Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: ХАРТИЯТА КАТО НОСИТЕЛ НА ИНФОРМАЦИЯ  (Прочетена 5200 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Веселин

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 35
Re:ХАРТИЯТА КАТО НОСИТЕЛ НА ИНФОРМАЦИЯ
« Reply #45 -: Януари 27, 2015, 06:15:43 »
 Момчета , не сте наясно с много неща . като не ви се чете - не четете ... Знаете за шопа де рекъл у зоологическата градина за жирафа - ТЕ ТЕКОВА ЖИВОТНО НЕМА , защотот не бил виждал милият ... недейте , както дявола чете библията наобратно - нали сме християни ... Ако ви пусна материали / снимки за негрите от Африка , ще ги свържете  ли с нащте циганъе ???
Ако искате нещо определено - кажете , пишете , ако го имам , ша го пусна на снимки... що е време все е пред нас !!!  :almus:
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #46 -: Януари 27, 2015, 01:50:53 »
Веселине,то проблема е ,че сички знаеме че има-масони.Виж-защо ги има,кво прават като ги има,и до кво водът техните действия е отделна тема-и не е затука ;)
Иначе-архивни материали и снимки-с радост ще гледам-много ми е интересно.Ако може да даваш и по неко е просто и достъпно обеснение към материала,цена нема да имаш :)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Веселин

• Тумбак
« Reply #47 -: Януари 27, 2015, 03:05:45 »
Благодаря ти за уточнението , ще го имам в предвид ....  :)
 Малко история за мен - да не се чудите много , кое па тоа! Инж машиностроене съм , 1990 г ме изгониха от завода . Следва - шофьор такси собствена кола , будка/павильон цигари и алкохол , докато еди прекрасен ден ...за цял ден продадох само 1 пакет цигари .Около мен магазинчета храни , цигари , алкохол . Решавам - до тука с това ... Следва ..не знам кво да правя! и се появява един пич и ме почва - едни стари пари от земята , едни големи пари .. заведе ме де се събират пущовете с машинки ... гледат ме накриво всичките ... казвам им : ей , и партиен секретар съм бил , и директор съм бил .. това съм аз . Разбрах , че в това от земята има пари , много пари , но има и куршуми и бой ... Пък на мен ми се живее , полеко , по малко ... но да е повече ... и се хванах с антиквариата - разрешено от закона , интересно , четеш в гуглата ако не знаеш , всеки месец в Търново сбирка , и Софето има сбирка , на който му стиска ... Че понатрупах  опит и много неща антикварни , и пощенски марки , и хартия стара разнообразна ... и споделям с вас във фотографен вид ... на някои от нещата ... Имам няколкостотин фотографски негативи върху стъкло за периода около 1930 - 1955 г за региона около Червен брег ... и др .... и др неща!
Блг за времето , че ми четохте глупостите ...
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #48 -: Януари 27, 2015, 03:47:48 »
Давй ни интересни работе и наздраве :krkanje:
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Чвора

• Пустиняк
« Reply #49 -: Януари 27, 2015, 05:51:19 »
Благодара за споделеното за тебе инфо.За назе е от значение-ниа тука сме малко като масоньете,ма не жидо- :smeeeh: :smeeeh: Щото се познаваме повечето лично и се знааме именно покрай Форума :).
Иначе-я съм силно заинтригуван от тоа снимков матрял дето казваш,а също-кефът ме стари ордени,оръжие,обмундирование и т.н..Чисто исторически,не съм наясно с техническите особеноссти и т.н. тука Баце Буш,един от пръвите форумаше, е  много силен,ама отдавна неа писал...та така.Сека историческа работа дето пущиш, лично за мене ще е много интересна и информативна :)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #50 -: Януари 27, 2015, 07:43:44 »
Цитат
ниа тука сме малко като масоньете,ма не жидо-
Малко, малко, колко да е малко  :green: Измислете модела и символите и да почвам да ви шия престилките, па с мистрии и разни други железоре неко друг да са занимава, моля  :smeeeh: :smeeeh:
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #51 -: Януари 27, 2015, 07:55:01 »
...тизе малка ли си мистрия?!?  :green:

Веско,майтапа настрана,могу съм заинтересован от материалете за Червен брег и региона и с удоволствие ще помогна за дигитализирането им! Разполагам с необходимата хАпаратура...!
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Веселин

• Тумбак
« Reply #52 -: Януари 27, 2015, 08:10:42 »
 Имаш апаратура за правене на снимки по негативи върху стъкло ? и хартия имаш ?
Активен

Веселин

• Тумбак
« Reply #53 -: Януари 27, 2015, 08:21:48 »
 За да разберете , че съм сериозен човек и не говоря глупости качвам 3 снимки на негативи върху стъкло от Червен брег и регион преди 1944 г

Активен

Веселин

• Тумбак
« Reply #54 -: Януари 30, 2015, 07:54:58 »
 Още интересна информация :
Събирам такива стари книги , с такава информация - цени по споразумение ...

снимка   дружество .. Юнак   Свищов около 1925-28 г

ръководителя на Юнак в Сищов

Имате ли сведения/снимки за дружество Юнак във Видин , Лом ? на друго място в нашия край СЗ България ?
« Последно редактиранье: Януари 30, 2015, 10:32:15 от Веселин »
Активен

Веселин

• Тумбак
« Reply #55 -: Януари 30, 2015, 08:07:10 »

това е снимка на военна каска на българската армия през първата световна война т.н. М 16 , изработена в Германия

а това е гипсов обелиск , около 1949 г , , диаметър около 5-60 см / не ми се ходи да го меря сега . Кой е човека ? - който го интересува знае  :)

« Последно редактиранье: Януари 30, 2015, 10:19:17 от Веселин »
Активен

илюшин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9619
« Reply #56 -: Януари 30, 2015, 09:01:57 »
Вълко Червенков гали житата и те растат по-бързо  ;D
Активен
Удри уйно, таа мачка неа наща

Чвора

• Пустиняк
« Reply #57 -: Януари 30, 2015, 09:15:39 »
...единствения партиен и дръжавен ръководител ,при който цените на съедобните продукте са намалени... >:D
+10000 за каската -един въпрос-тва ми се струва ,че не е оригиналната боя -дали съм прав или не?
Активен

Веселин

• Тумбак
« Reply #58 -: Януари 30, 2015, 09:38:48 »
  -един въпрос-тва ми се струва ,че не е оригиналната боя -дали съм прав или не?

само около 50 % ... :) , трябваше да се направят корекции на част от външния вид ...
 Доколкото ми е известно , в Червен брег , един бивш мюлюционер има колекция на немски каски от втора световна война . До преди 10-на години не ги продаваше ... сега не знам !!! :) :tazz:

« Последно редактиранье: Януари 30, 2015, 09:47:49 от Веселин »
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #59 -: Януари 30, 2015, 09:55:44 »
я не вида снимките ???
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 22 запитвания.