СЕВЕРОЗАПАД > Репортажи от Северозапада и туризъм в Северозападна България

Стари къщи, колиби и секви интересни градеже - архитекурни решениеа у снимки

<< < (2/22) > >>

Генчо:
Браво, Ане! Млого убаво е напраено! Я минва лани през Дълги дел и писа у един друг форум колко а замрело, ама оно тиа убавини къ да ги видиш от шосето.... Млогу ми ареса!

Колеба:
Имало е паметна сбирка у тва село, има неколко къщици напраени мн добре

Aнe:
етъ Ганчо, оно ако у планината е замрело, кво остава у равнината. най-манко циганеье у планината нема, манко са се навъдили около дръводобива. на мене ми напрай фчепетленее, че то паралелелпипед  ;D Длъги дел, Копиловци, Главановци, Говежда и Меяне си изглежда чудесно - млади ора щъкат, обновени къщета, нови дограми на много стари къщи, изолации, потегане къ му викаме.
освен това има орица къде биат ено 400км от софеа секи уйкенд и тва в продължение на години.
струва си да се маанеш от грацкия смрад и да си доаш на село.

у Главановци има къщи купени от некви руски евреи, и там цената е висока. вопще къщи поди 15 иляди лева трудно се намират.
но управата е у копиловци, и кво има парици све натам се носи, другите селища не моа да докачат.
я като улезна у гамазина у говежда, оно пълно със стока, по заредено от у градо секви видове фафли и бикувити  ;D начи ората купуват.

а реката създава страхотно усещане, от тиа дъждеве беше ного мътна, ма пълна с рибета мининки.
ма баш кви са не знам.

Генчо:
Помествам тука таа част от пътеписа ми у един друг форум, къде се отнаса за Дълги дел"

Цитат>>>>"Следващото ни спиране беше в с. Дълги Дел. Много е важно да не се бърка с американския Long Dale, въпреки сходните параметри на живот. Идвал съм в Дълги Дел като ученик, по време на боровинковите кампании и в спомените ми е останало кипящо от живот село. Явно малко са се променили нещата, въпреки че за този регион, има много запуснати села. Тук е чистичко и спретнато.

На площада:

Местният "Бар Наздраве"- не работи:

Местният MALL- не работи:

Сладкарницата- не работи:

Единствено работеше "Клуб на пенсионера", since 1968:

Кратка инспекция на пързалките и люлките от "експерта" показа, че дървената небоядисана пързалка, е трудно, дори болезнено, използваема....

Имаше и някакъв странен артефакт:

Напуснахме Лонг Дейл със смесени чувства и пак подхванахме прашните пътища"<<<<

П.П. Ане, ако не а за тука, маиняй го! Тва не е показателно за състоянието на селцето, ама те таково впечатление ми остай.

Aнe:
етъ Ганчо, коя сам я да маиням.
много си е добър репортажа. у кой форум се споделват текива работи, ако не а тайна?
ти си видел селОто под друг ъгъл, така че и он е важен.
планината си е планина, у равнината не става рабоата.
имало е кино, що като одехме на пионерски лагер у говежда, ни водеха у длъги дел на кино.
сега лагера се е трансформирал у лудница.
нема пионерчета, има луди.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница