Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Soko banja - ем сок, ем баня! :)  (Прочетена 4930 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

GODzillata

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 817
  • Сийбаломамата...
Soko banja - ем сок, ем баня! :)
« -: Септември 15, 2013, 05:19:56 »
Пътувахме из Сърбия сред пасторална идилия и надвиснали облаци:

Най-накрая пристигнаме до крайната цел, а именно - хотел "Соко Терме" в Соко баня.
Ем сок, ем баня - ибреееееееее курорте!  ;D

Интериор:

Екстериор и изглед:

Хайде де, кой да се сети да си вземе въдичка:

Басейни /денем/ - температура на водата - 39 градуса.
Скачането в басейна е...РАЗРЕШЕНО!  :D ...както и играта с топка!

Външния басейн:

И пак облаци:

Преходник от външния към единият вътрешен:

Вътрешен 1:

Вътрешен - 2:

И малко нощни снимки:

Всичко щеше да е ок, ако преминавайки покрай това нещо...:

...не си бях срязал крака:

Управителят на хотела ме закара до местния здравен център, откъдето ме препратиха до хирургия на 30 км., но пък хотелиерът се сети, че наблизо имало някакъв зъболекар, който за 20 евро /платени от хотела/, ми заши раната.

Ако действието се беше развило в USA, мисля, че най-малкото нямаше да ми искат пари за стаята и щяха да ми се мазнят.....докато тук само ми се мазниха, на другия ден ми отрязаха главата от кръста със сметката и с облекчение ме гледаха как си заминавам.

Хубаво, ама пък аз след проведена със сръбски адвокат консултация, установих, че мога да им скъкна минимум 1000 евро обезщетение, та сега съм пред дилема какво да правя - дали да се занимавам или да му туря пепел.........вие какво ще кажете, а?   ???
« Последно редактиранье: Септември 15, 2013, 07:54:23 от GODzillata »
Активен
Добрите мумчета отиват у рая, а язе - за риба!

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Re:Soko banja - ем сок, ем баня! :)
« Reply #1 -: Септември 15, 2013, 05:39:31 »
a, я обичам тоа край, тава а като предверие на резервата, така а се каа, млого убаво.
Кракъ на джама ли го съсече така дзверски? Ептем ли са толко прости тиа да го не изпилат - тц тц тц...иядо евро нги а малко даже да нги обелиш коняка.
Ако беше у УСА го виждам между 20 и 100 хиляди ф зависимост от адвокатина. Ма неа УСА - у Европа шти дадът къде 500 евро, а у Сръбия - моа и куръц, щото тава е Сръбия, демек като при назе. Ако си викал дохтор и милициа за докиментират - дай на авоката неко кинтада действа, ако не - тури му пепей.
Активен

GODzillata

• Тумбак
  • Сийбаломамата...
« Reply #2 -: Септември 15, 2013, 07:44:08 »
На джама се срезах....деба и джам загубен!

Ето как оня зубар (зъболекар) ме е зашил:

Сигур и на ветеринар щяха да ме заведат, ако го нямаше оня зубар!  :udri:

А инак у Србия ме кефи - нема евросъюз, няма регламенти, няма големи вериги хранителни магазини, а има млекарница - с всякви млека, които си мирашат на мляко и са маслени; има кобасарница - с всекви меса, висящи от ченгели и на рафтове, а до тях цвърчи скарата и ти само сочиш кво да ти метнат на нея; има пекарница - с прясно изпечени различни хлябове....ммммммм....като ония от едно време по селските хлебарници.......времето в Србия е спряло и са 30 години назад, но всички е едно такова бавно, идилично, спокойно, но същевременно живо и натурално......
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #3 -: Септември 15, 2013, 08:32:46 »
Абе па у тоя хотел нема жив човек освен вазе!!Де го намери?А освен тава се и пореза ,па сам...бега бе..ти не си ора!! :green: :green: :green:
Активен

GODzillata

• Тумбак
  • Сийбаломамата...
« Reply #4 -: Септември 15, 2013, 10:24:20 »
Абе па у тоя хотел нема жив човек освен вазе!!Де го намери?А освен тава се и пореза ,па сам...бега бе..ти не си ора!! :green: :green: :green:

