Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Суеверни ли сте?  (Прочетена 10632 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikoia

• Гостенин
Суеверни ли сте?
« -: Април 23, 2009, 05:15:19 »
По секи край ората верват  я у нещо митично ( ;D), я нарочат некоя бабетка по-дръта че им урочасва дечурлигата. Тражат четирилистни детелини, що си мислат, че ше им донесе късмет. Плашат се от цръни мачки и не минуват под слъби.

Я не вервам у подобни работи. Ма свекърва ми са връзва, га големото дете беше бебе и го заведоме на село, сичките баби го нащипаа, па то се скина да реве. И свекърва ми рече, че а урочасано детето и тръгна да го маже с въглен гасен у вода.
А оня ден комшийката рече, че нейното бебе реве, що некой му е фрълил око (урочасал го демек). Бах ка си изфърлят очите тея ора  ;D

Тава са безобидни рабути де, преживеват се. Лошото е, че некои суеверия водат до фатални изходи, що толко им е акъля на некои ора.

Та на вас фрълят ли ви очи? Или вие фръляте?  ;D
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Re:Суеверни ли сте?
« Reply #1 -: Април 23, 2009, 05:22:49 »
Таа тема е същата като оня шоп у зоологическата градина дека застанал пред жирафа и вика  "Е те такова животну нЕма !"  ::)

Я сам са убедил че има и истински работи, а има и плъни измишлиотини дека кату верваш у ниь и сам са  преебаваш ..

Ше чекам да вида ко ша напишат и другите и кат сколасам ша ви разпрааа
Активен

nikoia

• Гостенин
« Reply #2 -: Април 23, 2009, 05:25:51 »
Че има - има истински неща.
Никой не урочасва, но има хора, с които общуването ме натоварва. Енергийни вампири им викат.

Понякога в някои неща има логика, ама в мазането с въглени, примерно, нема никва логика. Или поне се не сещам да има.
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #3 -: Април 23, 2009, 05:55:13 »
Байчовице, не ти а ча толко безобидна темата. У понеделник патувах и слушах по радио "Христо Ботев" един кво разпрааше за христианството и по-точно - за источното православие. Та човека съвсем на сериозно каза, що кой е суеверен и верва у такиви работи (като чърни мачки, детелини, урочасванье, магии и други подобни), изобщо нема право да се нарича источно православен и даже  -христиенин. Мое и да е верно така... У кое Евангелие пише за магии и чърни мачки примерно? А сам съгласен (донекъде), че тиа езически вервания и разбираниа са несъвместими с христианскиа светоглед. Не сте ли съгласни, че човек не мое да верва у Христос и у караконджуле едновременно? А па ако истина верва и у двете - баче има нещо сбръкано у такава вера...
« Последно редактиранье: Април 23, 2009, 06:06:58 от Bushman »
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

nikoia

• Гостенин
« Reply #4 -: Април 23, 2009, 06:21:03 »
Да, суеверията са езически и са у противоречие с християнството. Но ги има по цел свет. Тава за петък 13-ти сякаш доде от чужбината некъде?

У магии и врачки също не вервам принципно, ама знам ли... Може па със сатаната да са свръзани, а според християнството сатаната съществува.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #5 -: Април 23, 2009, 06:38:19 »
мене ми наи връви, куто некоа северозападна принцеса ми фръли око , ма у друга облас ми потръга ... хахах ...

иначе съм видвал у некви онлаин магазине да прудават семенца от четрилисни детелини - 10 блъгарски лева - ма детелините са от китаи де ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

nikoia

• Гостенин
« Reply #6 -: Април 23, 2009, 06:40:37 »
иначе съм видвал у некви онлаин магазине да прудават семенца от четрилисни детелини - 10 блъгарски лева - ма детелините са от китаи де ...

