Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Моите срещи с известни личности  (Прочетена 5926 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Вая

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1329
  • ревла
Re:Моите срещи с известни личности
« Reply #15 -: Март 11, 2014, 10:08:35 »
Язе ми е па интересно кво ли е чела Людмила Живкова и за чий уй изобщо е било необходимо тава?
Некакви доклади по културни въпроси... нали беше културна министърка... требвало и е да отчита дейност.
Активен

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
« Reply #16 -: Март 11, 2014, 10:13:29 »
Людмила си беше пич :green: Била е у Вълчедръм на студенска бригада и имаше яки забави , а она праеше едни лоши, западни шоута. Она и неко ньойня колешка легаа по гръб на плаца и връз них редеа бисковитки на различни места по телото и двама момчурляка със завръзани очи нюшкаа по них да дират бисковитките :green:
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #17 -: Март 11, 2014, 10:22:06 »
Просто ми е интересно що за идиот трева да си да седнеш да пишеш куп безмислици, на високо ниво при тава. По комунистическо време е имало бая такива дивотии.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Черногледец Храбър

• Пустиняк
« Reply #18 -: Март 11, 2014, 10:26:43 »
Просто ми е интересно що за идиот трева да си да седнеш да пишеш куп безмислици, на високо ниво при тава. По комунистическо време е имало бая такива дивотии.

Е, кво се чудиш, не си живела по онава време? :green:
Активен
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Вая

• Тумбак
  • ревла
« Reply #19 -: Март 11, 2014, 10:34:11 »
Мани-мани... такива дивотии се налагаше да пишеме и приказваме у училище. Имаше една класна - караше ни да подготвяме доклади на политически теми извадени от вестник "Работническо дело" за час на класния - това ми беше най-омразно. Като дойдеше моя ред ми идеше да се заврем у миша дупка...  :tazz:
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #20 -: Март 11, 2014, 10:39:37 »
Била съм мънинка, ма са намират и у назе некви такива книги.

Я съм споменавала, ма те тука ша кажа.
Беше времето на промените, зората на демокрацията. Баща ми не знам ква мешания е имал със СДС-то, била съм мънинка и не съм разбирала, не знам по къв повод беше поканил прецедатела на КТ Подкрепа Илич Цветков. Още един тулуп беше дошел с него, моо и той да е неко известен, ма са не сещам кой беше. Брат ми ако чете да каже. Та дойдоа тия у назе, макя ми беше заклала патица, готви жената цел ден. Тия ядоа и пиа цела вечер, на другата сутрин са изсрале у новата туулетна чиния, която просто си седеше у банята, все още несвързана с канализацията и си тръгнале. След това имаше голема гюрунтия у назе. Първо обвиния брат ми (по стара семейна традиция  :green:), след тава мене... Горката ми майчица...
И тава беше сичката работа къде сврши таа извесна личнос.
Зема да питам баща ми ква точно а била причината на посещението, що ми стана интересно.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #21 -: Март 11, 2014, 10:46:34 »
 Бонжурке,умен чувек си, пъ помисли малко, преду а занимавъш бащъ си сас глупови вапросе.Ми то а млого ясно кфа а била пречинатъ нъ тава посещение.На другиа ден сички сте ги виделе, пъ и гюрунтиа а имало.Нали тава а наштъ демокрациа-а сереш нъ метеното...
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #22 -: Март 11, 2014, 10:59:45 »
Азе един път са укачи от попа на 2кята трамвая и след тва на славейков са укачи Радой Ралин, ма да е било 1-2 годин преди да почине - та я като млад студентин се засили да отстъпим место, а он човека изкара у рими че е минлао и вече нема значение, све едно пропилян живот ...

А па РУнти ка ма подкачи на тея омразни неща, са сетих ка ми беа дале пионерско поръчение - да издира матряле за живота и  дейноста на патроня на училището ни - Иван Нивянин  blax
Та, отвадаме целия клас на ексурзеа - познахте каде с. Иван Нивянин и азе кат младо пионерче отвадам да сбирам матряле от пръва ръка а именно от бабичкора и страците - и тамка изнамирам два глухи и един де нечуе и ена бабичка де неможа да запре да прикаа, та кат си зададоха вапроса, ората беа стаписани, но онаа са окопити и вика : кво да ти кажа мале, он Иванчо партизанчо си беше с шумкарете по горЪта, нема млого за разправанье. Демек неа бил по седенките.
Активен

Вая

• Тумбак
  • ревла
« Reply #23 -: Март 11, 2014, 11:21:20 »
Като ви четем и на мене почват да изплуват разни откъслечни спомени… качвам се у служебна кола да ме карат от киноцентъра до София Прес и до мене седа Николай Хайтов - писатела. Я толко се притесних, че онемех. Не можа да обелим ни една дума през целия път и он си приказва през целото време с шофьора.
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #24 -: Март 11, 2014, 11:47:52 »
Една друга непринудена среща се сещам..1986..годин сме на ескурзия..и стигаме у Ловеч..водиа ни къде ни водия и тръгваме къде Вароша..опа къщата на Георги Иванов-пръвия български кусмунафт..гледаа съучниците ми ..но нищо и никаква къща /Джедо знаа къде а/ ма я упурит и си викам че звъним на звънеца къде е на дворната врата ..моа па да си е тука..другите ми викат че съм шашаф..да ма я почна да звъним..бая време..с мене останаа  Коки и Краси Коколатия..по едно време се отвори вратата на къщата и излезна ..он..отвори вратницата пита ни ут къде сме ..върна се вътре и ни даде по една картичка с негу и Рукавишников и е пдписа преди назе..мойта картичка е продадох за некакви пари у гладното време след 90 годин..ма после си купих на Коста картичката за 1 бутилка джин и два тоника..че ви е слимам ;)
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
« Reply #25 -: Март 12, 2014, 12:17:18 »
хахахха посмех са от сърце  :smeeeh:

