Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Книги  (Прочетена 118188 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Re:Книги
« Reply #1905 -: Февруари 03, 2016, 10:05:50 »
Митко Динев ше ти ареса-не бе чел нешто подобно от Ивайло Петрово време- ного га тачат астрилци и немци...ама за раълика от Костурица, къде франсетата га финанцират да видът балканцете така, кък оне си ги престават, Митко е джелезен - романа си е дбидюс български! Той си ни а туке нашта гордос.
Заинтригува ма още с първото си писание за таа книга. Ше ги изчета и двете, дилемата е с коя да почна. А причините за избор никогиш не са логични.  :green:
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Мичи

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7959
  • DECET IMPARATOREM STANTEM MORI
« Reply #1906 -: Февруари 03, 2016, 10:44:06 »
Цитат
А причините за избор никогиш не са логични.
Тава си е чиста математика
 Системата с връщане или без връщане е...
Да знааме за вариациите,пермутациите и комбинациите  ??? :nazdrave:
Активен

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
« Reply #1907 -: Февруари 20, 2016, 07:01:02 »
за Божура съм се сетила тиа дни, че нали се си дири нещо за четене. "Устоите на Земята" подкарах втората част сношка и ми идва много добре. Нещо напоследък ми са накърти от секакви жанрове, та много зор си намирам с кво да са приспивам вечер. Малко подозрително я почнах и очаквах, че ще ми е скучна, ма тоо Кен Фолет умее да ти държи фниманието, тъкмо почнеш да се прозяваш и оп - случи се нещо - я пожар, я изнасилване, я неко отрязана глава. Па и ги описва така с подробности да нее да опущиш нещо в картинката. Със сигурност ше дира още нещо от него да си попълня списъка за лятото.
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #1908 -: Април 01, 2016, 11:44:01 »
Издателство ДИВА, демек я, издаде една попска книга, сборник с проповеди, наречен "Среща с Живота". Автор е отец Владимир Дойчев, дето се изявява и в "Иконостас" по Нова. Свестен човек, запознахме се летоска по морето. Така вече издателството има втора библиотека след Библиотека Резерват Северозапад. Таа ги нарекохме Кръстопът. У неги ше има книги за душъта. Ама у един по-друг смисъл, не у общоприетия. Що таа душъ може един ден да излети, ми не може, ами е сигурно, от тава беганье нема, така че дано по некакъв начин тия книги допринесат на ората у личен план.
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #1909 -: Април 02, 2016, 12:28:34 »
Издателство ДИВА, демек я, издаде една попска книга, сборник с проповеди, наречен "Среща с Живота". Автор е отец Владимир Дойчев, дето се изявява и в "Иконостас" по Нова. Свестен човек, запознахме се летоска по морето. Така вече издателството има втора библиотека след Библиотека Резерват Северозапад. Таа ги нарекохме Кръстопът. У неги ше има книги за душъта. Ама у един по-друг смисъл, не у общоприетия. Що таа душъ може един ден да излети, ми не може, ами е сигурно, от тава беганье нема, така че дано по некакъв начин тия книги допринесат на ората у личен план.
излезна ли кингата..
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #1910 -: Май 08, 2016, 01:42:38 »
Кво мислите за "Майките" на Теодора Димова?
Четох разни мнения за таа книга и дълго време я отлагах. Снощи я почнах и...нема да я дочета. Изречения от по една страница ми идат в повече. Вероятно тава е съвсем умишлено, но ми действа негативно на сички сетива.  :no:
Активен

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5639
  • беркофчънин
« Reply #1911 -: Май 08, 2016, 10:10:57 »
Сношка, къту праиме Гергьофден туке едън приякел ми а зафали, жена му я била донесла от България, тъмън я привръшвал, штел да ми я даде да я прелистим.
Мене ми стана антиресно, што унучката на Димитар Димоф, тойс штерка имгю, е женена на сино на едън приякел от Софеа, та покай таа рабута сам имал случай да си бъбрем с ньея два-три пъти - талигентна жна, ама да видиме кво е написала.
Активен
Като лежим - лежим, па като станем, та седим