Ти ма приби  ;D И детелините ли почнааме да внасяме от Китай  ???
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #7 -: Април 23, 2009, 07:01:33 »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

masok

• Гостенин
« Reply #8 -: Април 23, 2009, 07:28:58 »
нещем да спорим ма така нареченни те лоши очи(ели уроки )има.имал сам случки с тва.а й деда ми лее куршум проти страх..................незнам колко е верно сичко тва ама сам свидетел поне та таквиз рабори................абе я май го бе писал тва у една тема ма знам ли коя беше!!!!!!!!!!????
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #9 -: Април 23, 2009, 09:38:41 »
Я съм гледал чрън мачък 7 годин. Секи ден ми е пресичал пута и нищо. Я у текиви суевериа не вервам.
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #10 -: Април 23, 2009, 10:19:35 »
Я съм гледал чрън мачък 7 годин. Секи ден ми е пресичал пута и нищо. Я у текиви суевериа не вервам.

И за кво да верваш на щуратлъци  ???
Ма яла на у нащо село има баячка да ти наприкаа тихо на ушенце, нема разбереш ного ма после глеи кво та чека  ;D
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #11 -: Април 23, 2009, 10:47:43 »
Я едно време могу четех Стивън Кинг,бех чел и онаа щуртиа за циганското проклятие(Thinner-
По-слаб) на български,къде цигански вожд проклиня неколко души с различни клетви къде ги застигат по най-страшен начин...Литературна манифактура със стил... ;D
Малко по-късно,бех войник в Долна Митрополия(било е есента на 93 година)са разболех могу зверски,изследваа ма и решиа докторете да чакам резултате от изследваниата си и да ма укарат във Военната болница-Плевен! Дока да излезнат тиа изследваниа ми рекоа да са порасода из града и зех че са замъкнах в центъра до шадраванете,седнах на една пейкя,ама съм със синя униформа и т.н.
 Бех и с могу висока температура и могу не знаах къде съм-абе могу ми беше зле...По едно време идат две циганки и ми викат "Да а даваш 40-ресе стотинки,ша ти гледам,сичко ша ти познавам!" и я и викам "Бегайте ма!" ма ми са свет не ще-толку ми зле,ич ми са не разпраа с тиа омразе смрадни!
Та са скарах с тиа погане,не моа са отъмна от тех,по едно време едната ми вика че"ша та проклиням да мреш,оууу..." и тогива стана белйъта-начи куто и отпрах един и мангасарката са преметна у шадраваня,другата са разпище,я тръгнах барем да дода да добиа и нейа,ма са яви полициа и стана ебати резиля-разправиа яка-добре че освен военна книжка си носех и докиментите от болницата,па и ма видеа че верно ми а зле-иначе требваше да ми викат Военна полиция и тогива-ебати уя четврътит...Завлекоа циганките нанекъде и ма пущиа къде болницата...
Та така и ма не стигна циганското,прословуто проклятие...После лежах 2 седмици на системи,отслабнах 14 кила,ма я куто ма срешнаа мангасарките вече си бех болен...
 Та лично я не вервам баш...Иначе са сещам и за "ТомСойер и Хъкълбери Фин"-ми даже и тиа велики детски класики от 19-ти век са пълни с кви ли не суевериа,къде полвината и ниа сме ги чувале куто деца у Резервата...
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

nikoia

• Гостенин
« Reply #12 -: Април 23, 2009, 11:02:47 »
Тва сиганките са утрватителни начи.
Кат бех бременна една ми бутна здравец у ръцете и искаше 1 лв. Яз я изгоних. Она ми пожела мрътво дете да рода. Честно ви каам, до къ не родих само я си знам кво ми беше.
Е, не й се сбъдна проклятието.
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #13 -: Април 23, 2009, 11:07:18 »
гадно го еба...........добре че не си.........ужас
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #14 -: Април 23, 2009, 11:10:36 »
Ма они мангалете нарочно така съсдават таа илюзиа...да ги а стра ората от ньи.Тава си а чис шантаж дееба ньината мама гадна миризлива дееба...Байчовице добре че сичко а минало куто ората,да ти а живо и здраво детензе и ти покрай ньего!
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Страницата е създадена за 0.172 секунди с 22 запитвания.