Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Пътеписи  (Прочетена 2838 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
Re:Пътеписи
« Reply #30 -: Ноември 27, 2015, 02:19:44 »
и се пак ако си бяте само двуйцата с байко Либен, без половинките и най вече без други другови съм сигурациа, че щеше да преспите ф Кула, после и ф Дунафци, ели слочайно са бркам?

Тук не моа ти каам нищо напреки :green:
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Байо Либен

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2595
« Reply #31 -: Ноември 27, 2015, 03:57:50 »

Те за таа каминка става дума у разказа.
Активен
яж пи и се весели.
Библията ни учи да обичаме ближния,а Кама-сутра объяснява, как да го правим.

Байо Либен

• Тумбак
« Reply #32 -: Ноември 27, 2015, 04:14:33 »
Манко да допълним към разказа на Черногледеца,убаво яднаме пинаме повеселиме се и дойде времето в което се тегли дробната черта.Наташа наща сервитьорка донесе рачун (сметката) и я подава на Черногледеца,он се удзвери у ньеа и рече 40.000 динара и ниа се фанаме за сърцата.Бе дееба мама му кво толко ядоме и пиме си викаме ниа.А се оказа че сметката ни е 10.000 динара а тава било некъкъв номер на касовата бележка . :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Активен
яж пи и се весели.

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #33 -: Ноември 27, 2015, 05:47:34 »
сръбите докъде го докаара с тиа динаре, дали 10000 динара вече да а 100 лефа или още а манко повече?
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #34 -: Ноември 27, 2015, 05:56:24 »
114 динара едно ойро
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #35 -: Ноември 27, 2015, 05:58:55 »
дуу дръжът печено, по едно време се беа засилили на пропадлък

иначе фъф фобафка на убавиоте репортаже на гусин Черногледеца, да каам че има ного убави вълнени чарапаци на пазара у понеделник по 5 лефа
« Последно редактиранье: Ноември 27, 2015, 06:00:32 от Ристо Цоцин »
Активен

Байо Либен

• Тумбак
« Reply #36 -: Ноември 27, 2015, 08:03:26 »
Назе ни смениа 120 динара за 1ойро що сме пустиняци от северозапада
Активен
яж пи и се весели.

Черногледец Храбър

• Пустиняк
« Reply #37 -: Август 21, 2016, 04:51:48 »
                    Слободия - част пръва
                           с. Краево   

