Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Нещата за които требва да се замислиме  (Прочетена 5422 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Gaspoud

• Гостенин
Re:НЕДА-В памет на сички невинни жертви.
« Reply #45 -: Юни 23, 2009, 02:09:15 »
Разбирам те!И я се дразним од тенденциозна пропаганда.Нека само не делиме деяниата спроти тава од кой сме чули прво новината.Убийството си е убийство и нищо последващо не мое да го оправдае.Що требва да споменуваме тука СNN или Американците,они може би тава целат,ма назе ни интересува факта че а извршено зверско преступление.А като ора не моеме да подминемо преступлениата заради тоа и оня.И кво съга? Куто знаеме че у Америка не одобряват убийството да неби да требва да оправдаеме извръшителете?Знам че и ти си сагласен че не моеме да издаваме оправдание само и само да напраиме на пук на некой.
Я ги споменувам по старото правило на Командир Ваймс:
"Ако се чудиш кой го е извършил, провери кой има полза от това"
Не съм гледал новините за случея, ма са чудим колко други жертви а имало. Те статистически например - каква е вероятноста случаен/заблуден куршум в многохилядна тълпа от мургави брадати чичковци и дедовци да удари в областа на врата красиво 20-годишно момиче  до което има работеща камера?
Що предполагам не е кой знаа колко голема философия да намериш у баш тоа регион некой талибан дека знаа къ са ползва пушка с оптика и който талибанин за слава на алаха да ебе да затръка некой.
И те тоа дека а стрелял а не по-манко виновен от тоа дека му а платил. А CNN си ги псувам от са част от пропагандната машина на тоа дека а виновен - демек и они са виновни. /Процедурата е малко по-сложна но нема смисъл да изпадаме в техническа полемика./
Я никъде не съм писал че оправдавам който и да е. И тва "да направиме напук" не успех баш да го сфанем.
===
Чисто технически въпрос към ората дека ги отбират манко повече теа работи - отначалото кога още немаше кръв по лицето на момичето ми се струва че винаги имаше човек откъм ъгъла от който е направена втората част на клипа и тоа човек са опитваше да помогне а не снимаше...
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #46 -: Юни 23, 2009, 07:28:14 »
Е убово,ако ти а по леко да си мислиш че а монтаж добре.Оно по таа логика сичко е монтаж у тоа живот.Не те виним за расаждениата ти.Така знаеш,така расаждаваш.Чудим се само кво би те убедило че един човек умира?И ако немаше CNN щеше ли да бъде смъртта по-трагична?В съшнос къф е критериа за истинска смрт?И значи ли че ако е заснимано не се признава за убийство?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
изгледайте тва !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://zamunda.net/details.php?id=176300&hit=1
Активен

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #48 -: Юни 23, 2009, 10:23:05 »
Е убово,ако ти а по леко да си мислиш че а монтаж добре.Оно по таа логика сичко е монтаж у тоа живот.Не те виним за расаждениата ти.Така знаеш,така расаждаваш.Чудим се само кво би те убедило че един човек умира?И ако немаше CNN щеше ли да бъде смъртта по-трагична?В съшнос къф е критериа за истинска смрт?И значи ли че ако е заснимано не се признава за убийство?
Добре че съм дзен-секурис - извърших неколко свещеннодействия и вече не са дразня от това че четеш избирателно какво съм написал :)
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #49 -: Юни 23, 2009, 10:26:07 »
Не ме интересува и не знам тава кво а.А и целта на таа тема не ми е да спориме,а да одадеме почит и вазмущение за жертвите.
« Последно редактиранье: Юни 23, 2009, 10:27:40 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #50 -: Юни 23, 2009, 10:29:13 »
Не ме интересува и не знам тава квоа.А и целта на таа тема не ми е да спориме,а да одадеме почит и вазмущение за жертвите.
Нема а го разбереш - което не означава че си ограничен ;)
Та нали и моята идея е такава само дека не искам да са ограничаваме в една жертва медиина звезда а да отдадеме почит на всички невинни жертви - и най-вече теа дека нема да ги видиш по CNN :)
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #51 -: Юни 23, 2009, 10:32:22 »
Е я сам озаглавил темата баш така.За сички...Тварди се че са към 15 жертви.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #52 -: Юни 23, 2009, 10:50:21 »
Последния път чух за 20-30 деца у некво училище у Пакистан дека ги затръкала "заблудена американска ракета". Викам и них да ги броиме при невинните жертви па чако им не даваа снимките по CNN - и они душа са носили, и они родители са имали. И ако ща са борима да свалима правителството у Иран заради една човешка трагедия сме длъжни да се бориме за изтегляне на американските войски от Афганистан заради 100-200 такива. А не наще войничета да помагат за престъпления за които дори и не научаваме що некой е решил че нема файда а си тормозиме главиците.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #53 -: Юни 23, 2009, 11:17:41 »
Ча да се бркаме у вътрешните работи на Иран нема нужда.Една истина винаги е по средата.Тава са крайности каде ниа не можеме да нги фанеме краа.Нека искажеме само нащо вазмущение срещу насилието,що на таа земя има ора каде не знаат как се води диалог и сметат че с груба сила и терор моа да налагат диктат над разума.Нека вазстанеме срещу секо едно убийство по света извршено од който и да било и у името на квото и да е.На варварщината требва да се турне край.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #54 -: Юни 24, 2009, 08:42:46 »
Я сметам че требва да се присъединиме кам световната общественос и од нашиа скромен форум да заевиме тврдо нащо становище срещу насилието.
Сори Авараме, не съм го разбрал правилно ;)
Па и моа да съм го обръкал с една друга световна общност дека в момента млого сериозно са стега след кату вече има обществената подкрепа да са намеша у вътрешните раоти на Ислямската Република ;)
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #55 -: Юни 24, 2009, 08:52:40 »
Цитат
Па и моа да съм го обръкал с една друга световна общност дека в момента млого сериозно са стега след кату вече има обществената подкрепа да са намеша у вътрешните раоти на Ислямската Република ;)
...и вече даже си прай сметка колко положително мое да повлияе тава на кризата-Уолстрйит,петрол,банков сектор,кредитиране,икономически растеж и т.н. ;D
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #56 -: Юни 24, 2009, 10:58:35 »
Разбирам.Я не сам од таа общост,ако и името ми Аварам да звучи като таково.казал сам по-преди що се пишем така.Ако моа да се пошегувам у таа сериозна тема...Само едно куче ли е Шаро?Иначе може би има подобна тенденциа некаде по белиа свет.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Re:Нещата за които требва да се замислиме
« Reply #57 -: Август 30, 2010, 01:15:40 »

Тя се казва Севърн Сузуки. Клипът/Речта е от 1992г. Може и да сте го гледали....
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #58 -: Август 30, 2010, 09:51:29 »
Още навремето през 19в. един индиански вожд беше казал-Като отсечете последното дърво,убиете и изядете последната риба и животно,как ще ядете пари?Неа нужно дете на 12г. да дръжи слъзливи речи пред нищонепраещи организации  та да ги убеждава къ не моо напраат нищо...
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Тетка

• Гостенин
« Reply #59 -: Август 30, 2010, 11:00:19 »
Я па оня ден влезнаа у една гюрунтия "без да сакам" и неска глеите ка ми развалиа кефа рано, рано сабаалем: УжасТ!
  :o  :o

Тава а давано по некоя телевизеа, ама я само бе чула за ньего, ама не беа го гледала.
Активен

Страницата е създадена за 0.351 секунди с 21 запитвания.