Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Докторе, че се мре!  (Прочетена 204144 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Докторе, че се мре!
« -: Април 22, 2009, 11:13:40 »
Я знам, що има доктори тука (поне за Чвора сам сигурен вече) и сакам да питам нещо по медицинска тема. Съга ясно ми е, що никой доктор, къде си уважава занаята, нема а тръгне да цери човек по разкази само, ама я сакам за профилактика да питам.

Значи мене много ме а стра от язва. Гледал сам ора кво се мъчат с такова, тъста влачил неква язва 20 и неколко години вече, она станала на рак и се разраснало тава по сичките му органе тама, даже кога го оперираа у Токуда оня хирурга каза, що се било сраснало това и за грабначниа му стлъб и нема оправанье... Я още от миничък сам свикнал да едем бръзо и глътам секво, съга и некой зъби като ги неам вече та не дъвчем кво си треба. Умрем за пикантни подправки - ют пипер, чесън и лук, и у сички чорби - оцет яко... Некой път нощем усещам като паренье некво у стомаха, баче високо негде поди ребрата... Та сакам да питам кво треба да прайм (или да не прайм) та да се предпазим от язва? Треба ли да едем нещо специално или нещо да избегвам? Кви са пръвите признаци на таа язва проклета и как да разберем ако тръгне да ми става такова? Иначе съм здрав по принцип, кръвно иам като на космонафт, сърцето ми дръжи, никога не сам пушил, видим и чуем за стра. Слушал сам много ора да се оплакват от глава, ама до тоа момент не знам кво а това глава да те боли. Жената вика, що било зор голем и ме кара да е разтривам по главата, ама некой път по една седмица се мъчи.

Та това е, други въпроси неам, само за язвата ако мое да каа некой - как да се предпазим от такова?
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

nikoia

• Гостенин
Re:Докторе, че се мре!
« Reply #1 -: Април 22, 2009, 11:49:31 »
Оцет, люто - не прекалявай с тия неща. Вместо оцет пробвай с лимон, на мен ми харесва много повече. А и оцета вече не е това, което беше.

Пържени неща също е хубаво да се избягват принципно.
Не съм лекар, но то за да знаеш как да се храниш, не е нужно да си лекар  ;)

Паренето да не е киселини?
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #2 -: Април 22, 2009, 01:38:57 »
еж кво ти са сака на душъта , пи къ си ти а кеф , и си носи новите дреи -

и съга един виц - стар но ми а юбим

- на историческата сцена излазат пръво древногръцките философе и обевеват че съшноста на сичко е у глъвъта - лагика и дедукцеа и индукцеа и те така...
- след тях идет ристиенете и каат че съшностъ е у сръцето - и че треа да са обичате колко може поече
- манко по късно идат Маркс и Енгелс и каат че треа да са задоволеват путребностите от едене и пианлък и сичко е у стомаха , - материализъма  демек - матриални блага да има и тава е съшноста на сичко
- още манко по късно иде Зигмунд Фроид и каа - не , съшноста не е у стомаха а манко по надоле , сичко е у сексуалните мераци на чувека
- и накраа иде Аинщаин и каа - сички грешите що сичко е относително ...

хихихихих

па не е смешен ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

nikoia

• Гостенин
« Reply #3 -: Април 22, 2009, 02:12:35 »
еж кво ти са сака на душъта , пи къ си ти а кеф , и си носи новите дреи -

Така е. До къ не се тръшнеш и не се разболееш.
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #4 -: Април 22, 2009, 02:17:33 »
Е неа смешен ного ма убаф, я ми ареса.
Буш, баба ми цел живот язва има, неа са излекувала още, по ена миничка рекия на гладно, чул сам че помагало и зеьева чорба лекувала, ма да ти каам я не сам дофтор.

Я предлагам се пак да та види жипито ти или неко дофор приател ако имаш най-добре.

Те сегъ и ена историа от мене, истинска при тфа  ;D

Един човек от наше село уболел и лежал у болницата. Минало време и го изписале и он са врънал у село, излел на негде са подпира с две тояги. В тоа мити мумент го среща един омраз и са поздравеват по селскому "здрасте, кък си ?" Болнавио разпраа ка е закръшил, ка лежал у болницата, вика имал ишияс.

