Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Моите срещи с известни личности  (Прочетена 5927 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
Моите срещи с известни личности
« -: Март 09, 2014, 10:19:44 »
Много отодавна ми се врътеше у главата таа тема, ама понеже некак си не се фписваше у ежедневието на форума, все не можех да се отпущим. Ще ми се не само моите случки да фкарам тука, а да провокирам и други съфорумци. Имам много спомени от преди много гОдин и ша почна с една от тех. Напоследък зеаме да се разделяме с видни личности и си рекох, че ако почекам още, нема да останат живи такива. Наскоро Стоянка Мутафова имаше рожден ден и ме подбъцна да пишем по таа тема.
 Бех на 18 гОдин и се бех утурил да кандидатствам у ВИТИЗ. По онава време (1980г) се знааше, че у тиа институти се улазаше предимно с връски. От нашта фамилия имаше такава опция, ама баща ми беше непоклатим - ако можеш, връски ти не требват. Отидох я у Софиата и почнах едни предварителни кандидатстуденски курсове. Попаднах на Гриша Островски. Около две седмици беше супер изживяване и млого запознанства, ама маки ми, нали съм и синче, намерила един ньоин познат, къде работил у сатиричниа театър като счетоводител и ме свръза с ньего. Човеко ме пое и рече, че требва да намериме, кой от артистете че е у комисията. Разтърча се оня човек, ама летото почти сички беа у отпуска и сал Димитър Манчев и Стоянка Мутафова беа у театъро. Фана ме човеко и ме заведе при баба ви Стоянка, у нейната гримьорна. Жената от кумова срама ме "преслуша" и ми каза, че имам данни, ама требва работа. И така си уговориаме нова среща след неко ден. Човека, къде ме беше довел, ме чекаше отвънка и ми даде малко указания, едно от които беше, като идем следващиа път, да купим букет цвеке и да идем с него. Дойде тоа ден, купих я един гулем букет и се изпедепсах у фоайето на сатиричния. Там портиера ме спре и ме пита къде съм пошъл. При Стоянка Мутафова - викам я, а он каа, още не а дошла. Па час, па два, па ни Стоянка, ни Клечанка. Като минаа три часа, я запофичих букета у най-близкото кошче и си отидох. Чекааме сумаа ти неизпитани младешки удоволствия - кво да чекам една дзвезда, къде не моа ме оцЕни :green:
И те така - и до днеска помним гримьорната на Стоянка И сигур е по-добре, че не дойде...
Случката има продължение, ама с друга личнос и че бъде по-нататика ;)
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
Re:Моите срещи с известни личности
« Reply #1 -: Март 09, 2014, 11:11:03 »
хаха, смех се с глас, Черногледец.

убаво, че ваште са те подкрепили, що за ониа времена даже си а било срамно да се учи у НАТФИЗ, за повечето северозападни орица  де.
тава се сещам по думите на Пламена Гетова, артиска от Михайловград. та баща й умрел от срам, що ина станала такава :)

купих я един гулем букет и се изпедепсах у фоайето на сатиричния. запофичих букета у най-близкото кошче и си отидох. Чекааме сумаа ти неизпитани младешки удоволствия - кво да чекам една дзвезда, къде не моа ме оцЕни :green:

