Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Онодванье на Бабина душица 2013  (Прочетена 30028 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
Re:Онодванье на Бабина душица 2013
« Reply #45 -: Април 12, 2013, 08:43:12 »
Колко по раншко парици-толку по дубре- я съм привел парици, колко моам-действайте другаре :krkanje:
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

masok

• Гостенин
« Reply #46 -: Април 12, 2013, 08:47:00 »
Става въпрос за датата за паричните преводи и каква сум аше требва да събере.

Адаш от днеска на татъка ду 20 Юни секи ден кой кога сака и колко може!!!
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #47 -: Април 12, 2013, 10:50:19 »
Ели са а баталисала и разчетверила. У среда следобед разбрах, че у четврътък и петък съм плътно от 9 до 6 на курсове, та сичката работа къде си бех предвидила за през дните, требваше да а свръша през нощите. И сеги некакво давам заето. Заран като се наспа и като свръша и манко домакинска работа, що па она ептем а заебах, чък ме е стра да ми се не сплати мъжо Кольо и да му не изцибреат ушите, та като се ослушам един вид, ша седна да сметам и да кроа и привечер се надам да имам готовнос да ви каам колко бъш пари ше требват - макър че и тава ша е условно. Щото лани не съм сметала нищо и нема къ да сравна с таа годин. Освен тава никой не моа да каже колко бъш ша са готвачете примерно, та да предвидиме кви и колко продукти требва да се купат. Ни па некой знаа колко пъти ша е необходимо да се обадим по талифоня на секи майстор  и по колко минути ша требва да прикаам с тоа човек. Разумева се, я ша предвида един разумен бюджет за тава. И така нататика, че сеги ми е трудно да сметам бъш.
Фпрочем се обадих днеска на Сашо Шефчето да питам за вилата, а он вика: "Гле сеги, Еленце, много сме си гъсти, познаваме се, уважаваме се, наши ора сме си един вид. Де обади ми се заран по кое щеш време, що сега съм си порядъчно пинал и никак не мом да разберем коя бъш беше и за кво ми се бъш обаждаш!"  :green: Нема лоше, Сашко а пич, заран къде обед ша му завърта една шайба да питам кво що с таа вила на Геново. Я ми много ареса там лани!
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #48 -: Април 17, 2013, 05:05:39 »
Преду малко се връна от ''Баумаксо''  те с таа шатричка.

Немаме си никъф инвентар,та рекох тва да е пръвио...!!
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #49 -: Април 17, 2013, 06:02:50 »
Браво, Генин! Така се праи!  thanks

Само да фметна, резервирах вилата на Геново за 22-ри. Цената си е същата като лани - 250 анблок. Местата са къде 25 без бунгалата, има место и за палатки на двора, та кой сака, моа спи на палатка. Колко повече ора, толко по-евтино излаза, както забелязвате.
Заран отиваме със Сийка да видим местото, където ще се прави самия сбор, та да видиме къде и как ще се разположат шатри и чадъри.
Ще мина междувременно при кмета да се разберем за разните глупости, ама нека да е другата седмица, че сега ме е разтресло за алманаха в петък.
За следващата седмица съм планирала и да се свържа с човека от Ломско пиво, да видим дали ще ни подкрепят и тази година. Обмислям да звънна на неко минерална вода и да се примола за подкрепа. Работила съм с Горна баня и беше добре, ма лани нещо не можеме да се стиковаме с тех. Ша се пробвам таа годин.
С Марчето обмисляме една идея, ма де да успея да отворя проклетия файл, че ми го е пратила в некакъв формат, дет сал тя може да си го отвори.
Идеята ми е да поканя два-три състава, които да ни покажат народни обичаи - например калушар и влашка сватба. Това ще го правя следващата и по-следващата седмица. Ще видим какви са техните изисквания. Някой ми спомена възстановка и на някакви други неща, ма не помня за какво ставаше въпрос - за калушар си спомням, че говорих с Любо Йорданов, влашката сватба ще я намеря чрез Яна Кременска, ма Краси май ми спомена още нещо, но не помня какво беше.
Та добре е, дами и господа, да си помислите кой може да сготви и какво. Ще се опитам да му намеря съдове, ако няма свои - трябва обаче да уточним какви продукти ще са нужни. Необходим е награден фонд за готвачите, щото само те имат конкуресен характер.
Майсторите ще си ги обикалям и каня сама - поне тия от монтанско, ма помагайте с такива от врачанско и видинско.
За самия ден ще ми трябват човеци от по-рано сутринта, за да подготвим полето за действие - като лани. Освен това тук няма бара и респективно няма барешници, та ще се наложи поне предния ден да подготвим огнищата. Да докараме камъни и да ги наредим. Обаче това е доста далечна перспектива, затова нека първо уточним подробностите идната седмица с общината, защото те са много разбрани ора, като нищо може да подготвят и огнищата, кой знае  8)
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #50 -: Април 17, 2013, 09:54:17 »
Тама съм я  :krkanje:
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #51 -: Април 17, 2013, 10:32:44 »
Много ми са ще да съм там, ма като гледам май ше е трудно да съм с вазе. Щерката има изпити на 21  и 23 май. Млогу ги психясват тия дечица у училище, дече ли ше свръши света, ако не минат през тава външно оценяване. До нея требва да съм сал за подкрепа, друго нема за кво. Така го мисла сега. Ше помагам по друг начин.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

masok

• Гостенин
« Reply #52 -: Април 17, 2013, 10:35:52 »
Иве ти нали знааш ,че тва е на 22 ЮНИ!!!
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #53 -: Април 17, 2013, 10:47:54 »
Ивеееееееееееееееееееее! Извади си наградите от Газена ламба! До 22 юни детето ша е забоварило, че е имало изити!
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #54 -: Април 17, 2013, 10:55:11 »
Ивеееееееееееееееееееее! Извади си наградите от Газена ламба! До 22 юни детето ша е забоварило, че е имало изити!
Е нали таа категория я закрихте  :smeeeh:
Да са таковам у главъта шашува. Нали писа некво  22 и са забръках.
Цитат
Само да фметна, резервирах вилата на Геново за 22-ри
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

sanda

• Гостенин
« Reply #55 -: Април 17, 2013, 11:03:20 »
Ивеее, окъснела си ма, таваа на 22 март :green: :green:
Активен

Марчето

• Гостенин
« Reply #56 -: Април 18, 2013, 10:10:19 »
Мноо са извиневам за докименто Ели ,че са пОправа одма.Докад го напишем още три пъти,че дойде да праиме Коледуванье :green:
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #57 -: Април 18, 2013, 10:26:08 »
Ма оти ша го пишеш пак, ма како?! Просто го запамети у Ворд Докюмент и ми го прати пак. Язе съм с ХР не можем да отворим .docx
Активен

Цвети

• Гостенин
« Reply #58 -: Април 18, 2013, 10:44:07 »
Ели ,аз искам да участвам в готвенето само ми кажете какво е подходящо, че не съм на ясно!
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #59 -: Април 18, 2013, 10:59:10 »
Подходящо е всичко, което може да се сготви на открит огън - на огнище. В керамичен или бакърен съд, с каквито се сетиш ЕСТЕСТВЕНИ продукти, без консерванти имам предвид, без модерни екзотични подправки. Хубаво е да си намериш поне един елемент от народна носия - престилка, чембер или риза, както миналата година беше Сийка. Ако искаш, пиши на лични да се консултираме.
Активен

Страницата е създадена за 0.189 секунди с 20 запитвания.