Най-после, дойде и при назе време слободийско. Къ се вика - пущиаме си отпуски. И понеже си е друго, у добра компаниа да си изкараш безделието, разбрааме се, затръкваньето на пари и време да го споделиме с бая ви Либена. Оно, не че ми не а омръзнал за педесе и кусур гОдин, като и я на ньего, ама те - понасаме се некък си. У дена хикс, у часъ игрек, се явиаме ниа с жената на уреченото место зет. По принцип, требваше да се натавариме у една кола и да отодиме, ама де факто, уреченото место некък си изгледаше дремливо. Улена я през отворената вракница и се зарасождах из двора, белким видим некой или па мене некой да ме види. Тоа двор го познавам от миналиа век и уж познат, ама нещо не а баш същото. Явно не бе улазал още от оня збор, коги седеаме с една компаниа и си разлаждааме краката с маркуча, с вода от герана. Като погледнах, видех герана си беше там, ама един такъф, урасъл с трева, позапустен. Стори ми се даже, че беше некък тъжен, самотен. А като се сетим, що народ беаме, коги му спущааме пръстенете, мани-мани. Па до герана имаше лозице. А съга? Ни колец, ни гижа. Лицерина. Колко да не а без ич. Оно, не че му требва, ама да не буедаса ептем. А оня двор, от пещта нанатам - там едно време беше едно мини текезе. Съга, като знам, че и едно бибе нема, ми се неще да го видвам. Нещо ме присви поди лъжичката. Опита се да мине една мисъл през главата ми, че сички като назе, къде сме тука, ни чека подобна участ на къщи и дворове, ама си тръшнах главата шашова, да се не отплесва от отпускарското настроение и фана обратниа път нагде вракницата. Таман стигна до ньеа и некой отзади мене свирна. Обърна се и видо едно пораснало херувимче да топурка по пътеката по дребни гащи, колко едноместна хималайка и да ми се хили едно такова благо и дружеюбно, че веднъга ми се върна оптимизъма. Щасливата и доволна физиономия на бая ви Либена, след сутрешното облекчаване е една незаменимо зареждаща гледка. И така, у едно тврде добро настроение, се метнааме у колата на байко и потеглиаме. Целта на пътуването? Кеф! Крайна точка и бадеваджийска дестинация - с. Краево. ?? Там па кво има? Е, кво - интернет. И по ньего жената фанала вълните на една вила. Оно са снимки, оно са убавини, па планина, па слънце, па басейн и дрън, дрън. От лани сака да а види. Кво па толко - тава моа си го позволиме. И те ни те - пътуваме посока Ботевград и оттам има негде одбивка за Краево. Резервирали сме си две стаи за две нощувки, да видиме, че ни ареса ли. Път като път. Даже тук-таме и по-убав. Време - слънчево, топло - къде обед вече сигур че става и за басейн.  Манко преди Враца, при отбивката за околовръсното, у близката далечина кротко си пасеха едни животни. Они врътеха яко опашки и се шибаа по гъзерете, белким уцелат и размажата неко муа, ама кой знаа. Бай Либен посочи с пръс и рече удивен, с възбуден глас:
 - А-а, динозаври!
 - Не бе, байко! Крави.
 - Тава ли са крави? - крайно изненадан пита он.
 - Те тава са крави.
 - Оф, най-после видех и я крава! - рече он облекчен и завърте волана налево.  Не за друго, а що пъта отвадаше нанатам.
  Горе-доле, такъв беше стила на пътуването. Значи, он пъта си а път, ама точно у тоа ден и точно за назе, беше по-дълъг, отколко за другите ора по същиа път. Негде с около триас лева по-дълъг ни излена. Спазвайки сички пътни правила, съобразявайки се със сички учасници у движението, бай ви Либен бъш у Люти дол, бъш там, къде имаше ограничение на скороста, бъш на непрекинатата осева линиа, рече да раскаже играта на Мерцедеса пред назе, който изведнъж почна да оди има-нема с 35 км у час. Ряз, мръсна газ, резнааме го и Мерцедеса му баш и... прас - патрулка, катаджии, палка и...почивка. Ей, не а страшно и не боли. Културна работа - козируваа му на байко, представиа му се като на президента, помолиа го за документе, отвориа му врата и... абе ентелегентна работа. Писаа там нещо за неколко минути, изпратиа го по живо по здраво и пак потеглиаме. Пита го, кво стана, он рече: "Па нищо! Напраиле са ни 3D снимка и казаа, че струва 30 лева." Супер! Кога че се сетиме иначе да се снимаме така стерио. Натам сичко си връвеше по план. Като изкючиме тава, че подминааме манко одбивката за Краево, поради липса на указателни табели, останалото беше без грешка. Пъта беше досущ, като средно статистически провинциално северозападен - демек, с нищо не можеа да ни очудат. Нагде Краево вече стана и по-тесен, ама оно там тирове не минаваа. А на лево, а надесно и сЕ нагоре и оп... пъта свръши. Обаче се оказа, че сме стигнали и до целта. Мълчание. Ни А, ни Бе. Догде се наместиме за некво паркиране, замериса на феродо на триас метра у диаметър от колата. Ем високо, ем тесно, ем незгодно, ем десетина нафръгани коли. Но това не е беда. Те а те прословутата вила. Не а лошо. Даже е добро. Зависи от очакваниата и най-вече от типа посетители. Гледаме, че на една група германци ли са, немци ли са, знам ли ги, нги аресало. Догде да се настаниме, обиколиаме местото. Напраено е, спор нема. Ама не моа фпечатли назе, ората от село. Ние локви сме видвале, бръв сме видвале, пловки знааме кво са. Некакво съчетание между лукс, барок и ретро, като кръстоска между катър и кентавър. Абе, за един ден, за едно апване и две напиваниа - става, ама за два дена -хм. Басейнчето, кръгло и мининко, до обед слънце го не видва, а одобед и да го види, сЕ тоа. Ни ти плаж, ни ти къпанье, абе скука. Седнааме обаче да обедваме. Менюто интересно като форма и вид. И не лошо като съдържание и изпълнение. Кой кво си поръча - добро, ама недопечено. Стремеха се ората бръзо да ни обслужат. Де бе, ора! Ниа не бръзаме! Нема зор, време има. След две опичаниа сичко е наред. Женурята се наядоа и отидоа да разтурат багажа и да се поопънат, а назе с байко ни пойде една глътка, та се ич не дигнааме. Викнаме си още една каничка бело вино и домашно сиренце за мезе. Сичко беше добре, догде професионализма на бая ви Либен не бе докачен. Пина винце он, апна от сиреньето и викна сервитьорката. Онава моме дойде вече уплашено, дали и сиреньето че връщаме за допичане, ма ниа я успокоиме. Байко бръкна у пазвата, извади онаа плочка, къде виси на врата му и пише "Резерват Северозапад", показа а на момето и рече:
 - Не съм се обадил, не а дошло ДВСК! Тава сиренье от кво а напраено, не а му сменяна саламурата. Горчи. Веднъга да му сменат саламурата, че го упущат иначе.
 - Ама аз незнам, те готвачите, те... - зе да тепка онава давоче.
Значи, доядоме си сиреньето, допиме си винцето и решиме да се трутиме за час време. Таман се разтури по гащи и ми звънна телефона. Номера непознат, ама гласа - бая познат. Извикаа ме навънка. Навлеко набръже кратките гащи и отидо, там къде до преди малко седеаме с бая ви. И кво да видим? Седат на пейката двама Убавци. Аха! Ониа, ботевградските Убавци. И двамката. Уилили се, къ ги знаате до ушите. Е, те тава беше най-убавиа момент от оденето ни до таа вила. Седнааме пак, разприказвааме се, само неможе да се разпиаме, що беа с кола и бръзаа и за работа. Ту деаба, та немаа време за повече. Ама и тава а добре, че не беаме се виждале бая време.
 И в общи линии, така го изкараме тоа ден. До вечерта некои дремнааме, некои с повече подкожни резерви, опитале да се къпат у басейна и заранта дудняа и збираа цифки у салфетка. Вечерта, на маса се зЕ решение, че утре си пойдваме. А накъде? У другата част.
 Само не разбра, кога че стане готова 3D снимката, ама бая ви Либен сигур си е записал...
Активен
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5639
  • беркофчънин
« Reply #38 -: Август 21, 2016, 09:39:35 »
Леле баце Мите, къде пъ чъ тама сте се нагньеле... лайс да е било дубре. Ама за чий уй сте минвале пес Ьути дол, требало е на чапразо след караулката да фанете у десно за Ребърково, па после у лево, па Рашково, Радотина и накрай село бъш преду ТеКеЗето у десно и - право тама.
Ама де пушти неко слимчица да видиме сеги кво е станало - я сам одил ено време на сбор у Радотина, ама до Краево не съм стигал.
Айде, пуштай продлъженее, ама сас слимчици!
Наздраве! :krkanje:
Активен
Като лежим - лежим, па като станем, та седим

