Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: За Духовата музика  (Прочетена 4070 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Маруца

• Гостенин
За Духовата музика
« -: Август 12, 2013, 01:51:35 »
Незнам ка досега още не е пущена такава тема, предвид чуствителността на СЗ индивида каде тоа род музика...затава са сетих да реча нЯщо кво прочетох днеска и може да предизвика интерес у некои ора:

http://www.segabg.com/article.php?id=659777

Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
Re:За Духовата музика
« Reply #1 -: Август 12, 2013, 02:28:59 »
ехееее, отварам да гледам за билете! тиа двуйцата левенте Маркович са фундаментално добри, дееба кяното грълце азе, млогу, млогу добри тиа домачине, само да седи и да ин ги зафаля човек

бравус Марийке, ще бъде работа от тебе, отдавна съм ти рекъл азе
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Оджака

• Пустиняк
  • Кулченин
« Reply #2 -: Август 12, 2013, 02:35:17 »
само не разбра Ибряма баш кво прай ф тава надсфирване, ама айде
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #3 -: Август 12, 2013, 02:45:01 »
само не разбра Ибряма баш кво прай ф тава надсфирване, ама айде
е па колко да не сме капо от българска стран... :duhovata: :duhovata: :duhovata:

Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Кулченин
« Reply #4 -: Август 12, 2013, 02:50:37 »
па нема да та лъжа ама Ангеловите ели ониа не Кайлъка, кви бяаа, щеше да са по добре, некак си не вида много духово в тоа кавал ли а, дуду ли а

Карандила май бяаа
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #5 -: Август 12, 2013, 03:15:33 »
па нема да та лъжа ама Ангеловите ели ониа не Кайлъка, кви бяаа, щеше да са по добре, некак си не вида много духово в тоа кавал ли а, дуду ли а

Карандила май бяаа
е па и ти си праф. а тоа ибряма води некъв оркестър за сватби му викат. та предполагам оркестъра ще са надсвирва с ония сръбските трубачи и румънските сфирачи, па той ще дръжи кавала, кларнет да реча де, колко за парлама.
« Последно редактиранье: Август 12, 2013, 03:21:33 от Мариуца »
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Кулченин
« Reply #6 -: Август 12, 2013, 03:22:43 »
не, тоа си а виртуозин отсвадем, ама са не уклучва тука млогу млогу, ма понеже явно си немаме типичните тикива свираче, затава така

реално погледнато за разлика от Марковичете, и бракята Ангелови, и Карандила си а типичната циганиа, докато Бобан и Марко свират ебем ти джаз, ебем ти серьозна музика, ебем ти народняшко, та затава така

а и нали са сящаш, че ф таа зала, с тиа цени на билетете, циганьор нема да иде, та трява да задръжат публиката с нящо по интересантно, та сигур ще са избичва на къде по различен тип трубачване, и те така

Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #7 -: Август 12, 2013, 03:28:08 »
бе като се не моо са организираме да идеме до Гуча/вчера беше закриването за таа годин/, барем тука да ги послушаме... :duhovata:
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #8 -: Август 12, 2013, 06:29:19 »
Пръво-Ибряма моо да е е кларнетист-и оно-не лош примерно...НО-ньеговото си а чисто тракийски чалгаджийски оркестър.Ерго-местото му неа там.Второ-и мамалигарете и сръбете са си циганье та съ са насрале.Свирът сичко на 4/4 и 2/4, и съ бръзат ,се едно ги гони мъжко магаре...тонове-кво излезне,мажът и праат югове като 4 клас вториа срок....Едно не моо нги съ отрече и на едните и на другите-РЕКЛАМАТА.Като музика-наща СЗ духова музика е 1000 пъти по-добра.Моо ми вервате.Като реклама-сръболята ,па и мамалигите ни биат у уя си като цифка у мивка....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

svetoslavt

• Гостенин
« Reply #9 -: Август 12, 2013, 10:06:24 »
+1000000000

Ма аде де!За толко годин в таа дръжава не можаа да разберат ората,че кво ще да имаш,не знаеш ли как да го покажеш-се едно немаш нищо!
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #10 -: Март 30, 2014, 10:11:03 »
Още един училищен духов оркестър на хоризонта. ;)  Момчетата са от Гложене и са на възрас 11-16 години. Добри са!
Записа е от участието им в "България търси талант"  :duhovata:
http://www.videoclip.bg/watch/Yragan-ot-zvyci-ot-s-Glojene-Bulgariq-tursi-talant-20032014
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #11 -: Март 31, 2014, 01:54:05 »
Гледах ги вечерта коги ги участваа. Много хъс имат момчетата и ше са научат още по-добре. Сеги малко училищни и читалищни оркестъре останаа, ма убаво е, че има кой да ги подкрепи у мерака!
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
« Reply #12 -: Март 31, 2014, 01:58:12 »
супер са, с такъв хъс свират, манко ми удари на кючек.
поснете следващото предаване.

Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Maca

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1
« Reply #13 -: Март 31, 2014, 10:23:54 »
 На 25 май е фестивала "Огоста пее".
Таа година са пада по изборете...Дали ша има,дали нема...
Активен

Генчо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8830
  • Стерео сват
« Reply #14 -: Юни 02, 2014, 07:49:10 »
Я ми се виде те тука най-да пасва една фотка от вестника, дето баща ми са а правил на репортьорин. Резко ме връна у детството...

Активен

Страницата е създадена за 0.225 секунди с 23 запитвания.