Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Кметове и краднене  (Прочетена 41487 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Маруца

• Гостенин
Re:Кметове и краднене
« Reply #375 -: Май 28, 2011, 11:36:03 »
По-скоро мисла, че тава у Букьофци се е получило на лична основа, имало е неква препирня и лаа ониа куто бизнесмене са рекле, че моа свалат попа що ги не пуща у гробищата.
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #376 -: Май 28, 2011, 11:50:21 »
Я не съм чула некъде по България гробарството и леарството да са типично български рабути. Обикновено с тие две рабути се занимава сал циганьор, щото ние - българите - бъш не обичаме неприятните рабути. Се глеаме да префърлиме на некой друг тава и естествено, се е намерило кой да завземе нишата.
Казвам тава от опит - работих цел ден у погребална агенциа "Мира", дадоа ми да организирам погребението на неква баба, я нги казах, че блиските сакат да а убова, що она много си дръжела на вънкашнио вид, они викат - па кво чекаш, гримирай а - я потиснах повико за повръщанье, що работа нема и от цел месец едем варени картофи без сол, що немам пари за сол, и викам - е, с кво да а гримирам?, а они - по немаш ли гримове, я кво си се овапцала1 Е, гримирах бабата и сиромашката, у сетнио си път изглеждаше по-убава от секоги, ама цалио корекомски комплект "Бурже" си остана у агенцията барабар с червилата "Маргарет Астор", а агенцията па си остана без мене.
Наскоро - виа знаате, ми се наложи да допирам до гробаре. Идеа си немате кво а по селията - нема кой да закопа човек. Мама сакаше през март да си се прибере на село да си живее, но не доживе март. Решихме да си а закопаме на село... Много ми е трудно бъш сеги да приказвам за тава... Немаше кой! Ора, ако мама не еше тоа човек, къде беше, немаше да се немари кой да нги изкопа гроб. Не знам дали разбирате кво а у такъв момент да одиш от къща на къща и да калесваш гробаре като че каниш кръсници... Не можем повече...
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #377 -: Май 29, 2011, 12:08:05 »
На Териториата,ни е да си жив,ни е да си умрел........съжалявам Апостолице...
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #378 -: Май 29, 2011, 09:15:29 »
Я па ше реча! СЗ ше са опраи, сако коги отлупат реакторете!
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Байо Либен

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2595
« Reply #379 -: Май 29, 2011, 01:38:36 »
Това с гробарете е повсемесно по селиата,като умре некой човечец нема кой да го изнесе и натавари да го закарат до гробищата що са останале сал дърти ора къде немоат нищо.
Активен
яж пи и се весели.
Библията ни учи да обичаме ближния,а Кама-сутра объяснява, как да го правим.

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #380 -: Май 30, 2011, 10:53:27 »
А каде има останале гробаре са едни кръкациле ти неа у памет ... кога да копаме баща ми (лека му пръст) сабалента кога да одат да копаат гроба освен яденье и едно друго де им нагодииме, орицата си посакаа и пианье ... а па след погребението така са намртвиа (лазда от мъка) та немоо си идат ..офф, но нема ора - нема ораа

Кво кааш Постолице, жалостиви омразе сме и затва че ни копаат турчоре ...пффф   по добре да ма не копат ваобще, че си седим дом ебаа го - нема кои, ми некви манафе  ???

Валерии, мани тиа реакторе - неа ясно тва до кви врли СЗ мутации ще доведе  ;D ;D
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #381 -: Май 30, 2011, 11:09:01 »
Понеже сте се разговориле за гробища да ви питам нещо де не е могу за тука ма се пак: ползвате ли друга дума, с която да замествате "гробища" в разговор?
У наше село, понеже преду време гробищата са били оградени на шестостен с мрежа та могу ора си им викат "шестте тЕла", така си останало отпреди.
И понекоги куто питам деда ми кък е, що е, па той рече - па те, тръгнал съм закаде шестте тела.
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
« Reply #382 -: Май 30, 2011, 11:23:21 »
а при назе понеже са орасли на буедаци и немоо пристъпиш от секви дръвета, чича ми така отговара "горе поди жанката"  ша опчевам дедо кат го пита внучката .. .. или тама ша ми дириш на сенкя поди жанката - да не сте ги отсекле, да ми варди сенкя ..
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #383 -: Май 30, 2011, 12:05:36 »
А мойта баба, лека и пръст викаше "ше ода я скоро у пръви квартал".
Ама що му викат пръви квартал, не знам, сака а питам.
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #384 -: Май 30, 2011, 12:26:22 »
  теле го те тоа до мене донесе подписката в подкрепа на отец Дилян .....                                                        и те тука те са подписах.... междо другото тиа с тава погребално бюро го напущиа  ;D ;D ;D ;D
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #385 -: Май 30, 2011, 12:27:40 »
А мойта баба, лека и пръст викаше "ше ода я скоро у пръви квартал".
Ама що му викат пръви квартал, не знам, сака а питам.
:smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Начи досеги имаме следните:
шестте тела
пръви квартал
горе поди джанката на сенкя
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #386 -: Май 30, 2011, 12:29:12 »
  теле го те тоа до мене донесе подписката в подкрепа на отец Дилян .....                                                        и те тука те са подписах.... междо другото тиа с тава погребално бюро го напущиа  ;D ;D ;D ;D

Напущиле викаш...па могу бръже занемиа... :green:
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
« Reply #387 -: Май 30, 2011, 03:54:33 »
Що бе нека сси седи бурото  :green:
Активен

Владимир

• Гостенин
« Reply #388 -: Май 30, 2011, 05:51:56 »
Начи досеги имаме следните:
шестте тела
пръви квартал
горе поди джанката на сенкя
На село гробищата са на Бъзавешкия баир, та чъсто може да са чуе:
"Оно а дошло време да одим нади село!"  ;). Ели па: "Коги легнеш горе на баира, че ти спрът болежките!"  ;).
Активен

серсем

• Гостенин
« Reply #389 -: Май 30, 2011, 06:01:41 »
У нащо село до гробищата,баш ,е казаня.Та викат дрътите ора "Ръгнал съм,да ода до казаня..."
Иначе  на многу места,включително и у Букьовци ,съм чул да викат"кв.Белите Камънье"
п.п. Неко мъдоратор мое да поразтреби,че усрааме темата
Активен

Страницата е създадена за 0.347 секунди с 23 запитвания.