Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 24   Надолу

АФтур Тема: Северозападен роман - Торлашки  (Прочетена 27467 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
Re:Северозападен роман - Торлашки
« Reply #60 -: Октомври 22, 2013, 06:43:09 »
Он и Гогата диреше помош за издаване на книжка.  :-\
И ния със Слави ше участваме.
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #61 -: Октомври 22, 2013, 06:47:30 »
ПО принцип тава с фонда е същото къде сме замислили с таа разлика че идеата беше секи да получава символично един брой с афтограв.

Като Фонд е по добре понеже секи моа да даде колко иска - от 5 до 500 кинта например и ората нема нужда да се чустват по добре или по зле според тава дали са дали повече или по малко.

У тоа случай обаче требва автора да комуницира добре с Фонда, т.е. ако ората очакват че парите ше им се върнат от ПЪРВИТЕ продажби, требва да сме сигурно че тава ше е така или ше има търкания.

Освен тава възниква ваптоса след като става дума за безлихвен заем, дали да пущаме имената и сумите на учасниците или само общата бройка и сума?
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #62 -: Октомври 22, 2013, 08:35:59 »
Он и Гогата диреше помош за издаване на книжка.  :-\
И ния със Слави ше участваме.

Гогата написал ли е роман? Щото поезията Гогата си ги издава, има вече неколко книжки, и за мене е важно кво е предложението. Не че турам поезията по-доле, но един роман ще се продава и тоа факт не е маловажен. Не моо кажем същото за стихосбирка. Тука става въпрос за нещо уникално по рода си за наще ширини - роман на наречие. Тва са мотивите ми.
Активен

regreed

• Гостенин
« Reply #63 -: Октомври 22, 2013, 08:37:18 »
От мен +1 тоже.
п.п. Понеже съм работил дълго време у полиграфията, мога да попитам, тук - там за преференциална цена за отпечатване.
« Последно редактиранье: Октомври 22, 2013, 08:39:39 от Цецо от Вълчедръм »
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #64 -: Октомври 23, 2013, 05:11:10 »
Съгласен с предложението на Фонда.Ще участвам у сбираньето на сумицата според възможностите си.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Торлака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 41
« Reply #65 -: Октомври 24, 2013, 11:54:21 »
Ей, ора, я да ви каам кво става с "Таралясника", що съм големо говедо (не е зарди футболни пристрастиа; май що родо ми е от Говежда) и чък днеска се загледах колко млого ора у тоа форум ме знаат и ми се кефат. "Таралясник..." беше работното заглавие на пръва глава от един Северозападен роман, къде ми се връти из главата от камара време. Мислих да го почнем по млого начини, Стуктутирах сюжет у големата си глава, имаше неколко сюжетни линии у самото начало, ама сичко тва си е още на ратиа. И у един момент, на къде кило ракиа, рекох да качим на блого си разказ, къде да се казува "Таралясник до таралясника, мила моя майно льо". Като го прочетох на  другата дзаран, ми арекса и помислих, че мое да го продължим.
Те тука те си признавам, че другио сюжет за Северозападен роман беше за човек, къде е излезнал от нашио край, станал е милионер у Щатите с компютърна игра и се завраща, та да почне да праи разни предприятия на взаимоспомагателен принцип, и да дигне тва къде е от Плевен до границата, от Дунаво до Балканьо. Тва, къде като улетиме у ньего, и усещаме, че и въздуя е друг и се едно сме си паднали на уя.
Та, написах йоще неколко глави и работите из блого ми се размръдаа (не го очеквах, верно). И се размръдаа яко, ви каам. Колко народ сме ние? Колко ора ше ми разберат диалекто и сюжето? Ама стъпинянье по стъпинянье у шашавицата ми увре, че има дзверове, къде да оценат (толко тъпо ми звучи таа дума, че ми иде да си се... айде да не продлъжавам) кво съм измислил. А дали съм го измислил или ми се е наслагвало у чутурата и я не снам. Знам само, че ви благодарим млого за тва, че ме арексвате и се надевам да ви зарадвам и с тиа още дваесетина глави на романо, къде съм замислил. Па после ше има йоще. Разказе ли, весник ли, пиеса ли, други пичкории ли? Ебеш ли му макята. Единственото къде ше променим (що гледам, че баце Фенерски е подел кампания за събиране на левове за издаването на романо; он ме предупреди, че ше го напраи и съм му изкючително благодарен за таа работа) у романя, ако се стигне до ратиен вариант, е че главите нема да са номерирани, а сека с ньейно си заглавие. Пръвата ше е "Таралясник до...", а заглавието ше е "Северозападен роман". Ютре, издзаранка, ще качим йоще една главица. Надам се да ви арекса. И да знаате, с тоа форум за пореден път се убеждавам, че ние, от Северозападо, сме големи ора и нема кой да ни стъпи на малешката. Айде, наздраве, че уста ми пресъъна от толко писанье:)
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #66 -: Октомври 25, 2013, 12:00:36 »
Реачи ,,Наздраве",глътни -квото пиеш :krkanje:...и па пиши.Тава е мисията...
Помежду другото-на кои ора си от Говежда? ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #67 -: Октомври 25, 2013, 12:04:39 »
Чекаме, чекаме...  :)
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Торлака

• Тумбак
« Reply #68 -: Октомври 25, 2013, 12:46:25 »
Кък се вика у нашто поречие "На макье ми и на баща ми", Чвор, требва да знааш:) Иначе деда ми беше Кою Кръчмаро (е сега ше му прелеам манко), къщата ни е накрай село, горе между Студенка и мандрата:)
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #69 -: Октомври 25, 2013, 07:34:45 »
Кък се вика у нашто поречие "На макье ми и на баща ми", Чвор, требва да знааш:) Иначе деда ми беше Кою Кръчмаро (е сега ше му прелеам манко), къщата ни е накрай село, горе между Студенка и мандрата:)
:smeeeh: :krkanje:
Активен

Торлака

• Тумбак
« Reply #70 -: Октомври 25, 2013, 05:03:20 »
Те официално пущам седемнаестата глава те тука те:) И нема да пропущам вече да праим така със сичко северозападно, къде пишем, обещавам! А, сипете си по едно и четете...
http://stantorlak.wordpress.com/2013/10/25/%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B4%D0%BE-%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D1%8F-%D0%BC%D0%B0-20/
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #71 -: Октомври 25, 2013, 08:08:55 »
не мом да го дочетем от смях - бравос на афтуря
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

rashkoff_04

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 400
« Reply #72 -: Октомври 25, 2013, 11:08:19 »
имаше интересни моменте у романа, къде ни свалял чорапогашник, ни отметал прашки мераклиата guru
Активен
Убаво а таа жена пиеньето...

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
« Reply #73 -: Октомври 26, 2013, 12:36:37 »
зачетох началото и повече не ми требваше ..... такъв бисер са чете наведнъж и на един дъх,не мога на порций за тава ша зачекам за края  ;D
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

Penta1

• Гостенин
« Reply #74 -: Октомври 28, 2013, 07:51:48 »
Те официално пущам седемнаестата глава те тука те:) И нема да пропущам вече да праим така със сичко северозападно, къде пишем, обещавам! А, сипете си по едно и четете...
http://stantorlak.wordpress.com/2013/10/25/%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B4%D0%BE-%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D1%8F-%D0%BC%D0%B0-20/

Ти си уникален, братче!!!  :smeeeh: guru
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 24   Нагоре
« назад напред »

Страницата е създадена за 0.195 секунди с 21 запитвания.