Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Горд съм,че съм българин  (Прочетена 23818 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
Re:Горд съм,че съм българин
« Reply #30 -: Юни 10, 2009, 03:36:32 »
Не а само до глобите. 50% е до глоби и следене за спазване на законите. Другите 50% са манталитет. Нашиа не струва.

след 2 поколениа на строги законе /едно поколение са брои за 25 години  - етъ не знам защо/ - арата ще са съвестни и почтени , щото и бащъ му и деда му са биле ора културни и паметни - например
ели добриа манталитет не иде даром , а е продукт на цивилизацеата ... 
« Последно редактиранье: Юни 10, 2009, 03:39:33 от samotoka »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #31 -: Юни 10, 2009, 03:37:47 »
Че благодарение на кого са там? Отново? ???

они са тама благодарение на хаоса ,безхаберието и отчаянието на ората - обикновените ора са жертви , а не причини - они не са по лоши от обикновените ора у оландеа , даже са и по дубри , що они са манко чалнати
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Иво - Шулеца

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 233
« Reply #32 -: Юни 10, 2009, 03:40:03 »
Епа Догана - благодарение на турците къде са неграмотни по целата глава (живел съм там малко и знам)
БСП-то  - благодарение на тикиви като баба ми къде не моа да оди с 2 тояги се подпира ама оня ден ми вика "Еееее изгубиа ми гласа не можа да идем да гласувам за нашите"
За другите се гласува само за да не са тия по-горе.

Та без парламент не може,що ниа такава конституцията.Ама сичко може а са промени само народа требе се дигне и да си знааа исканията.Мене нищо ми не пречи наща дръжава да е президентска република.Така,че се знааа кой е виновен и че го дерат него.А не като сега като у кумунизъма.

Вина има - виновен нема
Активен

Байчо

• Гостенин
« Reply #33 -: Юни 10, 2009, 03:40:11 »
не е баш така -
санкциата култивира съзнанието -
аде да а глобата 500 кинта за врълен боклук из терасата и да глабат двама от блока ви - да видиш къ сичките веднъга ще добиате съзнание

шумни съседи имал неко си - я да а глобата 1000 лв - да видиш къ ще одат по чарапе /твойото право да са веселиш спира до тама, докъдето почва мойота право да спа на тишина/

що не а така - щото смрадовете политици не приемат строги закони - ми щото они имат интерес да а разхаитено и лабаво и ниа да са заним с глупости и да са чудиме по цел ден къ ще платиме тока и водъта , у место да забелезваме къ краднат - сичкото таа затра е отвличаща фниманието маневра на смрадовете къде краднат, що така по не биа на очи

никой баце не мое да та глоби, що я нема дръжавата коя да контролира таа работа! същото е за комшиите с данданиите... по - лошото е, че като са наложи да слезем да чистим одзаде градинкята ( в която вече децата не моо да играат од мизериа и стъклариа ) од примерно 50 живеещи у входа са появяваме трима... що ли? що гиа срам ели ги мръзи? не! не идват, що у главите си немат нищо и така ингие добре! ама иначе плюат коги немаше кой да изфръли контейнерете с боклукя де преливаа! тогива знаат кой ингие виновен! я познай кой?
Активен

nikoia

• Гостенин
« Reply #34 -: Юни 10, 2009, 03:44:37 »
Аз до сега съм гласувала се "за по-малкото зло". Не за, а против.
Няма друга алтернатива.
Не можеш да се надяваш държавата да те промени. Нищо не ми пречи да си изхвърля боклука в кофата, да пресека на зелено, да си сложа колан в колата, да си вържа децата в столчетата, да си вържа кучето на каишка и т.н. Ама що да го правя, като може да мина метър? Не си ли променим мисленето - нищо не стая от назе. Не мога да обвиня Доган, че съседите ми са мърльовци.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #35 -: Юни 10, 2009, 03:49:42 »
Да абсолютно си права.Доганя нее виновен ,че съседите ти са мърльовци.Но а виновен що създава самочуствието на тиа мърльовци,че требва да продължават да бъдат такива,само щото са Мюмюн и Айше,а не Михаил и Ангелина.Проблема е че той и политиците като него създадоха прослойка от хора със самосъзнанието за важност просто щот са избиратели на тоа или оня.Не им създадоха чувството за отговорност а за привилегии небазирани на нищо.А го правят щото така по лесно ще продължат да крадат и да манипулират всички.Байчовице,сестро,ти си жена и го знааш по-добре от мене-стълбище се мете от горе надолу,а не от долу нагоре,нали? ;) ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

nikoia

• Гостенин
« Reply #36 -: Юни 10, 2009, 03:51:21 »
Байчовице,сестро,ти си жена и го знааш по-добре от мене-стълбище се мете от горе надолу,а не от долу нагоре,нали? ;) ;D

Така а. За тва гласувах, и ще гласувам. Поне това ще направя.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #37 -: Юни 10, 2009, 03:53:08 »
че си промениш мисленето одма , куто секи път куга си не дигнеш акото на кучето от градинката - да глобеват 200 кинта - сигурен съм че ако та глобат 3 пъти - и знаш че ще има и четвръти път че тама има дръжавен орган винаги - ма ето на тебе ти е простено що си приоданка - ниа сме манко по бръже са нагаждаме - що цел живот сме така - /например азе съм глобеван еднаж за превишена скорос и съга куто са сета и ма боли сръцето да ониа парици па - и не карам повече бръже, що спомена къ ми земаха париците /

разбираш ли - що премяната на мисленето не е даденост , е постоянен процес - продиктуван от външни фактори
« Последно редактиранье: Юни 10, 2009, 03:55:31 от samotoka »
Активен

nikoia

• Гостенин
« Reply #38 -: Юни 10, 2009, 03:54:36 »
За кое ми е простено?
Активен

Иво - Шулеца

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 233
« Reply #39 -: Юни 10, 2009, 03:54:42 »
Ей па тоа чвора къе умен бе :).Къ го каза като на пресконференция :).Браво
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #40 -: Юни 10, 2009, 03:56:25 »
За кое ми е простено?

че са чудиш къ ще са ногодат ората - азе съм сигурен че ще са нагодат според строгите законе и то бръже
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #41 -: Юни 10, 2009, 03:57:58 »
Но си има поговорка-кучето скача според тоягата
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

nikoia

• Гостенин
« Reply #42 -: Юни 10, 2009, 04:02:15 »
Нали ги глеам ка са нагаждат. Секи път като мине контрола у градскио транспорт, се намира некой тарикат без билет. И почва да обяснява ка не бил длъжен, щот държавата тва и онова. Ми да оди пеш. Накрая контрольорите биле лоши. Ми не са, тва им е работата.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #43 -: Юни 10, 2009, 04:04:40 »
ако го глобиш такъв еднаж 200 кинта - нема да смеа повече - а оно 15 лв глобата беше - демек 4 бири у заведение у Сф - демек нищо си
Активен

nikoia

• Гостенин
« Reply #44 -: Юни 10, 2009, 04:06:29 »
10 лева е глобата. Ми за мене не са нищо. По-добре левче да дам, от колкото 10. 10 лева е една кутия адаптирано мляко, примерно.
Активен

Страницата е създадена за 0.262 секунди с 22 запитвания.