thanks

Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Черногледец Храбър

• Пустиняк
« Reply #2 -: Март 10, 2014, 12:08:52 »
И така, дойде време да се явявам на пръвиа кръг на изпитите. Бех попретръпнал манко, след като се бе умешал у тиа кръгове на кандидатстващи от неколко гОдин колеги и онава ниското самочуствие на забуано сеянче беше поотстъпило место на по-бойно настроение. Сбрааме се една пиючка кандидате (за 20 места се бореа къде 2000 човеци, а у същата годин, кандидатсваа дечорете от "Таралежите се раждат без бодли") и си зачекааме реда, искаран на списак на входа на ВИТИЗ. Дойде и моа ред. Наперих се язе и улазам - една мининка сцена, пристъпам на около 3 крачки от края и гледам доле у залата на една маса -журито. Гриша Островски, неколко други преподаватела и на прецедателското место кой? Тодар Колев! Ем ме напуши на смех, ем се постъписа, абе поразтрепераа ми се мартинките. Пръвиа кръг беше матриал по мой избор. Требваше пръво да се представим и да кажем кво че рецитирам. Каза си я заглавието, като се стремех гласъ ми да а по-плътен, по-ясен, ма явно се не а получило, що Тошко рече: "По-смело, колега, по-смело!"
Понапъна се язе и некакво си издумах прозата, къде си а бе подготвил. И млъкнах. Неколко секунди никой -нищо. Послем професора се обърна нагде Тошко Колев и го пита: "Другарю Колев, искате ли колегата да изпълни още нещо?" А он се обърна къде мене и рече: "Колега, вие донаборник ли сте? - Да! -рекох я. -Айде идете си изпълнете дълга и заповядайте тук след две години! Довиждане! Довиждане!" и си изленах с облекчение. Послем си се прибрах у Вълчедръм и на следващиа ден естествено бех наобиколен от съученици и приятели, да ме распитват кво съм напраил. А между другото, преди да си пойдем, си купих негде от "Жданов" едни млого модерни и лъскови сандале. Абе да се види по нещо, че съм бил у София. Разказах я за Стоянка Мутафова и послем за Тодор Колев и они дЕ ли ме питат" И кво послем?"
Е, кво, викам я, Тошко ми купи те тиа сандале, изпрати ме по живо по здраво и рече пак да дойдем.
Та, те така. Малки срещи, ама паметни :)
Активен
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #3 -: Март 10, 2014, 04:27:22 »
Интересни преживявания си имал, Мите.
И темата си я бива. Не са сещам я за подобни срещи, ма требва да помисла, че имам недостатъка бръже да забоварам.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #4 -: Март 10, 2014, 05:27:02 »
Един път си одехме с една приятелка по една главна улица на София. И по едно време гледам един циганин, нисък, ама доста ми познат у фейса. И тоо като отмина и мойта приятелка рече - ама, тава не беше ли Жан Клод Ван Дам? И верно беше тоо, я са чудех откъде ми е познат. Вървеше с още един и са оказа, че бил дошъл у България да снима филм. И те така с тоо каратис. Я ич го не аресвам, ни филмите му, ни мутрата му. Ама не знам що беше така измургавел, дали е посещавал некви солариуми, еба ли го...

Иначе съм виждала Кръстьо Лафазанов у Бургас по Богориди. Тичаше след детето си,което тогава изглеждаше на около 3 години. Само като го видо и ми стана смешно. Така ми са прииска да го заговора и да изкажа възхищението си към таланта му, ама реко да не досаждам, па ма и беше срам. И те така.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #5 -: Март 10, 2014, 05:35:20 »
Я видо Лили Иванова у ресторант Българиа 97-ма годин. Бех с една женица миалоградчанка (фсъщност немоа се сетим кво сме правили с неа тама изопщо), ЛИли Ивнаова беше през 3-4 маси и она зе да подскача и да вика "глей Лили Иванова, глей Лили Иванова" - станааме за кашмер  ;D
Активен

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
« Reply #6 -: Март 11, 2014, 07:42:24 »
незабравими преживелици, баце Митко, каеш Тошко ти купил сандале :smeeeh:
я се напъни а се сетиш още некоя случка, че интересно ги разказваш
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #7 -: Март 11, 2014, 08:10:41 »
Я аку тръгна да пиша у таа тема..ум че ви зайде..с мойт рабута съм се срещал с кой ли не..ма първата ми е била с Тодор Живков 1976 у Видин..требаше да му носа цвеке..хахаххахаха
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
« Reply #8 -: Март 11, 2014, 08:40:39 »
Краси, разказвай :)
Добре си сповням истореата, оттам иде и Тоти нали :)

я сеги не срещам никой, ма кого живея у Софеа редовно засичах артисти и у театрите  ;D
Сповням си Константин Коцев, вечна му памет, с връзка чесън у трамвая у ония гладни години деведесе и некоя... тъжно направо  :-\

тука летно време ги засичам по алеата.
Коритаров беше с едни шорти, къде беше дигнал ластиката 5 пръста пуди мишниците  ;D

Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
« Reply #9 -: Март 11, 2014, 08:57:06 »
Епа напиши де, еш ква убава тема са заформя  ;D

Цитат
Тошко ми купи те тиа сандале, изпрати ме по живо по здраво и рече пак да дойдем.

