Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: За консервантите в еденьето и пианьето...  (Прочетена 10638 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
Re:За консервантите в еденьето и пианьето...
« Reply #90 -: Октомври 07, 2010, 11:04:51 »
както обичам да казвам - сичко я измислено - разносната тръговиа на малотраини потребими ежедневни стоки осигурява стабилно реализиране и чисти пазарни отношения и яснота във прогнозирането - не сте ли са чудиле по филмовете куто дават ка разнасят млеко у Англеа - имало що - сичко я измислено
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #91 -: Октомври 07, 2010, 12:35:20 »
е да ма нааш ли колко контролни институции има де дебнат разносната търговиа-дебнат да е ебнат-чистота,заразеност,платени данъци,такси,лицензи и све що моо да измисли чудовишната бюрократична БГ мисъл. ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

apostolicia

• Гостенин
« Reply #92 -: Октомври 07, 2010, 01:15:26 »
Чудовишната бюрократична БГ мисъл е поставена изцело ф услуга на едрия бизнес - тава мом да ви се закълнем, нищо, че не сам го видела с очите си. Я по принцип мразим да приказвам едно към гьотере, ама за тава не мое да ме убеди некой, че неа така.
У свека европейска дръжава - от съюзо, де - има два стандарта - единио а за производството у големите фабрики, а другио а за директните продажби. Демек я имам пет кошере и сакам да си продадем медо, ама никой нема а ми го купи наедро, що он не е наедро, а си е манко. Тогива я мом да си го изнесем, без да се водим производител и да си губим работата и социалните права, и да си го продадем дирекно на кой сака. Същото и с млекото. Къкто напримерно отвааш на селски туризъм и си купваш два домата за салатата от бай Гьорги. Обаче у българиа Бай Гьорги, ако го фанат, че ти е продал двата домата, ша го скопат. Затава таа работа а манко полулегална - сички знаат, че се праи, ама нема регламент. Що Българиа а по-праведна и от Господ и затава има регламент сал за големите производителе, що иначе они щеха да видат млеко /при изкупни цени колко на една лимона/ на куково лето.
 Ама у назе а така! Кой плаща сметката/пълни партийните касички/, тоа поръчва музиката /законете/!
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #93 -: Октомври 07, 2010, 01:37:19 »
Оно има регламент у ЕС. Сал България не го прилага у целия съюз! Он е точно за дребни производители. Преди време министъро "обеща", че в скоро време ша се ръзвръжат ръцете на ората дека имат дребни стопанства, да моат продават продукцията си....ма до под крушата май е работота.Доколко знам още немаме законодателство по тоа въпрос, па може и да съм упущила нещо...Бе скандална е таа работа!!
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #94 -: Октомври 07, 2010, 02:28:01 »
Епа то у целия свет едрия капитал и политиката са дупе и гащи. По политикономия го учихме куту финансово-политическа олигархия.
Язе бех у такситата куту второ работно место, куги ги мъчеа да ги морат - а сега си сложете таксиметров апарат, а ги боядисайте жълти, а сега фърлете оня апарат, па сложете с фискален бон, а сега патент. Асега се осигурявайте. Па а сега колите да не са по-стари от 10 години, ма да я пуснеш - от пет. Па тия рабити са много по-лесни наедро, ако имаш 100 - 200 коли.
Па аку тейко ти е митистър, печелиш там я за маршрутки у София, я за кабеларка. Сички знаем на Масларова мъжа колко конкурси спечели.
На запад нещата са по-завоалирани, па на тук, ка вика Валери, направо ти казват - миришат ти чорапите за тоя бизнес, къса тий пишката.
Активен
Животът с назе се ебава.

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #95 -: Октомври 07, 2010, 02:38:10 »
както обичам да казвам - сичко я измислено - разносната тръговиа на малотраини потребими ежедневни стоки осигурява стабилно реализиране и чисти пазарни отношения и яснота във прогнозирането - не сте ли са чудиле по филмовете куто дават ка разнасят млеко у Англеа - имало що - сичко я измислено

Оно некога и у назе го е имало тва нещо, даже и виц има по въпроса  ;D
Един продавач на млеко, заранта рано оди по улиците с котленките и вика "млекарооо, млекарооо" 
Отвара са един прозорец и една сънена мъжка глава са подава и вика "А стига зея, че съм бил цела нощ на работа и сега са опитвам да спъ бе. Голема работа като си млекаро, я съм гинеколог, ма не съм тръгнал из улиците да викам"путкароо, путкароо"  ;D ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Чвора