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #1912 -: Юни 14, 2016, 04:19:46 »
 Има един чувек, миколог, светъл ум, Борис Асьов. Тава е чувек, де изучава гъбите, дири до дупка кое що е и какво съдържа и им чете ДНК-то. По некакъв начин ми минава през ум, че е пустиняк, ма не знам що. Навсъде пише на книжовен български, а таа мисъл ми се прокрадва. та он е издал много убав атлас, ма я съм го опущил. Атлас за гъбите, диворастящи у назе. Не абцолютно всички, но достатъчно за да си струва да се прежалат париците. Книгата е изчерпана, но он и издателството са разрешили ората да си я гледат, белким по манко се троват. Те я, ма си е друго да си я държиш у ръце книга. http://vr-balkan.net/pic/2830_PKDB_%28por161%29_Mushrooms-small.pdf
Активен
Животът с назе се ебава.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #1913 -: Юни 14, 2016, 08:57:37 »
е то книжката иъ издателство Враца
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #1914 -: Юни 16, 2016, 09:35:38 »
Сеги ша ви фръла у мицела,най-вероятно... ;D Ма познавам Боби Асьов без да си сакам...Покрай El Modo са запознах с половината БАН дето са занимава с микология и микроскопия... ;)
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #1915 -: Юни 17, 2016, 12:02:33 »
Що си мислиш, че сички знаем кво е  El Modo , еле па я  ;D
Гъбарството не флаза у интересите ми, което ми ич не пречи да са праа, че ода за гъби  ::) С интерес прочетох имената на сите гъби у таа книга. Фаворити са ми
: "Юдино ухо" и "Обикновен фалус"  ;D 
Активен

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5639
  • беркофчънин
« Reply #1916 -: Юни 17, 2016, 10:08:25 »
Я от гъби не разбирам и затава не сегам да берем, дако, че едън приякел ено време ме учеше като наберем да ги дам на ена коза - она никогиш не рупала отровните и я се отказа, што къде да дирим коза бъш у тоа мумент, пъ ако дип би намерил, она шъ изеде читавите.
Убово е, че отвреме - навреме форумо придобива извесна научнос, нема само дъ се шашавиме я.
Активен
Като лежим - лежим, па като станем, та седим

Цони

• Тумбак
« Reply #1917 -: Юни 18, 2016, 12:54:49 »
Азе с удоволствие бих ходил за гъби из гората с миколог и она да ми разтяга лакърдии за сите гъби, де ги виждаме.
Между другото, за гъби се оди сал с кошница и нищо друго - никакви щайги, кофи чатни, а с найлонки изключено. Кошницата може да се покрие с парче тензух, хем да не падат от дърветата боклуци при гъбите, хем ако я забуравиш некъде, да се белее, да си я намериш.
Аз загубих много убав нож, от съученик де се спомина, кован от шпилка на съвецки танк Т-34, шпилката, де свързва звена от веригата.
Активен
Животът с назе се ебава.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #1918 -: Юни 18, 2016, 01:37:20 »
Азе с удоволствие бих ходил за гъби из гората с миколог и она да ми разтяга лакърдии за сите гъби, де ги виждаме.
Между другото, за гъби се оди сал с кошница и нищо друго - никакви щайги, кофи чатни, а с найлонки изключено. Кошницата може да се покрие с парче тензух, хем да не падат от дърветата боклуци при гъбите, хем ако я забуравиш некъде, да се белее, да си я намериш.
Аз загубих много убав нож, от съученик де се спомина, кован от шпилка на съвецки танк Т-34, шпилката, де свързва звена от веригата.
Оденето за гъби е дело сложное, къкто би рекъл един наш многоуважаем съфорумец.
Я кошница имам, а и тензух   :smeeeh: :nazdrave:
Активен

Цони

• Тумбак
« Reply #1919 -: Юни 18, 2016, 06:52:51 »
El Modo си е жена, жена и нещо, почти две.
Активен
Животът с назе се ебава.

Страницата е създадена за 0.281 секунди с 21 запитвания.