Па то да ги еба, куту ми дадоа сметката накрая, веднага разбрах що други ора нема!  ;D  :mg:
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #5 -: Септември 15, 2013, 10:25:43 »

Па то да ги еба, куту ми дадоа сметката накрая, веднага разбрах що други ора нема!  ;D  :mg:

:smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Активен

sanda

• Гостенин
« Reply #6 -: Септември 15, 2013, 10:28:09 »
Бе Годзилчо, ти лозе немаш ли да береш ??? Ми си вееш гъзарете по сръбско :udri:
На лозето най много неко уса те уапе ??? ;D
Активен

GODzillata

• Тумбак
  • Сийбаломамата...
« Reply #7 -: Септември 16, 2013, 07:28:08 »
Бе Годзилчо, ти лозе немаш ли да береш ??? Ми си вееш гъзарете по сръбско :udri:
На лозето най много неко уса те уапе ??? ;D

И те така се роди нова поговорка: Да би лозе копало - не би чудо видяло!  ;D
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #8 -: Септември 16, 2013, 01:50:31 »
Като физкючим основателната радост на дечора от срещата с водата и тава,че а разрешена играта с топка и скачаньето-хотела е пълен кич-от тва де вида ;D
ПП-относно шевъ-такава рана-такъв шев.Нищо необичаъйно.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #9 -: Октомври 12, 2013, 12:06:02 »
У Сърбия верно е много вкусно сичко. Я коги пътувам с автобус за къде Афстрия, спираме у едно крайпътно заведение, не е да речеш неко скъпарска кръчма и от фирмата ни черпат вечера - плескавица. Е, нема такова месо вече у назе, освен ако си немаш домашно прасенце.  :no: А леба им - баш като на селската фурня некоги.  :punk: И винцето нги е добро, опитвах и белото и червеното - биват  :krkanje: Се са кана да пина едно еленско пиво, ма нали пусто не съм бираджийка.
Сеги, живот  здраве, сме са зарекли с едини приятеле да идем у Зайчар на кулинарен и алкохолен туризъм два дни  :krkanje: дано сколасаме!
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

GODzillata

• Тумбак
  • Сийбаломамата...
« Reply #10 -: Май 22, 2015, 01:46:02 »
Вчера беше ден за отмора, съответно газ за српско - обект Замъка - близнак на оня у Соко баня, на същите собственици е, само че е по-голям и има пързалки:

Имаш крава - пиеш мляко, са казали хората... :lol: .....щом не се усмихва, докато я доя - значи не е бик!   ;D

Басейни бол - 4 външни и 2 вътрешни - всички с минерална вода с различна температура, започваща от 40 градуса и надолу:

В единия вътрешен имаше забавления:

Това, което обаче ме втрещи  :o, беше ето това:  ;D :smeeeh:

Бъчва, а?   ::)

Но каква! ;)  Ако се одървиш в басейните - влизаш с някоя девойка в бъчвата....или сам....и освобождаваш напрежението... ;D guru

На който не му се дават пари - и това е вариант:

Последвалото яденье и пийенье е тривиално и не съм снимал.   :krkanje:
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #11 -: Май 22, 2015, 02:21:59 »
цени нящо - кво що , има ли минерални извори със минерална водица за кръст и колена със болежки
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Дръен Философ

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 699
« Reply #12 -: Май 22, 2015, 03:40:40 »
И къде са намира замъка по-точно ако може :)
Активен
"Имах мечта да имам часовник. Сега имам часовник, но нямам мечта."

GODzillata

• Тумбак
  • Сийбаломамата...
« Reply #13 -: Май 22, 2015, 04:53:23 »
има ли минерални извори със минерална водица за кръст и колена със болежки

Има водица за сяква болежки, мани тава, ами има и три жгяба с лечебна кал, куту и трите са от три различни блата и се мажеш с кал от жгяба за квито болести имаш, щото трите са за различни болести....и те така.

Повече инфо - яла те тука ---> ЦЪК
« Последно редактиранье: Май 22, 2015, 04:56:19 от GODzillata »
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #14 -: Май 22, 2015, 06:10:25 »
16 ойро на ден манко ми са види прековише
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Страницата е създадена за 0.527 секунди с 22 запитвания.