само да ми доде музата ша напиша и азе за едни от СДС-то къде идвааа у назе  ;D
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #26 -: Март 12, 2014, 12:36:56 »
Я къту един ут усновталете на СДС у Видин съм ги видвал сичките..ма нема да каам нищо ;)лошо :krkanje:
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Минка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 95
« Reply #27 -: Март 12, 2014, 07:34:03 »
Темата е много убава. Изключително ми е приятно да е чета.
Чудим се дали некъде из форумите па нема тема " Моите срещи със северзападнио човек"  ;D
Активен

кумичката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2570
  • Аз съм ентелегентно проЗта!
« Reply #28 -: Март 12, 2014, 08:35:09 »
Цветни истории. :) Като студентки, с дружката ми много обичахме да отскочим на кафе, когато не ни се ходеше на лекции. Различното бе, че ходехме на кафе на 80 - 100 км отдалеченост и обикновено пътувахме на стоп. ;D Та след едно такова кафе се прибираме от Сф към Пловдив и ни спира една кола, качваме се, а шофьорът... Петър Вучков. Тогава "Минута е много" беше в апогея си. Попита за къде сме, казахме за Пловдив и той каза: "Качвайте се!" Ние се притеснихме нещо, седим отзад и мълчим, само се споглеждаме и си подаваме сигнали. Г - н Вучков и той мълчи. Наближаваме Ихтиман и чуваме: "Някоя от дамите да има нужда да похарчи 10 стотинки?" Ние:  ??? ??? ??? И пак: "Някоя от дамите да има нужда да похарчи 10 стотинки?" ??? ;D Вече включихме, че става въпрос за тоалетна, тогава беше 10 ст. ;D ;D Но докато включим, вече бяхме подминали Ихтиман, та така и не похарчихме по 10 стотинки на г- н Вучков. ;D
Активен
"Пустиняка в буреняка" има своето място в културно-ландшафтния афиш на съвременната градска поп-културна реалия..."
Источник: Пустиняка в буреняка

Черногледец Храбър

• Пустиняк
« Reply #29 -: Март 12, 2014, 10:32:46 »
Едно време (от онава, ниелото време) у Вълчедръм доаждаа много певци, състави, илюзионисти и т.н. Баща ми работеше у киното - кинооператор и естествено, я висех там бая време. Бил съм на 5-6 годин, кога дойдоа да пеат Лили Иванова и Борис Годжунов. Тава беше манко преди самолетната катастрофа, къде си замина Паша Христова, а Господ уварди Борката. Тогава имаше по 2 представления - дневно и вечерно. Я изгледа дневното на пръвия ред на балкона (що бех с връски :green:) и требваше да си одим, що бех миничак. Ама един приятел на баща ми рече: "Сакаш ли да видиш Лили Иванова?" Па нали е видех - викам я. Абе не, бе - да идеш при ньеа и да и дадеш букет. Епа сакам, къ да не сакам. И ме поведе накъде гримьорната. Обаче откъде букет. Оно беше феврури месец, а у Вълчедръм цветарскиа магазин още го не беа открили :smeeeh:. Па и беше вече тъмно - вечер. Оня човек викна още един и ме поведоа нанекаде. Отидоме до една ограда - вътре двор, къща, ама вракньицата закючена. Отвътре до оградата се белееха нацъфтели кокичета. Тиа двамата ме подигнаа и ме префърлиа оддънък оградата и викат: "Набръсти кокичета и дигай ръце!" Накина я колко можа, дигна ръце, ониа ме префърлиа и - готово -два букета. Отидоаме у гримьорната, чук-чук - и уленааме. "Те тава дете сака да деде букет на Лили Иванова" -  рекоа и ме бутнаа вътре. Кой че се расърди на мининко дете. Запечатало ми се е у главата, къ Борис Годжунов си стегаше колана на панталон, а Лили седеше зади една голема маса и и се видеше сал главата. Борката се усмина и зе кокичетата, а Лили ги зе със строга, безизразна физиономия. Ма послем рече: "Обичаш ли портокали?" А тогава, портокал, луканка, кока-кола-сичко тава беше деликатес само за богопомазани. "Обичам" -реко я и она се пресегна къде една гулема фруктиера пълна с цитруси, ама нали си е мининка, не можа да стигне до ньеа, та рече. : "Борка, я подай един портокал!" И така си изджугах един портокал от Лилето  :green: Като се замислим, от сека среща, се по нещо е имало - от Лили - портокал, от Тошко - сандале и т.н. :smeeeh:
Активен

цитат-Веко

Страницата е създадена за 0.192 секунди с 20 запитвания.