Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Суеверни ли сте?  (Прочетена 10646 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
Re:Суеверни ли сте?
« Reply #75 -: Октомври 23, 2013, 11:14:00 »
Те така заради разни уруспетини са карат кръвни бракя и сестри. Не позволявай, буле! И не го приемай лично, щото тава едва ли осъзнава, че та обижда по тоо начин.

Я са сети друго.
Кога родих първото ми дете, бех у стаята с една, дека имаше много млеко, а я немах и детето ревеше гладно. Онаа са цедеше и фъргаше млекото. Я един път ги помолих да го не фърга, ми да го даде на мойто бебе да са нарани, а она отказа, измомоти неква бабина деветина и плисна млекото у мифката. Прос народ, слаба държава. И те така.

Бе, не го приемам, щото осъзнавам, че тава са поредните глупотевини дека леля й й налива у главата! Притеснява ме дрътия вампир, дето снаха ми я слуша за сичко! Брат ми бая зор ше види, ма засеги одържа! >:(

Маалеее, и я имах ногу кърма със първото дете. Даже съм кърмила на братчед сина, че макя му немаше ич в началото... Бонджурке, па таа а била индиотка плъна! Къ ше фърля млекото, па до ньеги дете реве отглади! Дако че а чуждо!  :o ??? >:D
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #76 -: Октомври 23, 2013, 11:17:21 »
Я колко и да съм суеверна не бих го напраила, ма те, има ора и такива. При тава майки.
Еби му макята, не едосвай са, те ти едно парче да са развеселиш  :green::
Cvetino Djukati & DJ Badi - Na baba ti gyza
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

буля Иваница

• Пустиняк
  • АЙЛЯК!
« Reply #77 -: Октомври 23, 2013, 11:22:57 »
 :o Маалиинььь...  :smeeeh: Смрът с кисело зейе!  ;D
Активен

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #78 -: Октомври 23, 2013, 11:28:48 »
:o Маалиинььь...  :smeeeh: Смрът с кисело зейе;D
В комбинация с "На баба ти гъза" става тхе бест! :smeeeh:
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #79 -: Октомври 23, 2013, 01:18:16 »
Тава с погачата си е некакъв обичай и нема нищо лошо, стига да носи радос на сички.  Ама те кък от едно такова събитие моо са стигне до противоречия заради интерпретации секакви кое, кък и защо са праи.  :-\
Инак църквата е определила на 40-тия  ден от раждането майката и детето да идат у храма. На майката се прочита, така наречената, "очистителна молитва".
Свещеникът благославя и детето и му прочита молитва за "въцърковяване". Неговото идване с майката у храма символизира "представянето му на Господа".
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

буля Иваница

• Пустиняк
  • АЙЛЯК!
« Reply #80 -: Октомври 23, 2013, 02:12:20 »
Тава с погачата си е некакъв обичай и нема нищо лошо, стига да носи радос на сички.  Ама те кък от едно такова събитие моо са стигне до противоречия заради интерпретации секакви кое, кък и защо са праи.  :-\
Инак църквата е определила на 40-тия  ден от раждането майката и детето да идат у храма. На майката се прочита, така наречената, "очистителна молитва".
Свещеникът благославя и детето и му прочита молитва за "въцърковяване". Неговото идване с майката у храма символизира "представянето му на Господа".

Таа молитва съм сигурна, че ше я напраи она, що а ногу църковна /за разлика от мене!/. Ма, коту а толко набожна - що са връзва на бабините-деветини на оня вампир?!  ???
Нищо, и тава ше мине... след време ше са смея само.  ;)
Активен

Страницата е създадена за 0.224 секунди с 20 запитвания.