Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Докторе, че се мре!  (Прочетена 204190 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ПЕРГИШИН

• Гостенин
Re:Докторе, че се мре!
« Reply #30 -: Април 22, 2009, 06:27:47 »
Я като го знам Бушмана колко е спокоен,па и коги са видоме ка натискаше на еденье, лаесе скоро нема да има язва ;D ;D ;D ;D ;D
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #31 -: Април 22, 2009, 08:59:31 »
Бушменя да са не плаши, а и ного ви здраве и на вазе ! Ко са плашите преварителну начи ..

Ае наздраве !
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #32 -: Април 22, 2009, 11:36:09 »
Цитат
Я още от миничък сам свикнал да едем бръзо и глътам секво, съга и некой зъби като ги неам вече та не дъвчем кво си треба. Умрем за пикантни подправки - ют пипер, чесън и лук, и у сички чорби - оцет яко... Некой път нощем усещам като паренье некво у стомаха, баче високо негде поди ребрата... Та сакам да питам кво треба да прайм (или да не прайм) та да се предпазим от язва? Треба ли да едем нещо специално или нещо да избегвам? Кви са пръвите признаци на таа язва проклета и как да разберем ако тръгне да ми става такова 

Начи баце Буше,и я да кажем нещо по темата.Пръво-появата на язва не зависи само от тава кво едеш и къ едеш.Много а важно,да не каем по-важно от другото а кък живеаш-на пръво место а стреса.Най-често язвата иде от напрегнат живот.На второ место а тава кък са разпределени яденьетата-начи повечето от назе работат цел ден,седът гладни и вечер като са приберат-нагньетът се та чъ не моа дишат и после сал пъхтът.Тава а най грешно-требе да се еде поне 4 пъти на ден и оно по-малко като количество,ма никоги да не допущаш да ти а гладно.Друго важно а-да джвакаш яденьето кво си требе,а да не глофаш като бибе.Като не си джвакал-натоварва се стомаа,що грубото смиланье на яденьето става там-усилва се секрециата на разни хормоне и сокове,къде а сложно да ти го обеснявам на кратко,ма води до увреда на лигавицата на стомаа,а тава а предпоставка за намаляване на защитната сила на организъма и появата на болести на стомаа.Тава ,че не пушиш-млого а добре.Като яденьета-преди по наще книги пишеа кви ли не диети,ма после се оказа ,че тиа диети малко са мижи да те лажем-едни ора от ньи са добре,ама други не са-начи сичко а индивидуално.Принципо а -едеш кво ти са еде,а организъмо сам ти показва-едни не моа да едът юто,други буат прътени чушки в несвес и нги нема нищо.Та-като усетиш че има неко яденье къде ти неа добре от ньего-спираш го.Бако Аварам е прав за пръженото-при самото пръженье са отдеят ненаситени мастни киселини къде са разпадат и они дразната много стомашната лигавица,па дразната и жлъчката,променят перисталтиката и работата става мале стра.Та я би ти казал пръженото да го избегваш.Другото-таа болка къде а казваш къде а точно-поди лъжичката и ли по -надесно.Що и тава къде са оплакваниата а от големо значение.И тава къде ти казват за рекиата-НЕ НГИ ВЕРВАЙ!Етиловиа алкохол води до временно въздействе върху нервните окончаниа в стомашната лигавица-притъпява пареньето и болката,но нема продължителен ефект и след тава води до оток на лигавицата,повишено отдеянье на стомашен сок къде съдържа солна киселина и до още по ньиело.Така че ако имаш паренье и болка-има си за таа цел апчета,къде не са толко гадни колко ти ги обесняват.Ако сакаш да си сигурен-требе да идеш не на джи пи то-они са малко пенкилере-разбират от сичка ,ама не чък до там/да ме извиняват колегите-никой неа длъжен да знаа сичко,дори я не знам сичко ;) ;D /,а на гастроентеролог-тава са докторе къде са занимават само със стомаси и чирва и ги церат само с апчета.Добре а да си напраиш и фиброгастроскопиа-най-модерното изследванье за язва.Не а страшно не боли и а най-информативно.Въпреки ,че по тава къде обесневаш-мисла ,че ти немаш проблем и си повече уплашен,отколко сериозно заболел.Тава моа да ти каам на пръво четенье, така да се каже/ако моа  да използвам терминологиата от свинарнико/.Ако моа да съм ти полезен снещо още-пиши на лични.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #33 -: Април 23, 2009, 12:09:01 »
ебаа гу Чвор, ти ма фръли у сериозни размисли  ??? ......значи тава с рикията а бош лав работа .... мижи да та лъжем  ??? (демек деиства временно, куту аналгина ???)...... а кво мислиш, дали язвата е генетично заболяванье  ???, баща ми (лека му пръс) имаше язва на дванаистопръстника и се оперира успешно и после живе още доста години....  и я куту Бушменя имам  некви притеснения за язвата що и я куту ньего имам прублеми със зубите и едем бръже (демек си не джвакам убово яденьето), ама си мислех че с рикията компенсирам едното с другото......
Активен
жената Я  и приятели  

