Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: За Духовата музика  (Прочетена 4060 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Re:За Духовата музика
« Reply #30 -: Ноември 14, 2014, 10:44:39 »
Станкоооооо-утрепа ме......голем анализ големо нещо :)..сакам само да отбележа,че орото не е характерно само за славянете ,но и за доста средно-азиатски народи,да не прикаам за кюрдите и турците...а негде бех чел,че ръченицата специално като самостоятелен танц била пренесена от прабългарете....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #31 -: Ноември 14, 2014, 10:54:56 »
я не оспорвам - я само дира първопричина - какво иъ ръченицата освен танц на радостъ от засяването на семената в благодатната почва равнозначен на опложданье на женица ф овулациа слет задоволителен полоф акт
и вав тоа рет на мисли са сетих - кво иъ френскиа танец кан-кан сещате са , наперени женици във фертилна кондициа размахват ноги и едни рокли навам натам - много убово , еволюционната теореа ни покзва ч„е от пещерни времена пра-бабите са има усет къде феромоните отделяни от жена ф овулациа - сигнал къде самеца да а дари сас семе , и тоо танец кан-кан иъ нищо поече от поливане и распръскванье на феромони врос  задремалете лофци около огнището
какво са женските рокли освен покривало и за разлика от панталоньете осигуряват вентилациа и распръскване на феромоните - наточените самци ги усящат сас косъмчетата на кръшняка

какво иъ духовата музика освен савременна еманациа на ловните рогове с който прапещерните деди са са вигале да гонат саблезъби тигри и
« Последно редактиранье: Ноември 14, 2014, 10:59:31 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #32 -: Ноември 14, 2014, 11:11:01 »
 guru guru guru
СТанко ти требе да пишеш учебници по естетска сексолого-праисториа  :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
« Reply #33 -: Ноември 14, 2014, 11:19:10 »
...подобни колективни танци сас потскочи и финтове и пируети има при народете у УК - тама има едни танцьоре къде скачат сас потковани обуфчета - изразяват пърхането на фтички употребили уйски - тава си имат ората тава си поат фтиците
вав тоа рет на мисли копаниците и ръчениците не са нищо поече от колективно ришкане на земета и символизиране на земеделски дейности , къде са механизирани от машини
....
нищо чудно че западните народе имат отрицателен прирас на населението като при тиа ритми не съ плодят - за да са плодят требе Вагнер , требат Валкирии, тремат минети и менуети на Моцарт и Глинка и Гуно ... и Берлиоз

Wagner - Die Walküre, Bayreuth 1992 (Barenboim, Tomlinson, Elming, Secunde)

мюзик за расплод на ариици

Die Walküre - Act 2

по повод подрипаьето и тропаньето от УК и Ирландеа, го има у унгареа и румънеа.
казвах вече колко си ми си заприличаа келцки танци с румънски.
ено изпълнение на филип Кутев, моЙте идоли, дунавски ритми, ма си а направо руманеще.
по едно време се чете и чичовата

www.youtube.com/watch?v=bSnONWUd4z4
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Байо Либен

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2595
« Reply #34 -: Декември 03, 2014, 04:57:37 »
 Случайна попаднах на това,сигорен съм че има ора къде не са го гледали.
Активен
яж пи и се весели.
Библията ни учи да обичаме ближния,а Кама-сутра объяснява, как да го правим.

Генчо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8830
  • Стерео сват
« Reply #35 -: Април 14, 2015, 11:00:49 »
Нещо не е най-добрия звук през телефона, ама...

Активен

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #36 -: Март 09, 2016, 07:17:55 »
На франсетата сакче им ареса. Дунавско на брега на Сена
https://www.facebook.com/SOFIA.PHILHARMONIC/videos/10153949771023374/?fref=nf
Активен
Животът с назе се ебава.

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 21 запитвания.