Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: куги бех рейсаджиа  (Прочетена 6915 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Re:куги бех рейсаджиа
« Reply #15 -: Март 26, 2013, 03:45:10 »
ндаааа ;D-къкто са казеле древните мъдреци-Кога нещеш коги можеш-нема да можеш коги сакаш!
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

кумичката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2570
  • Аз съм ентелегентно проЗта!
« Reply #16 -: Март 27, 2013, 08:21:45 »
Шапка ти свалям, Мааму стара! thanks thanks cv Невероятен разказвач си!
Активен
"Пустиняка в буреняка" има своето място в културно-ландшафтния афиш на съвременната градска поп-културна реалия..."
Источник: Пустиняка в буреняка

мааму стара

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1579
  • ич не биам на кво ударам
« Reply #17 -: Март 30, 2013, 01:30:44 »
       У Бела Слатина, градските, па и другите ора из странъта дека постоянно слушът "Хоризонт'а" е знаат, има едно... момиче, то е на 50 и кусур годин, ама ние ша си му викаме така... ут уважение към личността ѝ, и към'то паметта на родителете ѝ...

Баща ѝ беше учител и т'ва предполага, че момичето са е стремило към учене и е изчело бая книжки... сдобило са е с дар-слово и като е чуеш по програма "Хоризонт" на БНР, остаяш с впечатлението сачеде си слушал моогу умен и учен чувек...
    В действителност нещата са по различни, но нема да съ задълбочавам в плитчините, оти историата дека сакам да ви е разкажа е показателна за нейните интелегентност и способнисти на човек, можещ и знаещ, въпреки мненията у нашиа град...

Значи секи чувек си има нек'ви слабости, но за него т'ва означава, че той живее и се чувства полезен... момичето обичаше да пише писма до БНР, най вече до фолклорните предавания... Изказваше благодарности към водещия и екипа на предаването, изреждаше неколко човеци (доктуре, учителе, родственици) за да бъдат поздравени по най различни тържествени поводи, празници или рожденни дни... Включваше са и в други предавания, като се обаждаше по телефона с неизменното: - Вашата РЕДОВНА слушателка от Бяла Слатина...

Беше баш куги са заврънах ут Сирия - 98'а, немаше работа по специалностъ ми - автокранист, но имах категориѝте и са фанах да карам една "Шкода-Авропа" с цистерна, 20 000 литра. Работодателете ма пращаа най редовно на едно место около Стара Загора, къде цистерната са пълнеше с нафта, бензин, за кооперации и бензиностанции... в седмицата по 3/4 пъти. Досещате са, че у кабината най редовно са слушаше радио. А и там къто идех, се ма караа да чакам а'съ мръкне(други път ша разправъ що)... Времената бееа текива, че куту тръгнех пълен, ма беше страх да запра а'съ изпикаа, не стига, че пътувах се пу нощите и то с такъв товар... слушах "Хоризонт'а" и карах...
    Нещо май ''Мара падробната фана през стрънищата'', ма нали гледам да е по разбрано... У понделник ут 9-вечертъ имаше едно предаване, подобно на днешното "Тик-Так-Грешка", само че тугива гу водее двама - Стенли и Иван са викаа, беше любознателно, научаваш неща полезни и се обогатяваш интелектуално. Водещите поставяа на слушателете разни въпросе с уловки и който успееше да ги преодолее, получаваше правото да зададе некоо контра въпрос...
    Нашта градска - РЕДОВНАта слушателка, са включваше в предаването и ... водещите изпадаа в шок, ша запитате ЩО? Във въпроса ут теена стран, са съдръжаа десет думички, които са изчитаа за окол'десет секунди. Слушатела-участник, требваше а'са помъчи и в рамките на теа десет секунди, да повтори думичките... от учасниците НИКОЙ НЕ УСПЕВАШЕ, само градската са спраяше. Печелеше увациѝте на аудиторията, а на водещите им призлеваше, оти сичките награди утвадаа у неги...
    Тиа женки, радио-водещите зеа да са гъбаркат с момичето, задаваа си въпросчето, ма не с десет думи, ами с 12, с 13, с 14(в интерес на истината, после си признаа)...  А резултата беше ТУШ, в полза на БелоСлатинския Динозавър-така е кръстиа... И сеги нали иде ред, ТЯ да им зададе своя контра-въпрос, и ги пита: - На коя река е разположен град Оряхово? Кво ми бе учудването, куги теа двамата убавци, зеа да съ врътът куту пиле у клъчищъ и понеже са не усещат, че са у ефир и са чуеше кво са мутолевее: - Е, сега да имахме една карта на България!!!
   Незнам куту къ ша го възприемете, мааму стара ама нали са 8/9 града на таа рекъ Дунав, дека ни е и граница на сичкоту утгоре, къ моо а'ги незнаат (лаазда са дзепале учителкатъ, не картата по география)... ма тъва не е толку важно, важното беше, че тъва... момиче, ТОА ДИНОЗАВЪР, участвайки у текива предаваниа, караше ората дека слушаа, да е свръзват с Бела Слатина...

