Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Спанье  (Прочетена 4469 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Спанье
« -: Април 15, 2013, 03:21:49 »
Става дума за спаньето у буквалниа смисъл - по мойо мнение квалитетното спанье е връло важен фактор за животния квалитет. Я съм принципно различни ора в зависимост у колко съм се наспал и кък, знаа се кво става и от неспанье.

Та саках да кaжем че има един апец Sleep Cycle къде го ползвам от извесно време - засича коко се врътиш у кревета и засича фажите на длибок сън (non-REM) и РЕМ, демек кога сънуваш, но съм немал време да четем теориата на спаньето баш. Практически тоа ап изчислява коги си у плиткия сън и те буди тогива, примерно кааш че сакаш да станеш у 7 най-късно, а оно те буди не у 7, а примерно у 6.20 що тогива си най-близко до будното състояние. Вади и разни други статистики, яла му страницата

http://www.sleepcycle.com/

Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
Re:Спанье
« Reply #1 -: Април 15, 2013, 09:54:26 »
спим и ръкам и навътре и навънка като дъскорезница - ама ми а добро , и сабалентъ пердалъкъ са връзал на възел на полюлеа

предлагам да са тури у името на темата Спанье и Добруванье /wellness/
« Последно редактиранье: Април 15, 2013, 09:58:37 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

jaio

• Гостенин
« Reply #2 -: Април 15, 2013, 09:59:15 »
е за чи додаф тава да та събуди час и половина от времето куга трява да станеш??после кво ще прайш дорде стане време за ставане-ще маааш бритви???
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #3 -: Април 15, 2013, 10:08:06 »
Верно си е тава за фазите на съня. Чела съм го преди време некъде, ма от опит съм стигнала до същия извод.Некой път ставаш с лекота, друг път си е гулема мъка. За случаите коги та буди будилник де. Най си добре да си са събуждаш по естествен начин, без да ти кукуригат петли разни на ушето ;D
Кък са усещаш, Кро откък го ползваш тава чудо?
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #4 -: Април 15, 2013, 10:09:21 »
Верно си е тава за фазите на съня. Чела съм го преди време некъде, ма от опит съм стигнала до същия извод.Некой път ставаш с лекота, друг път си е гулема мъка. За случаите коги та буди будилник де. Най си добре да си са събуждаш по естествен начин, без да ти кукуригат петли разни на ушето ;D
Кък са усещаш, Кро откък го ползваш тава чудо?

я пт 7-8 годин се будим от самосебе си у 6-6.30 - тествам го на младото поколение и мрнкянето е по-малко
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #5 -: Април 16, 2013, 01:09:53 »
Кро, нема си рабута ти с тоа  Sleep Cycle. Приказвах си я на глас дока го разглеждах, а щерката нададе ухо и ма накара да и препрата линка. Тръгна да си лега и гледам, че си завира айпада под възглавницата  ;D Изучила  сичко и таа нощ ше е първия експеримент. Я сал руча, че са буди заран с две аларми. Звънат, па ги тура да са надалеко, та дока стигне до тех да са разсънвала, после ги тура на пофторение...и не е ти рабута кви звуци са разнасат из целата къща.
Такива ше ми ги сътворите. Тоа па айпад летоска един хамерикански приятел го подари, зел си го за него, ма вика,че му не допадал и сеги е у назе. Да му не стане нещо сал са чуда, тия екрани не са ли некви чувствителни. ???
« Последно редактиранье: Април 16, 2013, 01:12:44 от унучка на Тинджулата »
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Марчето

• Гостенин
« Reply #6 -: Април 16, 2013, 02:03:20 »
Верно си а много важно фазите на съно,ама е верно и че можеш да си тренираш организамо за теа фази,като употребиш постоянсво.До тоа извод стигнах,от има нема-дваесе годин как работим на график.И вече можем да спим кога си искам,как си искам,можем да си регулирам продължителноста и КПД-то така,че да ми а добре и да изглежда,че съм у кондицеа :green:За толку годин разбрах,че съм най-ефективна през ноща,требе май да сам прилеп,оти и я дена се не показвам ногу-ногу.
Но и ми не пречи,да си спим и през ноща-просто легам зажмим и за къде 5мин.сам на госке на Морфей.
Само требе да ми е постела твърда,иначе малко по-бавно става.....
Активен

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
« Reply #7 -: Април 16, 2013, 02:04:39 »
Абе нямате си рабута ми са струва, тава би гу заврълил у тръстенишката гуръ и да врави на майки си у джоджаня
яла неска съм спал до къде обед и съ чуставах добре след тава и без да му буди айфоня у 6 и 30  ;D
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

sanda

• Гостенин
« Reply #8 -: Април 16, 2013, 02:13:51 »
Абе нямате си рабута ми са струва, тава би гу заврълил у тръстенишката гуръ и да врави на майки си у джоджаня
яла неска съм спал до къде обед и съ чуставах добре след тава и без да му буди айфоня у 6 и 30  ;D
guruС две ръце подкрепам и един крак :green:
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #9 -: Април 16, 2013, 09:20:29 »
А па мого са ми интересни некои като каат - оо, я легна ли на обед, после съм като мърцина. Божкеее, я така ми е добре да дремна два часа на обед, ич са не чуствам зле после. И след тава в 9 вечерта сал ка подуша възглавницата съм труп (къ ли е женския род на таа дума.. лазда трупица  ::)). Въобще я моо си спа по 18 часа на ден, като котките, и ми е екстра.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #10 -: Април 16, 2013, 09:34:52 »
Я у 9 вечерта немоа заспим ако ще да съм пренел 3 тона тугли през деньъ. Моа цъкам до 1-2 нощеска и да ми се доспи къде 3. Лошото а че не мом като Кошера и самотока да спим до обед  >:(
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #11 -: Април 16, 2013, 09:39:56 »
Моем да спим до пладне , да стана , да ям , да попиа неко ладно пиво и па да легна да спъ
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #12 -: Април 16, 2013, 09:41:53 »
Не съм се изразил правилно - и я мом от мене - ама не не мом поради вънкашни факторе
Активен

Байо Либен

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2595
« Reply #13 -: Април 16, 2013, 02:22:19 »
С напредването на възрастта на човек му се изменя и съня.
Активен
яж пи и се весели.
Библията ни учи да обичаме ближния,а Кама-сутра объяснява, как да го правим.

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #14 -: Април 16, 2013, 03:27:44 »
С напредването на възрастта на човек му се изменя и съня.

+ 1 !

Я кат по млад и оде на дискотека и са връна у сабалентъ - чмим кат пор цел ден. Сага и да сам постоял до по късно, немоо да спа повече откъде 10-11 и съм са дигнал, па слодобеда може пак  ;D С възраста човек почва да спи по малко.
Активен

Страницата е създадена за 0.232 секунди с 21 запитвания.