• Пустиняк
« Reply #96 -: Октомври 07, 2010, 04:18:48 »
 ;D
Олигархия,картелност и монополизъм-трите кита на БГ назначения от команчите бизнес.Подкрепян със същите методи от големите външни компании....Още никой неа отменил ,,Капитала" на деда ви Маркс.Който а илюстрация на тава кво става с капитализма.От времето на Дикенс.А ниа живеаме точно у тоа капитализъм.Та така.Ма понеже БГ гражданина а свикнал да тура на уя си дръжвата- ша си купува от кого си сака ,на лична договорка и с риска да се просере  продукти като млеко,месо  и т.н.По тоа начин показва и среден пръс на големите производителе-а тава неа никак мининко удовлоствие за обезправения и преебан българин ;) ;DОтделно де още еде шкембе чорба и си вари домашна рекия.Ако ще да наказват със смрът вареньето на рекия ниа па ша е вариме.Не щото ни се пие-а да покажеме на т.н. дръжава че ,,не се гаси туй що не гасне" ;D Българина не праи революции с пушка ,а със свински бут и казана с рекийца-щото пушката са троши,патронете свръшват-ма яденьето и пианьето никой никоги неа преборил ;DТа-докато квичи прасето и пуши казаня-ако ще 2012г. да дойде-ша а погледаме ша се подсмихнеме под мустак-щото и она ша отмине и ша си останеме на таа СЗ земя.Благодаръ за вниманието! ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #97 -: Октомври 07, 2010, 04:29:18 »
чето една статиа по тоа повод за плащаньето на сметките за ток у оландеа къде мое да си избереш ква схема си сакаш ели ква ти на срце и че чез па мое да въведът три месечното заравняне на путребителете - та по тоа повод журналюгата пише че тама у оландеа гражданьете са напраиле држава , а при назе државата зорлем ли сака да измори гражданьете
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #98 -: Октомври 08, 2010, 05:00:41 »
"EK разреши малките стопани да продават продуктите си на крайни клиенти" Те кво са го измислили най-накрая....
http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/10/07/973139_ek_razreshi_malkite_stopani_da_prodavat_produktite_si/?ref=email_mynews
« Последно редактиранье: Октомври 08, 2010, 05:29:22 от унучка на Тинджулата »
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #99 -: Октомври 08, 2010, 05:37:22 »
дано им даде да дигнат малко глава, що тава са не трпи, ама коги са избира екип на министерството на Земледелието изпревм да ги земат за едно лято при неко човецец и да отпочнат

-ставане рано в темница и докарване на сяно, дорде не я напекло
-фргане смески на телците, брканина на свинете
-пущане кравите и овцете на паша
-стригане на овце в най голямата жега сряд пладне в полето
-изриване и изкарване гюбре цела събота и неделя с миничка каручка
-доене дорде ти изтрпнат ръцете цела нощ, да са не може превиеш после от стола да са изпрайш
-оране, култивиране, садене, фргане тор, копане 3 пъти, поливане, бране, лупене, трошене, млете кукуруз 90 декара
-оране, култивиране, сеене, фргане тор, пръскане да нема паламида и бучумиш, уядане с комбайнере и трактористе, прибиране на зайрето дорде ти са офренгави грбината от влачене чувале, млете брашно дорде ти са задрсти гъзеца от плява

айде нема да прекалявам, те тиа работи нека да ги напраат няколко месеца сички тиа затри, къде са училе Аграрна икономика в Пловдивския и УНСС и си мислат що като знаат латинското име на слънчогледа значи им я цъфнало сичко, и щом видат мляко кисело Данон значи оно си я било винаги в таа кофичка, нищо не я праено за ньего, маменце им кой ги а с бюрократе и чикиджии, оффф
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #100 -: Октомври 08, 2010, 06:05:36 »
приби ма с лопата к тава - ма онеа нема а го направат що са изебаци
Активен

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #101 -: Октомври 08, 2010, 07:19:45 »
Оджаче, говната на телците си заборавил. Дееба ти мокри говна, тежат, се едно че фърляш бетон за пльоча.
Активен
Животът с назе се ебава.

Чвора

• Пустиняк
« Reply #102 -: Октомври 09, 2010, 12:02:14 »
Оджак ако има такиви приемни изпити за чиновници у Министерството на земеделието-считай ,че тамка ша работът сал министъро къде го назначава Парламента и портиеро. ;D
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #103 -: Октомври 09, 2010, 12:03:35 »
ако ама ще РАБОТАТ, а не само да ни работат назе  ;D ;D ;D
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Страницата е създадена за 0.182 секунди с 22 запитвания.