Скоро не съм е чувал, ма тя кризата ша да а'виновнъ... а вие слушайте, полезно е, врътиш геврека, било на рейс, било на кола, камийон и значи връшиш две рабути на еднъж... Динозавъра мое и да е заспал, ма шъ са събуди! Ша гу познаате: - Вашата РЕДОВНА  слушателка...
« Последно редактиранье: Юни 25, 2013, 08:08:32 от мааму стара »
Активен
шафьорлъка е майсторлък, а не курназлък...

Пали си мигачете, а'ти не запалът свещ некъде!

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
« Reply #18 -: Март 30, 2013, 02:08:07 »
Абе сички белслатенченье ли умеете да разказвате така убаво бе мааму стара  :punk:  :krkanje:
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #19 -: Март 30, 2013, 02:22:10 »
 :punk:
Скоро не съм пущала Хоризонта, ша зема да цъкна Вефа мамаму стара.
....
Цъкнах, тече "Нощен Хоризонт". Имало го още тава предаване, да видиш ти  ;D
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #20 -: Март 30, 2013, 09:05:43 »
 Бре Мааму старъ,ку не сме опсъждале некуги сас тебе само путки,рикиа и побоищъ,ми колтурни вапросе,кой знаа сеги кфи умни,васпитъни и успеле ора а сме станале! :green:
Активен

iakim

• Гостенин
« Reply #21 -: Март 30, 2013, 09:45:44 »
Па сеги кви сте бе, байко? :)
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #22 -: Март 30, 2013, 09:53:54 »
Е, па много са ти добри историите, бе маама му стара! Верно тава белослатинане сте си разказвачи откъде и да ви погледне човек.
Активен

мааму стара

• Тумбак
« Reply #23 -: Март 30, 2013, 10:37:01 »
Е, па много са ти добри историите, бе маама му стара! Верно тава белослатинане сте си разказвачи откъде и да ви погледне човек.
... thanks thanks thanks
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #24 -: Март 30, 2013, 12:11:29 »
я мисла че уважаваниа вече мааму стара требе да си попреправи прекора у форума на некво по възприемливо от аудитореата тукеа
след тава силто участие у таа тема със емоционален заряд
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #25 -: Март 30, 2013, 01:24:49 »
разказа е един път!А таа случка сал подсказва що за матрял съ изживева на журналист.....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

кумичката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2570
  • Аз съм ентелегентно проЗта!
« Reply #26 -: Април 02, 2013, 06:27:31 »
 thanks thanks thanks cv Всичко има в разказите ти, Мааму стара, предизвикват... :)

П. П. "Мааму" с малка или главна буква се пише? ;D ;)
Активен
"Пустиняка в буреняка" има своето място в културно-ландшафтния афиш на съвременната градска поп-културна реалия..."
Источник: Пустиняка в буреняка

мааму стара

• Тумбак
« Reply #27 -: Април 02, 2013, 06:55:51 »
thanks thanks thanks cv Всичко има в разказите ти, Мааму стара, предизвикват... :)

П. П. "Мааму" с малка или главна буква се пише? ;D ;)
........а здраси, какво да кажа за ''мааму стара''... избрах го тъва... щот е най-меката форма на псуването, на ругатнята, значи не псуваш никой и нищо определено, но не моо а'съ стръпиш и... самО излаза ут устата ти, ем не обиждаш събеседника ти, ем ругаеш един вид, ама ругатнята утвадъ некъде из Вселенатъ...:'' - Бре, мааму стара!'' ;) :)...непринудено некък си стаа... :D... чудех са, дали да го не смена, ма нек си седи така, па дали ша е с главна ил'с малка буква... нема значение... ::) :))
« Последно редактиранье: Април 02, 2013, 06:58:19 от мааму стара »
Активен

мааму стара

• Тумбак
« Reply #28 -: Април 02, 2013, 10:30:13 »

Нема а'ви питам гледале ли сте филма със ШАРЪН'ъта СТОУН'ка... ''Неприличен'' ил ''Първичен инстинкт" беше... и накраа на тае историа ша ми кажете, оти рейсаджиата а'толку абен, а един овен е по умен ут него...

Беше у самоту начало на учебната годин. Времето топло и жежъво, задуха у тоа ''амбар'' декъ гу карах... отвора прозореца, разпищът са - течение, затворЪ - олеле умиръме ут жегъ... угодиа ник'ва на никуй... сал ядове... Е, имаше и убови моменти... Требваше а'съ закарът едни... орица ут едно съсловие, куту къ да гу определъ сиги... орътъ с НАЙ-ОТГОВОРНАТА ПРОФЕСИЯ, па виа съ сещайте. Сичките са случиа ут женскиа род, ем младички, ем веселички... и скромнички имаше... та, требваше а'съ закарът на нек'во съвещание у Враца. Зарънтъ къде 9 часъ почваше съвещанието и къде 2 слетобед а си ги връна у Бел'Стина. Речено-сторено, за нема 50 минути бееме у Регионалниу Център(ма па модерна приказка, бе мааму стара). Разбрааме са, че нал'са не оди секи ден у Враца, а им дам малкучко време а'ръшнат из магазинете и къмто три и полувинъ, четри - най късно, а'си тръгаме...