Тогива омраза му отгорорил " Исияш и си пии, и енги еби макята на докторете " и те така те.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #5 -: Април 22, 2009, 02:26:21 »
Я не сам дофтур,ма така ка го обесняваш май си васпалил жлъчката.Щом те бъзика високо поди ребрата.Спри за извесно време пикантната рана и че ти одмине.Поне с мене така се случи.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #6 -: Април 22, 2009, 02:28:29 »
язе си мисла еднъ мисла че за назе е важно здравеопазването куту целостен пруцес на лечение на организъма при появъта на болес ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #7 -: Април 22, 2009, 02:42:30 »
и я патим от киселини и паренье у мешината особенно нощем (понекоги са будим у сред нош и све едно огънь ми а запален у мешината) и тогива на помощ ми иде рикията - неколко глътки и огънья гасне  ;D ;D  иначе пиканнтните рани съм ги забоварил одавно, избегвам запръжените манджи и У ШИШЕТО С РИКИЯТА СЕ МИ СЕ ВРЪГАЛЯ ЕДНО ТОПЧЕ ПЧЕЛЕН КЛЕЙ!!! (лично на мене ми се види че помага ???)
Активен
жената Я  и приятели  

nikoia

• Гостенин
« Reply #8 -: Април 22, 2009, 02:48:35 »
Сичко лекувате с рикия, ей  ;D
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #9 -: Април 22, 2009, 02:53:36 »
... рикиата лекува сека болка , само аку си здраф ... /има са в нафпредвит льобовна болка например /

с рикиата мое да на напраи масаж за загреване - ма така утвада зян

с пАток мое да са чистат джамовете , сипвал съм и у казанчето за чистачките - да дразна катаджиите
« Последно редактиранье: Април 22, 2009, 02:56:03 от samotoka »
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #10 -: Април 22, 2009, 03:27:05 »
Начи дотука единствено нещо къде моем да приложим на практика, е рецептата на Пръвака - рикиа с пчелен клей у неа... Я не сам много по пиеньето, ама щом е за здраве, че стиснем зъби и че тръпим...  ::) ::)

Я па да каам, що сериозни проблеми (си мислим да) неам, надевам се язва (още) да не сам напраил, питам как да се предпазим от такова у бъдеще... На личниа ми доктор ... кво да му каам, я неам болки и оплакваниа. Само къде ме е стра от такиа болести...
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Пръвака

• Тумбак
« Reply #11 -: Април 22, 2009, 03:34:29 »
я ми се види,че на тебе ти нема нищо, повече си внушаваш що си видел тъста ти кво съа мъчил и таа стра  ??? (дано да съм прав)
Активен
жената Я  и приятели  

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #12 -: Април 22, 2009, 03:44:49 »
Бе то за киселини има и апчета ама са гадни-я съм горе-доле на твойто дередже,ма са не притеснявам кой-знаа колку,гледам да внимавам горе -доле кво ям и тва а!Куто газвам обаче"горе-доле"имам предвид че куто  могу ми са приеде нещо къде го обичам а знам че ми прай киселини,па си го ям и после стискам зъби дока ми мине и те така...
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

nikoia

• Гостенин
« Reply #13 -: Април 22, 2009, 03:55:34 »
За киселините моем да напишем книга  ;D

Талцид се казват апчетата, ама са ногу гадни, бляк.

Помага чаша вода с лъжичка сода+лимонов сок.

Помага и яденето на ориз, например, той обира киселините.

За щастие имах киселини само къто бех бременна, са ми нема нищо и сметам повече да не ми се случва да имам киселини  ;D
Активен

Пръвака

• Тумбак
« Reply #14 -: Април 22, 2009, 04:02:12 »
абе вие верно ли не сте пробале лека с неколко глътки рикия  :o :o верно помага, куту мине през раздразненото место се усеща една топлина ..... и ти става дубро
Активен
жената Я  и приятели  

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 22 запитвания.