Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Здравословно хранене - споделяне на идеи, рецепти и съждения  (Прочетена 2972 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

GODzillata

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 817
  • Сийбаломамата...
Привет, кюфтета, тази тема е за всички нас, които искаме да заслабнем, но се чудим как точно да стане това.
Знаете, че до края на 2012г. ядях като за последно, все едно наистина вярвах в календара на маите, но светът не свърши, а на 01.01.2013г. кантарът ми сочеше 118,5 кг., а холестеролът ми бе 2 пъти над нормата.

Бях заприличал на татко Барба, не можех да си вързвам обувките, като одех да пикам и не моех си видя онаа работа, та карах пипнешком и по спомени, осъзнах, че скоро и кантарът нема ме лови, та ще ми трябва товарна рампа, къде мерят телета и свинки на нея, като едно време ония от Родопа.

Рекох си, че като е Нова година, е време и аз да стана нов човек, защото можеше светът да свърши само за мен един ден в близкото бъдеще...

Ето какво показва кантарът днес, 01.02.2013, един месец по-късно:

...или с думи казано - 8 килограма надолу!
Целта е да мана още 20 - 25 кила до края на август.

Стигнах до заключението, че сме дебели, защото сме бедни - глеаме се намуаме с яко лебец, сланинка и други мазни и висококалорични боклуци, само и само да не одиме гладни. Глеаме да утопиме с лебец в мазничкото, та да ни стане благо и на душата, без да се замисляме за последиците.

През този месец инвестирах около 500 лв. в мен си, ей така най-егоистично - за храна и за спорт.
Болеше ме сърцето да давам бели пари в тия черни дни, но се успокоявах, че са за здраве, се едно лекарство вземах, а и част си избивам, като не пуша и не арча за бензин, одейки пеша.

Какво ядях през това време?
В общи линии порциите ми бяха разпределени по следната схема:
Закуска - белтъчини и въглехидрати;
Обяд - 1/2 белтъчини, 1/4 въглехидрати и 1/4 зеленчуци;
Вечеря - 1/2 белтъчини и 1/2 заленчуци.

Спрях изцяло всякакви сладки неща, безалкохолно, мазно и пържено.

Наблегнах на риба, телешко и пилешко.
Включих много зеленчуци.

Следват снимки за онагледяване на начина на приготвяне, а той включва задушаване и печене.

Пъстърва пълнена със зеленчуци:

Към нея за гарнитура:

Свинска пържола с изрязани мазни части, печена на скара + доматки. Пържолата е нарязана на дребни парченца, за да се яде бавно и на малки хапки, та гладът да не може да изпреварва ума:

Телешко със зеленчуци:

Сьомга със зеленчуци:

Телешко със зеленчуци и пълнозърнест ориз:

Винаги зеленчуци:

Салата с риба:

Пиле със зеленчуци:

Хляб - на закуска 2 филийки ръжено-пълнозърнест, на обяд една филийка, на вечеря - 0.
Ориз - червен с фибри, както и пълнозърнест.
Кисело мляко 1% с пектин.
Чай мате.
Вода - около 2 л.

Движение, ходене пеша, фитнес няколко пъти седмично, както и плуване.

След първата седмица организма свиква с променения режим на хранене, както и с движението, даже започва сам да си иска натоварване, както и избягване на мазно и сладко.

Ще се радвам и вие да споделите напредъка си в борбата с килограмите, както и хранителния си режим.

Активен
Добрите мумчета отиват у рая, а язе - за риба!

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
Браво, продължавай така!  :punk:
Активен

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
Мъка ми а даскале тцтц  тегло кучешко теглиш с тиа маруле и диви орхидеи къде набиваш, да не дава господ на никой
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

sanda

• Гостенин
Браво, продължавай и успех! :punk:
Активен

Цвети

• Гостенин
Шапка ти свалям,специално за слдкото!При мен не се получава така,моя организъм неще да свикне без сладко!Продължавай докато стигнеш желаните килограми!
Активен

GODzillata

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 817
  • Сийбаломамата...
Ама а'ре включвайте се и вие де, давайте идеи за здравословна кльопачка, че да започнем  :zabrakal:
Активен
Добрите мумчета отиват у рая, а язе - за риба!

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Много добра тема ! Адмирирам  - убови са тиа яденьета, но ако погледнеш у наща си СЗ куфня има също манджи дека да връшат таа работа, а и да разобразиш.
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Истина е също, че доста пари требват да караш здравословна диета. Особено тука, където зеленчуците, плодовете, рибата и месото у чис вид са в пъти по-скъпи от секаквите му полуфабрикатени боклуци. И моя Венко е почнал да са тркаля и не знам кво ша го праа. Я по принцип ми не пречи, че е дебел, ма не а убаво за здравето.

Годзи, шапка ти сваям за волята. Дръж печено и те тава а.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Хмммм..он че ша ги свали ше ги свали..ма къ ша ги задръжи килата-тава е по-интересно >:D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Браво Годзи, добър резултат за един месец!  :punk:
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Цвети

• Гостенин
Годзиии,къде се покри?
Дойде края на месеца,време е за отчет!
Ако още си на диета,де! ???
Активен

Страницата е създадена за 0.221 секунди с 24 запитвания.