Сеги, докъто ги чакам, а ви кажа за течението, то е виц, ма си правете изводете за здравето на рейсаджиѝте... Пътувале така на неква екскурзиа едни пенционере. Па било жега, течение у рейса, една сЕ викала на шафийора: - Затварай, че ут тъва теченье ша умра...
  Той, завалиата, кво да прай - затвори, мине кво мине неко километър, друга една са провикне: - Утварай, утварай, не моо а'съ диша, ша умра!... Е те тъка, отвори-затвори, бая време, па накраа станал един дедо и рекъл: - Еей, мумче, отвори да умре еднатъ, послем затвори да пукне и другатъ, па да си пътуваме на спокойствие... Дубре казано, ма той, шафийора ги бил предварил, умрел горкиа преду тех... ут течението...

Връщаме са у Враца... Момичетатъ са збраа на часъ и шъ путеглямее. Една ут тех ми прошушна, че техна кулежкъ, ша чакъ накраа на Враца, врачанете е знаат спиркатъ - ''Чифликъ'', да съм е качил... куту разбрах коя е, ми примале... Ша попитате - ЩО? Интересното беше, че сичките места бее заети и сал седалкатъ до водачъ бе свободна... Ша речете: - Еее и кво ут тъва?, еми тъковъ... тъва момиче беше с еднъ главъ по високу ут мене, а пъ бедратъ му почваа ут сливиците - значи прав си минавах под неа... На сичкоту утгоре си беше и убавица, да ти е кеф да е гледаш, а пъ и куту е видох на спиркатъ - световрътеж получих, беше с дънковъ поличка, платъ бе кът, а пъ платтъ-бол! Леле-мале... Господи кво съм съгрешил, та баш мене наказваш и изкушаваш? Спрех, отворих вратата, тя влезна, поздрави-благодари и зе да съ оглежда... къде има место а'седне... Викам и: - Ако мислиш, че ша моо а'съ фанеш е те тукеенкъна, на тайе седалка, седай... (седалката беше подвижна, а тя с тиа длъги бедра, не моеше и дума а'стая да седи нормално, ми требваше а'съ завръти накъде мене... Предстаяте ли си кво сръцебиенье са бе получило у мойта кръвоносна система...). Тя съ позасме, разбра кво имам на мисъл, па отвърна:
  - Амии, ша опитам... - завръте седалката и седна... С периферното си зрение обаче, а то бе много добре развито оти бе тренирано, забелезвам у огледалото, дека са наблюдавъ салона... изострено внимание ут страна на кулежките ѝ. Значи, предусетиле са и те, куту къ ша стане настаняването на ''извънгабаритния багаж''... Усетих и... едни текива... светкавици у погледите... Затворих врататъ, потеглих, превключъм скоростите, следъ по огледалата за обратно пъкя зади мене, гледам и напреди, и назади... ама не иде, мааму стара... Караш и сакаш а'не поглеждаш на към'то седалката до тебе, ама а кажете ми, моо ли устои чувек на тъва предизвикателство... Погледа ти сакчеде магнит гу привлича... а пъ бедра ли бее а'ги опишеш, вретена - струговани ли бее а'ги сънуваш... Кадъра ут ''Пръвичен истинкт'' репа да еде, оохоо... Карам и мисла, то у текива моменти кво да мислиш, бех купил едно списание, "Хъстлър" ли бе, от родъ на "Плейбой", ма тамън пръвиа брой, та рекох да ѝ го предложа да го разгледа... Мина (условно е кръщавам така, бая годин вече са минале, чувам, че е отвъди "ОУШЪН'а, щастливо омъжена, с детенце... Еех убавиа, нема а'седи тука я...) са загледа, па ма пита интересно ли е... - Па азе не съм го и утварал, викам... Гледам да е заангажирам с нещо, че усещам азе, чувства съ неловко, а куту, че усеща и тя мойто вълнение ут предизвикващатъ иляди емоции гледка...

Минаааме вече Мраморен, Баница, Бурван... карам азе, гледам с едноту оку напреди, с друготу на десно, с третоту назади у салоня... разноглед станах. И са сещам за една приказка на един стар кулега, некуги е разпраяше: - Куту къ така овеня, ут 300 офце у стадоту знаа баш зад куя уфсъ а'застане, а един рейсаджиа ут дваасе жени у рейса дека вози, не моо а'познаа, куту на коя женъ ѝ са ще...
« Последно редактиранье: Март 04, 2015, 03:35:18 от мааму стара »
Активен

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #29 -: Април 02, 2013, 10:53:20 »
  :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:Гулемо тегло а било,дееба!Я барем дуде сам карал сам бил самси,тъ у теково бръдо не сам навеждал.
Активен

Страницата е създадена за 0.203 секунди с 21 запитвания.