Чвора

• Пустиняк
« Reply #34 -: Април 23, 2009, 12:17:33 »
Начи определено има наследственос,но обикновено се предава при мъжете от макята ,а не от бащата.За рекиата ви го каам сериозно.Рекиата а убава работа и я ич не съм и враг,ма не а добра за лекарство.За операциите-на съвременнио етап на медицината се оперират само усложнениата на язвата и то само некои от ньи,що вече последните 10 г. измислиа лекарства къде направо си а лекуват.Я лично за последно съм оперирал язва преди3-4 годин и она беше усложнена.Така че за операции на язва -изобщо не мислете.И пак ви каам-пръво и най важно-требе да се установи има ли некой язва ели не-от тука се тръга,па после се мисли за сичко останало.Ако човек спазва некои прости работи нема опаснос.И пак-на пръво место а стреса като причина за язвата.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

masok

• Гостенин
« Reply #35 -: Април 23, 2009, 12:24:22 »
по тааа логика коя е убава ;)требе се плашим от рак заради едната баба и инфаркт на другата............!!!!!!!!!!!!!!!!..............от кое се вардим кат пием къто смок и след три дни по великден ,мама ми премери кръвното...................123/78............а ма сръцето рипа,ма я си го знам чеее се така 90 удара от край време!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????

ебалсам го сеа се живееее за болести ле да мислим........................макар че от време на време има смисал ;) ;) ;)
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #36 -: Април 23, 2009, 12:27:20 »
Ее Гениниа ,но ако секи път си мислиме ,че ша фанеме нещо но не требе да са раждаме! ;D ;D ;D ;Кво има да става оно  че си стане.Ма не а лоше ниа да не настъпиняме на гребуята,я само тава сака да кажем.Ти дай боже да си жив и здрав 100 и повече годин ;)
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #37 -: Април 23, 2009, 12:33:37 »
благодарско баце и ти да ме преглеждаш ;) ;D
Активен

Пръвака

• Тумбак
« Reply #38 -: Април 23, 2009, 12:34:59 »
па оно и кво си одим по пътъ некои пиян пустиняк ма да ма прибие с некоа кула........, абе Чвор един у село гу болеше ръката и отишъл при некъв доктур и он му праил некви инжекции да гу не боли ръката, ама нашия неа знаял че има язва (па и доктура го неа питал) и она (язвата ) зела че съ пукнала ....щеше да си умре чувека куту стой па грлей..... тава далие моа да а верно  ??? ???...... ели нашия човек пак си измисля
Активен
жената Я  и приятели  

ПЕРГИШИН

• Гостенин
« Reply #39 -: Април 23, 2009, 12:36:40 »
Я си мисла че тава е до ген Я апчета несъм пил , дом даже и аспирин немам, и дано даа така и за понанатам. И Я еднъж си напраи есперимент,вечерта са бе наюял па заранта са сабуди и отидо у комшйката ;D да пиам кафе па реко я ми мерни кръвното а оно 120 на 80 ели там некде ;D ;D ;D
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #40 -: Април 23, 2009, 12:41:07 »
Начи тава къде ма питаш за инжекциата-може,що често слагат за болки по ставите кортикостероиде,а они са огин за язвата.Ма от сал една инжекциа обикновено не става,требе да се напраат 3-4 па и повече.И по често получават кръвоизливе а не се пукат ,ма тоа не а бил късметлиа и са е пукнала.
Активен

Пръвака

• Тумбак
« Reply #41 -: Април 23, 2009, 12:46:26 »
значи верно а тава къде го прикзава он ..... и верно а получил кръвоизлив (я съга се сети ).......... значи трбва да са внимама с тия работи
Активен
жената Я  и приятели  

nikoia

• Гостенин
« Reply #42 -: Април 23, 2009, 08:52:09 »
Кортикостероидете са гнясна история, ама понекога не може без тех.

И мойто кръвно се е 120/80. Ама вчера се беше побръкало, или апарата се бе смахнал - ту 100/60, ту 150/90  ;D 
Активен

Камик

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 772
« Reply #43 -: Април 23, 2009, 10:05:32 »
Кортикостероидете са гнясна история, ама понекога не може без тех.

И мойто кръвно се е 120/80. Ама вчера се беше побръкало, или апарата се бе смахнал - ту 100/60, ту 150/90  ;D

Еее сега ... апарата, та апарата ... ми не може ли просто да си бременна?  ;D
Активен
Във вceки човек дреме по един простак, а в някои - по повече.

nikoia

• Гостенин
« Reply #44 -: Април 23, 2009, 10:06:59 »
Иий :o :o
Ше се напраим че не съм те прочела.  ;D
Активен

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 21 запитвания.