Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Айде да си измислиме приказка  (Прочетена 18724 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Re:Айде да си измислиме приказка
« Reply #150 -: Октомври 09, 2010, 08:21:36 »
Вика са"Връй да едем!" ако ли не,"Връй са ебем!" и те така... ;) ;D
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
« Reply #151 -: Ноември 14, 2010, 11:57:35 »
За мене началото и ядрото на таа приказка си е шедьовър.Съжалявам,че не съм бил у форума по тава време и неам участие у ньеа,ама си ме кефи.Накраа манко го удариате през просото,та само къде ебня го докарвате,ма карай.Сичко убаво е с край,та не а лошо да помислите а му турите и епилога и тава е.А мене ми дойде ново предложение на акъла(доколко го имам).Дали е за отделна тема-да решат модераторите.Я че го пущим засега тука да видим че възбуди ли интерес.Нещо като поредица от басни и секи автор на нова басня да решава кога да и се тури край.У следващиа пост че пущим една идея и да видиме  ;)
  Вервам,разбраате,че писаньето на тиа басни да е като приказката-с участието на секи,кой му а интересно.
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #152 -: Ноември 14, 2010, 03:24:56 »
А стрина ви Изклеция са подрапала мъдро по рунтовата путка и рекла:
-Прав си Боко! ;) ;D
Активен
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #153 -: Ноември 14, 2010, 04:32:42 »
  - И не само сичките тиа данъци, ани и еко такса, дека дрискат насекъде и оцръкват подредената ни Родина! - продължила Изклеция да реди идеи, като продължавала с драпаньето по вълната. И докато са драпала са замислила, че ако са отеше ше може да си оплете едни калци за зимъска, че сичките я прогнозирали да а юта с млого снег! :)
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #154 -: Декември 22, 2010, 09:58:31 »
А стрина ви Изклеция са подрапала мъдро по рунтовата путка и рекла:
-Прав си Боко! ;) ;D

Много ми се ще да вида погледа на жена, която мъдро се драпа по онаа работа.  ;D ;D ;D ;D ;D Ше ме уморите от смех бе, пустиняци!!!
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #155 -: Февруари 11, 2011, 09:37:22 »
Съга че преведем една популярна приказка та да я разберат и дечорете у село,а да се не пулат неразбрали кага я слушат.

НЕВОЯТА

Иедин дрвар имАл двуица сина.Секи пут кага отваждал у башчите,он влачИл по некой от ньи за помош.Те яла и съга дрвара средил талигата и думал на синовете си.
   -Айде момци пойдете данъска сами си за дръвя у башчите,а я че си седим дом да одънем що млого съм капнал.
   Момчетиата се закълили че нги се паднало згодиа да сменат баща нги,па подюрили талигата.На излазанье от дом по-дртия се изврнал на спроти баща си па го питАл:
  -Абе татоу,ако ни се строши талигата,кой че я опраи?
  -Оууу,не бой се нашиа-отврнал бащата-,ако се строши талигата викайте невоята,она че я опраи.
  Отишли дечорете у башчата.Изпрегнали воловете да пасат,пювнали си на рукете, па узели манарите.Развртели се и фанали да сечът.Набрже намлатили дрва та претаварили талигата.Упрегнали па добичетата и пошли да се врачат надире.
  Ма не сакаш ли,на среди пута,куто се спущали от врръ на валъг талигата се климнала на иедна сран и точилото се връголило у ендъка.Двете мончета преапали уста:Геййй,ами съга кво че праат?По дртиа се сетил кво му думал даща нги и фанал да зее колко му глас држи:
    -Невоьоооо...невоьоооо,иела вам да ни опраиш талигата!
  Она си мирва и се на обаджа.
    -Невоьоооо-излундзил глас и мининкиа-иел че здадооме багажа.
   Ма башчата била глуа и невоята я немАло нигде никва.
   Стевнило се.Врапките се прибрали у гньЕздата си да чмът.На небото признала бледа месичИна.
    -Лалеее-рекал мининкиа-,оно се е вишло че таа ущуриа невоята нема да дое.Кой знае каде е пошла из тръняците-лазде праи съга на неко друг талигата или чми поди некой брес.Аде сами си да я опраиме.
    -Нам ли?-Дижел с раманье дртиа.-Неа тава клендза работа.
    -Че кръанемо нова ос от суо ияково дрво,че го издеямо и яла те!
   Казано-напраено.Разтрчали се двамината окомуш момци.Нашли суй ияк.Окастрили го,издеяли го, напраили ос и я турнали на местото на поарената.Така завлекли талигата до дом.
  До каде разтаварват дрвата разпраили на баща нги ква станало.
    -Маани се бе тате!Насреди пута скръшиамо оста.Фанааме да диримо
невоята.Викаамо,викаамо,джигер си здрааме,она я нема и тава си е.Баче уземи се увлече.Тагава се утурииме сами си и напраиме нова ос по убава от дртата.
   Бащата се закълил и нги рекал:
    -Йебре момци,виа сте дилили невоята из дрънкаша,а она била до вазе. Баш она ви е помогнала да си опраите талигата.Расъдета манко и че сванете че сам прав.

