Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: ИСТОРИА  (Прочетена 84155 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5639
  • беркофчънин
Re:ИСТОРИА
« Reply #1140 -: Декември 16, 2015, 09:43:53 »
Благодарим Джайо! Таа жна макинтошо нешто не моа дъ качва линкове къту ората лайс...
Активен
Като лежим - лежим, па като станем, та седим

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #1141 -: Декември 16, 2015, 10:00:48 »
гусин чвореца ше каа по добре, но манко след ревоюциата 1917 куманистите са го ударили на такова поебванье, че ипитата са като чавдрачета пред ньи - идеата а била лаас че семействотоа а боржоазна измислица и при куманизъма жените лаас требвало а са общи - ма после са понамалили ентоазиазъма.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #1142 -: Декември 16, 2015, 07:10:31 »
Бае Цоцен у случая е неприлично прав :green:......Като думата ,,неприлично" мое да се възприема и у преносен и у прек смисъл.Имало а ебанье с подфръганье,скубанье под мишниците и одески шансон с Льонка Утьосов :smeeeh:
И флагмана на таа революция между другото а била не безизвестната Александра Колонтай-посланик у Швеция,дипломат с международна извеснос и  представител на СССР-то  у Лигата на нациите :green:....та така-у един момент обаче и бетонните болшевишки кратуни съ осъзнали ,че ,,Мъжът е Христос в семейството ,и жената трябва да го слуша като Христос,а жената е Църквата и мъжът требва да се грижи за нея"/цитат по памет ;)/
« Последно редактиранье: Декември 16, 2015, 07:12:54 от Чвора »
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • беркофчънин
« Reply #1143 -: Декември 16, 2015, 07:28:30 »
Я нештем много дъ се мешам, ама тоа флагман  Сашенка Колонтай си е била дибидюс недоебана от дворянскио си монж и руваьуцеата развихрила нифоманскете и фантазеи...абе, сръбело е некъде таа жна.
Дубре, ама къту си фанала за шомпол ено моряче сеянче, къде му издейаствала ходадайнически ( ного пузнато при булшевиките ) месте от товарищ Уйяноф у комитето, къде инго била началник, он ного пучнал дъ се загледжа и дъ се утура - и не само -пу консомолкете и те така, она обрънала резбата, пъ се сетила ено време къде деда поп бил говорил за жената-цръква и мъжо, къде требе дъ я плеви, рендосва и санира...испаднала у депресеа и я пратили у Швецеа, дъ скопева лосовете во имени Ревалюции...
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #1144 -: Декември 17, 2015, 07:30:08 »
 :green: :green: :green:
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #1145 -: Март 20, 2016, 08:50:15 »
Част от учебника  „География и статистика на Княжество България за долните и горните класове на гимназиите“, издаден през 1892 година от Христо Данов и написан от братя Шкорпил.
http://www.bulgarianhistory.org/rubriki/arhivite-govoryat/uchebnik_geografia_1892/
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #1146 -: Юли 03, 2016, 08:45:26 »
От шашови фотки до история. Проверявах има ли такава улица в Пловдив, генерал Данаил Николаев.
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=966711
Активен
Животът с назе се ебава.

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • беркофчънин
« Reply #1147 -: Юли 04, 2016, 05:34:32 »
Ич нема да е лошо, кой пише за такиви велики българи, да си гледа у писалото, а не у цепките. Де ми кажете тава, кък га разбраате?
"Николаев и Рада се женят още същата година, а в деня на сватбата им княз Батенберг го награждава с орден “За храброст”."  ???
Активен

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #1148 -: Юли 21, 2016, 12:08:40 »
 Из скиторенията си из Делиормана, куги е било видело, винаги съм спирал пред некой войнишки паметник. Битките, у кои са участвали ората от различните селия са различни. Мобилността на армията е била много по манка, съответно са ги мобилизирали по землячески регистри и тия, де са били най близо, са го отнасяли най-първи. Едва ли от Кюстендилско има загинали примерно в боевете за Силистра, ма топчиите от Топчии са се били.
 Имам честта да Ви представя ората от моето село. Ако се уголеми, се чете https://scontent.fsof2-1.fna.fbcdn.net/t31.0-8/170198_1620338802501_5300873_o.jpg
Загинали 1912-1913г, четвърти по ред, ефрейтор Илия Славов Чолев.
Лазда добре се е бил, що са го произвели ефрейтор.
Загинал на 18 годин, в боевете за Кара-Агач.
Без да знае, че невестицата му е непразна, че чака син. Кръстили го Илия, на тато му.
Когато Илия пораснал, и му се родило мунченце, го кръстил Илия. Тоя, третия, го повна.
Илия му се родил син, и го кръстил Илия, а когато на него му се роди син, той го кръсти Илия.

Веднаж викам на четвъртия Илия, (Илия Илиев Илиев, живее в съседния вход), абе, ако невестицата ти бе родила две, три, или четири дъщери? А он вика - аз съм и рекъл преди сватбата, че трябва да ни роди син, и он да се казва Илия, и она се съгласи.
« Последно редактиранье: Юли 21, 2016, 12:12:06 от Цони »
Активен
Животът с назе се ебава.

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 22 запитвания.