Черногледец Храбър

• Пустиняк
« Reply #39 -: Август 21, 2016, 09:50:03 »
Леле баце Мите, къде пъ чъ тама сте се нагньеле... лайс да е било дубре. Ама за чий уй сте минвале пес Ьути дол, требало е на чапразо след караулката да фанете у десно за Ребърково, па после у лево, па Рашково, Радотина и накрай село бъш преду ТеКеЗето у десно и - право тама.
Ама де пушти неко слимчица да видиме сеги кво е станало - я сам одил ено време на сбор у Радотина, ама до Краево не съм стигал.
Айде, пуштай продлъженее, ама сас слимчици!
Наздраве! :krkanje:

Бай Еване, тоа път го проодиаме, ама навращанье и оно без да си сакаме. И да знааш, че фтори път едва ли че минеме оттама :green:
Активен

цитат-Веко

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • беркофчънин
« Reply #40 -: Август 21, 2016, 09:52:52 »
Малии, преставям си кво моа да е било -дупка до дупка и у дупката - дупка... :green:
А ти пушти и некоя слимка по-нанатам.
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #41 -: Август 22, 2016, 05:49:55 »
И понеже си е друго, у добра компаниа да си изкараш безделието, разбрааме се, затръкваньето на пари и време да го споделиме с бая ви Либена. Оно, не че ми не а омръзнал за педесе и кусур гОдин, като и я на ньего, ама те - понасаме се некък си. ;D
Идеялната компания за таа цел. Със стари приятели е най-добре, знаем си сички възможни номера и кусури.  ;D  С нови ора моо са получи, ма моо и да ти скинат нервите бъш коги си решил, че ше разпущаш. Имала съм такова приключение и ми е обеца на ухото.
Давай продължението, Митак!  :nazdrave:
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • беркофчънин
« Reply #42 -: Август 22, 2016, 09:10:31 »
Де мани го  тоа Митко, он сеги тура зейтин у салатата.
Де да дръпне ено-две, па шъ пише. :krkanje:
Активен

Черногледец Храбър

• Пустиняк
« Reply #43 -: Август 26, 2016, 02:24:05 »

Яла, те едно бегло доказателство от пръвата час на прилючението
Активен

цитат-Веко

Черногледец Храбър

• Пустиняк
« Reply #44 -: Август 26, 2016, 02:28:28 »
А следващата е въведение към продължението, ама коги че му дойде ред - карам ли мугу. Секи случай, след понделник.

Активен

цитат-Веко

Страницата е създадена за 0.184 секунди с 22 запитвания.