...черешката на тортата  ;D
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

Вая

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1329
  • ревла
« Reply #10 -: Март 11, 2014, 09:00:49 »
     Повним - работех у Киноцентъра тогава. Требва да е било около 1972 годин. Често се случваше да ни подкарват като стадо, всички служители да присъстваме на всекакви знайни и незнайни събрания, сказки и тем подобни. Напъхваха ни у некаква зала да играем ролята на публика и да ръкоплескаме по даден знак, като статисти и това си беше съвсем наистина - не за кино или телевизия. Веднъж се случи да бъдем публика на некакво четене от Людмила Живкова. Не повним ни дума от това, което она четеше. Дори не разбрах каква и беше темата. През целото време се чудех кък да се измъкна, а она четеше ли четеше и като да немаше намерение да спре никога. Въртех се на стола си с такъв отегчен израз, че май направих впечатление. Накрая на реда седеше един страшен на вид чичко, който следеше всичко да е наред и вече си представях как на следващия ден получавам порицание на комсомолско събрание. В този момент некой шумно се надигна от стола си и полуприведен, виновно заситни към изхода. Внезапно ме обзе смелост, казах си "Сега е момента, пък каквото ще да става" и бръзо последвах смелчагата. Залата не беше много голема и требваше да мина близо до подиума на 2-3 метра от ораторката. Видех намръщеното и изражение и изпълнения и с укор поглед да ме пронизва като стрела, но я си продължих напред. Тръгнала съм вече - нема връщане. На вън си поех въздух и побегнах, де че ли ме преследват. За мое щастие ми се размина, но вероятно случката е отбелезана в досието ми. 
     Иначе работата ми там беше такава, че ежедневно се срещах с актьори, режисьори, оператори, ма не ми е минвало през ум да отбелезвам случки.  А дано се сетим нещо…
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #11 -: Март 11, 2014, 09:07:57 »
Язе ми е па интересно кво ли е чела Людмила Живкова и за чий уй изобщо е било необходимо тава?
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #12 -: Март 11, 2014, 09:13:17 »
Бубалино,не затормозявай са зорлем...! ;) ;D
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #13 -: Март 11, 2014, 09:25:19 »
Па я съм гу разказавал ма те- начи тамън беше минал 15 септември- я пръви клас -  и у Видин на посещение дойде Тодор Живков. Начи резиденцията му беше до Дунавския прак..до хотел Ана-Кристин къде е съга..она още си стои ма е реституирах..Та че избират деца къде да му носат цвеке у резиденцията..чавдарчета, пионери, комсомолци и такива къту мене..безпартийни що още мъ не беа напрайли чавдарче..Що ма избра мене другарката Георгиева не знам..ма имам съмнения що поназнайвах неку стихутворение па и бех комуникативен :green:абе диф на колибарски петел бех..расъл на Дражинци у пепея  и у барата без грамобноски ма си бех артистичен :smeeeh: :smeeeh:Та заведоа ни там и ни укараа у една гулема соба с гулемаа маса и столове..тогава за пръви път видех асансор у къща на 3 етажа ::) та беме около 20-тина дечоре с букети и се отвори една врата и улезна он,,с антуража си там..ба ли ги кои съ били..ма тиа по гулемите фана та ма избутаа напреде и он стана пред мене и зе букета па ме гледа и вика..Нема ли да кааш нещо бре мойту момче..я си мирвъм ..глътна си език..он та жена зе тъ седна на един стол и ма дигна и мъ тури а колену и ма пита..Я кажи мойту момче имаш ли шестици ??? Я си викам тоа пъ..па ние немаме бележници за кви шестици ма пита ;DИ така му и каза а он се смеа..та там за пръви път пих лимунада ут лимон у едни кани и яду некакви невероватни бонбоне...на другия ден ниа пръва смена ..строени по 5 паралелки от пръви до 3 клас с по 3-35 деца сека..у дворана училището опънат чрвения килим..знамена..микрофони и уредби...директора, дружинната и комсомолския актиф и они а трибуната..излезна директора Ананиев и вика-За наша гордуст ваши съученици вчера бяха на гости при другаря Тодор Живков нека да илезнат и да споделът вчепетленията си..я зех да се дръпам ма Георгиева ме фана за врътъ и с помоща на даскала по физическо Ницов ма избутаа до трибуната...малеее..абе я къде съм видал толку народ у Дражинци па и коги съм говорил на микрофонь /знаял ли съм тогива че се с микрофонь че работеим после ???/ ..та Анаиев мъ пита..Красимире кажи къде бяхте вчера..я мирвам..а он хайде мойту момче па ме побутна и я изломоти ..Ъъъъъ ния фчера бехме при Тоти Живков..от микрофонията така се чулу..върна се у класъ си и почнаа да ми се подиграват--Тоти Живков..Тои Живков и  така Тоти си ми остана прекор до днеска и така си ме знаат у Видин-Тоти :krkanje:
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Черногледец Храбър

• Пустиняк
« Reply #14 -: Март 11, 2014, 09:57:15 »
Е, Краско, оттагава си отпецнал на прикаска, иначе щеше си останеш залупен :smeeeh:
Активен

цитат-Веко

Страницата е създадена за 0.163 секунди с 22 запитвания.