
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #9 -: Март 15, 2013, 11:09:21 »
+ 100000000000000 и още там нули ....
Друг е въпроса, че у назе тава са явява грижа лична. Те гледам кой пише за профилактика- Кро и Бубето, които живеят у едни други дръжави и Шлепи, който  "фирмено" са го профилактирали.
Такива са времената, секи сам требва да са сеща за здравето си. Личните ни дофтури си имат други грижи, ич не разчитайте на тех за профилактика, тава не им е приоритет.
Социализъма моо го плюваме, ма в интерес на истината, профилактиката беше доста по-добра. Да ма не разберете грешно сал.
« Последно редактиранье: Март 15, 2013, 11:48:43 от унучка на Тинджулата »
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

sanda

• Гостенин
« Reply #10 -: Март 15, 2013, 11:32:22 »
+ 100000000000000 и още там нули ....
Друг е въпроса, че у назе тава са явява грижа лична. Те гледам кой пише за профилактика, Кро и Бубето, които живеят у едни други дръжави и Шлепи, който  "фирмено" са го профилактирали.
Такива са времената, секи сам требва да са сеща за здравето си. Личните ни дофтури си имат други грижи, ич не разчитайте на тех за профилактика, тава не им е приоритет.
Социализъма моо го плюваме, ма в интерес на истината, профилактиката беше доста по-добра. Да ма не разберете грешно сал.
И кви баш че не съм на ясно ??? Знааш ли че на баба ми личната я и непознава, нищу че съм се обаждала около 50 пъти, по телефона ми казва кво да праа! И знааш ли че уке беше у среда на операция ма му сакаа по 33лв. на ден! Па я на хотел съм спала по ефтину! На здравна каса(кое и е здравното, сал каса сия) една стинка нема дам!

Верно става дума за профилактични ма ти фана темата за личния дофтор, серат пу ората послеу тесните спициалисте се чудат кво да праат!

Извиневам съ Унучке ма тава а мойто фпечатление!
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #11 -: Март 15, 2013, 11:36:35 »
Не вида за кво бъш ми са извиняваш, лааса не си дочела целото изречение.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

sanda

• Гостенин
« Reply #12 -: Март 15, 2013, 11:44:20 »
Не вида за кво бъш ми са извиняваш, лааса не си дочела целото изречение.
thanks Сал те ду тава стигнах "Личните ни дофтури си имат други грижи" и ма фана щръклицата!
Извиневай верно че не дочетох и са изказах неподготвена :nazdrave:
Активен

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9230
« Reply #13 -: Март 16, 2013, 09:41:12 »
Назе ни невикат тука на профилактични прегледе,ма па за сметка на тава,като идеме ни е безплатно и изледванията са ни безплатни и моа одиш през месец да си прайш ако сакаш.Ниа сека годин си прайме такива пълни изледвания.
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

Страницата е създадена за 0.291 секунди с 24 запитвания.