Так вече разказана приказката,мининкото дете я сфанало и до каде слушало зачмало.Макему го завила с оделото,па пошла да рани свиньете.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
« Reply #156 -: Февруари 11, 2011, 09:42:27 »
браво ,бачо Авраме..........баш си наша си приказка :)
Активен

мааму стара

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1579
  • ич не биам на кво ударам
     Еднъжка дрътиа, мъдър кутурак наблюдавал миинкуту кутураче. То съ  врътело у кръг, куту изоглавену шиле и съ опитвало а'си фане упашленцету. Дрътуфелника стоел и наблюдавал с най-големото възможно фнимание, а кутурачету сак'чеде било пумпал, падало и стаяло, отново и отново погвало упашчицата си.
     -Еее, па що си гониш опашката, млади момку? – запитал прозявайки се стареца …
   -Аамии, рекоа ми,  – отвърнало мъчето забакнато – че мойта упашкъ, тъва е мойту щастие, и зат'ва са упитвъм а'е фана.

Дрътиа, мъдър кутурак са позасмел под мустак, така къто моат  а'съ усмихват само старите и мъдри мачоци, и рекъл с благиа си, мъркащ глас:
  -Неекоги мойту мумче, га и азе бех миинку кутенце, па така ми бее казале, че в мойта опашка е мойту щастие. И моого дни гонех упашчицата си, и сячески са опитвах а'е фана...  Падах без сили, ставах и отново е подгонвах. И в един момент, мааму стара, съ отчаях и просто тръгнах на където ми видат очите. И знааш ли кво забелезах изведнъж?
  -К'во? – с удивление са опулило миинкуту...
  -Забелезах, че дека и да ода, упашката ми винаги е с мене…
« Последно редактиранье: Юни 09, 2014, 11:06:02 от мааму стара »
Активен
шафьорлъка е майсторлък, а не курназлък...

Пали си мигачете, а'ти не запалът свещ некъде!

Врачански дзвер

• Гостенин
« Reply #158 -: Юли 01, 2013, 11:37:50 »
Тава ша гу заповна! thanks
Активен

sanda

• Гостенин
« Reply #159 -: Юли 01, 2013, 11:45:19 »
 thanks thanks вного добро thanks
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #160 -: Юли 02, 2013, 09:12:12 »
 :) верно е много добро!
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
« Reply #161 -: Юли 02, 2013, 03:31:31 »
мдаа, от мачките само умни и полезни неща можеш да научиш yn
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #162 -: Юли 02, 2013, 05:01:09 »
 thanks thanks thanks
Активен

мааму стара

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1579
  • ич не биам на кво ударам
« Reply #163 -: Август 21, 2013, 03:54:09 »
Приказка за плешивото таралежче...

http://www.hera.bg/s.php?n=1806

Цитат
... И малкото таралежче... останало голо - голеничко.

Присмяла му се свраката:

- Еееех, таралежче, колко си глупаво само! Раздаде всичките си иглички, една неостави за себе си! Сега като нямаш иглички няма да имаш и щастие!

- Глупавата си ти, сврако, глупава! Та работата съвсем не е в игличките ...

И продължило към гората малкото, щастливо, плешиво таралежче...
Активен
шафьорлъка е майсторлък, а не курназлък...

Пали си мигачете, а'ти не запалът свещ некъде!

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
« Reply #164 -: Август 22, 2013, 12:34:21 »
 thanks thanks
Активен

Страницата е създадена за 0.156 секунди с 21 запитвания.