Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Бъдеще?  (Прочетена 10488 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Бъдеще?
« -: Април 21, 2009, 12:19:52 »
Я не знам. И ми а трудно да мисла по таа тема. Се си мисла, че може и да има изход. Вижте последната статиа у сайта, да разберете за кво ви прикаам.

Имам усещането, че можеме да са обединиме и да напраиме нещо. Може години да минат, може и нищо да не стане. Ма требва според мене нещо да са опита. На пръво време бих са врънал. Въпрос на три до пет години е.

После? После бачкане, просвещение, ние да не сме най-сбръканите, че да не можеме да си напраиме местото убаво? Ониа на югозапад с кво са по-добри от назе? Да не би едната граница с Гръциа да ги рани? Тама са сал планини и камъняци, а живеат ората и се раждат и детските градини са пълни...

Требва да има изход. Мисла по въпроса.

Земеделците и тиа къде гледат стока ги ебават отсекъде. Тава не а решение. Друго нещо требва да има. А у таа убава равнина кво друго?
« Последно редактиранье: Април 21, 2009, 12:23:14 от Капитана »
Активен

Иво - Шулеца

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 233
Re:Бъдеще?
« Reply #1 -: Април 21, 2009, 12:26:30 »
Ей я работим и София ама тиа пари де ги заработим глеам да напрайм нещо та един ден да се мааанем от тука и да си идем на село и да има с кво да се преранвам.Я мислим къде е най-добре ако имаш акъл и възможности е най-добре да напрайш некъв бизнес тука София и да си одиш на село като от тука да ти падат парици малко колко да ти е сигурно.И така,че можеш да си прайш кво ти душа сака.

Я съм се ориентирал къде пчеларство и дръводелство.Вече иаме неколко кошера.Абе леко по-леко,че станат работите.Ако човек сака нещо с целата си душа един ден,че го постигне.

Ама я съм некъв изолиран случай така като гледам покрай мене.Абе некой си ги влече да седът тука и тао смрад.Незнам що.Комплекс ли некъв незнам.Ако секи напрай така да работи в тая насока нещата,че се опрааат.Ама ако им аресва на другите места къде са отишлЕ вече бегат и нема връщание надире
« Последно редактиранье: Април 21, 2009, 12:29:01 от shulio »
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #2 -: Април 21, 2009, 12:47:40 »
Я да ви каам че сичко е въпрос н гледна точка и психическа нагласа ........ Я по рано съм работил на дръжавна работа и секи ме ебава и ми се праи на началник и секи ме заплашва с уволньение ........ и я накраа ми писна на уя и реко да почнем собствен бизнес (с пчели) ...... отначало е много трудно и си сака здрава работа ама после е по лесно (се по малку се налага да работим и по малку пари да влагам ама напреженеито е гулемо що не си сал ти на пазара и се са чудиш дали че уцелееш), та за тава сакам да каам на сички къде работат за другиго: " Нема две дубри - ели че си бъдеш сам на себе си началник (и никои ти немоа да каа нищо, ама куту губиш, губиш сал ти) и сам че се командаш, ели че бъдеш слуга на некои (къде че го видиш че е по глупуф от тебе ама по стечение на опстоятелствата че ти се налага да го тръпиш) и че му сръбаш пупарата срещу мнимата сигурност къде ти предлага"  .......... моа и да не съм праф, ама такову а моито вижданье за нещата   ??? ??? ???
Активен
жената Я  и приятели  

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #3 -: Април 21, 2009, 12:49:52 »
Кептън,работата ич неа проста.Те я живеа бъш у Югозападна Българиа-у Велинград.Щи каам ,че тиа тука печелат,що ги мръзи,колоко и парадоксално даа.Туке работата се крепи на туризъмо-праат го се външни за Велинград ора-они влагат пари,велинградчанете са само обслужващ персонал,на дърводобива-сечът и  краднат гора и с гъзо си, и преработват у дръводелски работилници-нелегални по гаражете,ма тва ша свърши и ша цофнат,оно от сеги са види, и на тава ,че неа далеко от големи градове-и Софиа и Пловдив са близо.Туке има и тоа момент,че районо а смесен и се преплитата интересете на секви омразе, сичките щът нещът глеат работите да са горе доле добре ,та да не стане неко сакътлък.А и границата с Гръциа е близо,та бая народ оди да работи там.Ма и от там вече не са доволни-плащат нги колко и на тиа тука,та вече се чудат кое а по-добре.Иначе и туке раждаемостта неа квоа била преди,ма тиа горе помаците от планинсико район още раждат-по 2-3 деца за тава сите си мислат ,че има раждаемос.Я съм приказвал с моа колега шефа на АГ-он вика ,че раждаемостта спремо преди 20 годин е спаднала 4-5 пъти ако не а и повече,ма като сложиш ,че у Резервато има селиа къде от 25 годин не проплаквало дете.... :(.Е го я сеги живеам добре тука,ма до коги ша е незнам.Ако се врънем у Резеревата-нема да живеам така кък живеам тука.За тава се чуда кък ша се опраат работите.Бако Аварам и Самотока са прави къде викат ,че наще ора са земеделци,ма земеделието не довело никой до напредък  у 21 век...Я тука за 5 годин не видех мъж с мотика или на трактор....Сичките одат със зелени дреи на горски,ели са некви по хотелете-абе обслужващ персонал...А перачите на пари най-ги се услажда хотеле да строат-за тава у Велинград за 2 години напраиа 5 хотела 4-5 звезди и праат още.Само къде дойде кризата,парите изчезнаа,нема вече строеже,мебелите никой ги неще и ората зеа да закъсват...Не знам ,ма съм чул ,че Югоизточна България-там Странджа и Сакар биле като Резервато....Ебеш ли му майката...Квоа казал Пейо Яворов ,,Като нема управия ,плюл съм в тази орисия"....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Чвора

