Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Суеверни ли сте?  (Прочетена 10605 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
Re:Суеверни ли сте?
« Reply #60 -: Октомври 22, 2013, 03:10:17 »
И я така знам, на 40 се канят само ЖЕНИ ( и не трябва да са в цикъл), три орисници и  се правят  пожелания за бебето. Така ми казаха на мене, когато ме каниха преди години.

Дзверо, тава за цикъла го знам и я! Ма, онова за пръв път го чувам.
Я съм одила на погачите на сичките си племеници /от братчедите/ коги бех мома и майките нги не са раждали трето!  :no:
Я реших да й каам на снаата, че и двете сме у цикъл с мойта щерка и нема да идеме.  >:D
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #61 -: Октомври 22, 2013, 03:20:15 »
Кво и да инги каеш, едва ли ша промениш нещо. Кой си е прос, си е прос. Трева да са праи неква разлика между традиции и глюпави суеверия. Я съм направо у потрес с такива ора, у кой век живееме  ???..
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

буля Иваница

• Пустиняк
  • АЙЛЯК!
« Reply #62 -: Октомври 22, 2013, 03:28:11 »
Чеки, че и друго са съсетих!
Нали погачата требе а са разчупи над главата на майката с бебето от жени с живи родители?! Е, при тава положение я не вида кои ше са тиа, щото от поканените ни една нема с двойка живи родителе...  ???  :no:
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #63 -: Октомври 22, 2013, 03:31:09 »
ако си заключиш пръстите на левата ръка и десния крак, и си туриш с левия дзаден джеб перо от чрън петел заклан на новолуние, изискването за живи родители отпада - спокойно. :green:
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • АЙЛЯК!
« Reply #64 -: Октомври 22, 2013, 04:03:21 »
ако си заключиш пръстите на левата ръка и десния крак, и си туриш с левия дзаден джеб перо от чрън петел заклан на новолуние, изискването за живи родители отпада - спокойно. :green:

:smeeeh: Кро, ногу ме успокои!  :smeeeh:
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #65 -: Октомври 22, 2013, 04:22:31 »
тва са бабини деветини.. :green:па ние неспазиаме и едно от тия работа па те... :green:
Активен

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
« Reply #66 -: Октомври 22, 2013, 05:59:27 »
Буле, остава да кажеш сега че това бебенце 40 дена не са го извеждали навън, да го не урочаса лошо око преди да му е минал ритуала с "орисниците" (и за такива поверия съм чувала) :o
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #67 -: Октомври 22, 2013, 06:07:06 »
Тиа суеверия са от народното здравеопазване, на базата на статистиката от столетия преди това. Доскоро образованието и хигиената са биле под морското равнище и нема ка да са обясни на простите орица, а им са дава като канон. До 40 дена родилката още са чисти, на бебето имунната система не е укрепнала, дето викат и аурата му е много отворена, но това са връзва с религия и поверие и са изпълнява. Иначе и я съм чувал, че жена дека не е раждала не требва да оди, ама си има свое обяснение на това.
   Понеже след раждане жената още си не е върнала физическата форма, а и мъжъ ѝ е вече поне 3 месеца на пост и молитва, то гледката на моми му повишава желанията за секс, но морала го ограничава в реализацията и той си го изкарва на жена си с много актове. Така са получава и зачеването на следващото дете, не че нещо момата има пръст! :green:
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #68 -: Октомври 22, 2013, 06:14:36 »
 :smeeeh: :smeeeh:

бе на бебетата май баш у самото начало инги е здрава имунната система - я не че некоги съм обръщак фнимание на бабините деветини, ма се учудих много кога беаме у америка и един колега ни покани спонтанно на госкье - имаше бебе на 6 дена, пръво го бутна на сички поред да му се радват (ора от различни континенти), а накраа го тури на душумето да му сменя памперса (разумеется сичките гости беа улезнали у тех с чепиците) ;D
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #69 -: Октомври 22, 2013, 06:35:30 »
аурата му се затвара от къ рече камиче Адаш.. ;) ;D
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • АЙЛЯК!
« Reply #70 -: Октомври 22, 2013, 06:41:12 »
Тиа суеверия са от народното здравеопазване, на базата на статистиката от столетия преди това. Доскоро образованието и хигиената са биле под морското равнище и нема ка да са обясни на простите орица, а им са дава като канон. До 40 дена родилката още са чисти, на бебето имунната система не е укрепнала, дето викат и аурата му е много отворена, но това са връзва с религия и поверие и са изпълнява. Иначе и я съм чувал, че жена дека не е раждала не требва да оди, ама си има свое обяснение на това.
   Понеже след раждане жената още си не е върнала физическата форма, а и мъжъ ѝ е вече поне 3 месеца на пост и молитва, то гледката на моми му повишава желанията за секс, но морала го ограничава в реализацията и той си го изкарва на жена си с много актове. Така са получава и зачеването на следващото дете, не че нещо момата има пръст! :green:

Бе, така обеснено не ми са види ча па толко нелепо вече.  :-\ Ма, такава трактовка не бех чувала.  :no:
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #71 -: Октомври 22, 2013, 08:56:34 »
Аку ма питате мене -тва си жиф дрес код и фейс контрол- кво че се влачи таа улувандица у дом не моа ги израна си вика домачицата :smeeeh: :smeeeh:иначе неа лоше да прочетете Димитър Маринов-Жива старина- че паднете от стрес кво е било баси ???
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

apostolicia

• Гостенин
« Reply #72 -: Октомври 22, 2013, 10:11:43 »
У миналото верни бебетията не са изнасани до 490 дена, ма тава е било един вид профилактика, що през тава време бебето требва да свикне некак си с външната среда. Което според мене има известен резон. За жените у цикъл се смета, че са нечисти - демек одатливи са самите они на зарази и тава си има обяснение с профилактиката. А тава за нераждалите - па бива да си глюпаф, ма ча па толко.

Виж, Иванице, човек къде верва у Господ, нема никоги диде на врачка, да праи разни ритуале и прочие - щото една от пръвите Божи заповеди а да си не праиш други идоле - мисла, че третата бъш беше, ма тава нема значение. Затав еми разлика от вера и суеверие. Ма прос човек не можеш да убедиш и затава по-добре благовъспитано откажете. не вервам простио човек да рече - евала, тиа се не подават на искушение от суеверие. По-скоро ше рече - тие не почитат Господа със суеверие, без да знаа, че именно суеверието и езическите псевдориетуале обиждат много Господа.
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • АЙЛЯК!
« Reply #73 -: Октомври 23, 2013, 10:19:45 »
Сношка ча и брат ми ми са обади да ме предупреди да не вода щерката у недея у тех!  :o
Я му реко, че и я нема да ида! Ше ги посетиме неко ден семейно. Он са сконфузи, не му стана драго ич. Ма, тава я, Минке, положението!  :-\
И те така... 
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #74 -: Октомври 23, 2013, 11:04:40 »
Те така заради разни уруспетини са карат кръвни бракя и сестри. Не позволявай, буле! И не го приемай лично, щото тава едва ли осъзнава, че та обижда по тоо начин.

Я са сети друго.
Кога родих първото ми дете, бех у стаята с една, дека имаше много млеко, а я немах и детето ревеше гладно. Онаа са цедеше и фъргаше млекото. Я един път ги помолих да го не фърга, ми да го даде на мойто бебе да са нарани, а она отказа, измомоти неква бабина деветина и плисна млекото у мифката. Прос народ, слаба държава. И те така.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Страницата е създадена за 0.209 секунди с 22 запитвания.