• Пустиняк
« Reply #4 -: Април 21, 2009, 01:28:08 »
Прав си баце.Кво си написал е верно.Ма процесете тука стават по бръже, а при назе у Резервато-некък не моа работата да се дигне икономически....Малко да се опраат работите откъм икономика-да и ма малко повече работа и ората да завъртът по некой лев,я си мисла,че нещата че потръгнат....Според мене,а я не съм на ти ни сполитика,ни с бизнес,ама малко повечко парици да влезнат у обикновенио човек и работата ше тръгне!
А за коленото щи напиша на лични,само ми пиши кво точно ти а болката
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #5 -: Април 21, 2009, 02:10:18 »
Требва спешно да се видиме.Не,да се наиваме,а на по бира.И да зееме некво одговорно решение.Тука е трудно да се наговараме. Я се си мислим че сме достатъчно разумни ора и ако сакаме и се дръжиме един за друг мое да напраиме млого.Секи од назе има неква среда къде мое да помогне с нещо.Незнам ама я се вервам че точно така се праат убовите рабути ка ниа сме почнале. Песимизма нема да помогне.  Трудно е ,ма ако требва че оревеме орталъка и па че измъдруваме нещо.Те и я не мом да се врънем що сичко къде го иам е тука.Ма и од Софиа може да се връши рабута,та да не каем че точно тука е местото къде че се решат нещата.Требва ни спешна среща и от там на татък да се сречаме един два пъти у седмицата и да решаваме кой кво да праи.
    Тава а мойто предложение.Некой ако има нещо конструктивно да предложи,ма без да вика колку е отчайващо полужението,а нещо по същество.Щото с вайканье и ревове нема да стане.И ако чекаме на друг също.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
« Reply #6 -: Април 21, 2009, 02:13:05 »
Я друг пример ми идва на акъля прости - познавам сума народ къде са програмисти на по 2 иляди лева заплата - наши момчета, бачкат у Софиа за чуждите фирми. Ма таа работа моа да са работи насекъде, компютър да имаш. Нищо друго ти не требва за такава работа. Ни Софиа, ни смръделяка софийски.
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
« Reply #7 -: Април 21, 2009, 02:32:29 »
Кой е ЗА предложението на Аварам да дигне ръка!

Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #8 -: Април 21, 2009, 06:16:20 »
Язе съм "ЗА"...
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Чвора

• Пустиняк
« Reply #9 -: Април 21, 2009, 09:08:49 »
И я съм за....Ма не мое да участвам толко често у срещите.Ша  бъде коги моам.А инче е така -с вайканье нема да стане,че стане с работа.
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #10 -: Април 21, 2009, 04:29:27 »
Eпа много просто. Нема пътища и данъчна политика. Има неква кирлива магистрала от Ботевргад и тва е.

Требва път насекъде - магистрала от Видин до София през Петрохан и още една напреко. От Берковица до Софиа е 40 мин ако има един тунелец 3-4 км поди баира. Ако моа народа от село примерно врачанско ели монтанско, да иде на работа за 40-50 мин у Софиа, да свръши и да си дойде дом (и да му врънат парите за бендзиня дръжавата), никой нема живеа у Софиа.

Ако на некой му беше зор къ че се развива страната, одаван да го беа напраили. Ма неа.
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #11 -: Април 21, 2009, 06:20:20 »
за сам и я :)
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #12 -: Април 21, 2009, 06:36:03 »
Има голема доза истина у тава къде кае Крокича
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #13 -: Април 21, 2009, 10:52:57 »
...... вънка зе да вали , я пина една каница винце и съга моам да са изказвам "метафорично".... коги прос чувек а гладувал цел живот и изведнъж му съ отдава възможнос да са наеде до насита, че мисли ли он за тава че има и други гладни куту ньего и че праи ли сметка за тава къ да са наеде рационално така че да остаи яденье и за ютре коги он вече нема да има възможнос да гньете на аванта ....  демек да има и за другите къде идат по ньего  ??? ??? ???
Активен
жената Я  и приятели  

Койо

• Админ
  • Пустиняк
« Reply #14 -: Април 21, 2009, 10:57:16 »
Ако прикааш за ониа свинье у парламента, прав си. Ша думкат от копанкята докъ можът.

Ма ниа требва без тех да се опраиме. Да си напраиме наш дето са вика по модерному - проект за развитие. С идеална цел - и без да си забраваме интереса.
Активен

Страницата е създадена за 0.062 секунди с 21 запитвания.