Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Книги  (Прочетена 118205 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Re:Книги
« Reply #30 -: Юли 07, 2009, 11:58:50 »
Ми кък пропущих Кърт Вонегът?  :o да са таковам у главата шашова  :(
И още едно книжле  - на Луис Бунюел, "Моят последен дъх".
Оф, и разказите на О' Хенри!  :)
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #31 -: Юли 07, 2009, 01:15:57 »
Чеки да добавим още че без ньи ми е посен деня.Уолтър Скот-Роб Рои,Абатът,Айвънхоу...Страшно стойностни исторически романи у типичен шотлански дух.Робърт Луис Стивансън-типичен приключески автор,както и самиа му авантюристичен живот /умрел у разцвета на силите си от туберкулоза./Написал приживе надгробниа си камик.И един голем роман каде а по-известен од автора си:Дерсу Узала-Владимир Арсениев.Ето и една страхотна книга на Виктор Фалк-Мъртвите Сибирски полета.Кой не я е чел веднага да си я подири,нема да згреши.Страхотна е и Черният Ангел-Дневника на Йоханес Вангелос од автора на Синухе Египтянина - най-извесниа фински писател Мика Валтари.
« Последно редактиранье: Юли 07, 2009, 03:07:29 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #32 -: Юли 07, 2009, 01:39:07 »
Да не пропущим един роман на Пол Февал-Гърбавия.Майсторки преплетен исторически и приключенски жанр плюс една изгаряща тайна любоф.У таа книга има сичко кое е характерно за френската школа.Деиствието се развива по времето на краля слънци Луи 14-ти и Луи 15-ти.Стила напомня на Тримата мускетари,но не савсем...
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #33 -: Юли 07, 2009, 01:53:13 »
Те и още един каде е написан од Американската писателка Хариет Бичър Стоу и освен че има страхотна литературна стойнос допринася света да стане по-добар.Романа е Чичо Томовата колиба.Погрешно се приема у нас като книга за юноши.Тава си е направо наръчник за възрасни.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #34 -: Юли 07, 2009, 01:59:13 »
Не аресвам Казандзакис заради романа Последното искушение.Когато пишеш нещо требва да се съобразяваш и с мнението на другите.Нищо чудно че православната црква го одлъчи още приживе.
ХАХАХАХА ;D
Баце, ако си фейлетонист у заводския стенвестник това важи със страшна сила ;D
Ако е опитваш да си гениален писател, по-добре го забрави ;D
Не се сещам за нито една велика книга написана от некой съобръзявал се с мнението на другите ;D
Ако не верваш, понеже спомена църквата мое ти препоръчам Милтън ;D
===
А Укьо Томовата калиба си е чист наръчник по пропаганда ;D
Нещо като Овидий но за следобедноскучаещи янки-съпруги ;D
=====
Некой дотук да е споменал "Москва - Петушки"?
Горещо я препоръчвам ;D
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #35 -: Юли 07, 2009, 02:01:20 »
Мда, Бако авраме а чел ли си Синя трефа ? А хунтакадаверес ?

азе неможах, заминаа по преднзачение у нужника за задни цели

У книжарницата некоги даваа да си купиш неко книга, ма къде неги връви притурка некоа като тиа изброените по горе
Активен

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #36 -: Юли 07, 2009, 02:04:10 »
Ми кък пропущих Кърт Вонегът?  :o да са таковам у главата шашова  :(
Линч ;D ;D ;D
Редко срешан шашкън - както може да посочи размера на достойнството на геройте така успява да напише и ултра лекичък отгоре любовен разказ ;D
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #37 -: Юли 07, 2009, 03:29:09 »
А Укьо Томовата калиба си е чист наръчник по пропаганда. Нещо като Овидий но за следобедноскучаещи янки-съпруги.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

За съобразяваньето с мението на другите мое и да си праф.Макар че сас светиньи трудно мое да се гавриш,ако имаш нормална психика.Ма за Чичо Том...Тава а книга каде е преобърнала представите за робството.Едно време у САЩ е издаден закон да се наказва тоа каде  укрива избегал роб.С таа книга се променят политическите представи.Тава неа пропаганда а спонтанна изява,що писателката е неизвесна,ако беше така щеа да постават задачата на некой професионалис. Лично Абрахам Линкълн поздравява авторката.Те например моеш ли да кажеш че Ходене по Мъките на А.Толстой е пропаганда,макар че писатела е доста по-известен од амеританската си колежка.Не!Нали?Тава си е истината за ониа времена описана художествено.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #38 -: Юли 07, 2009, 03:32:28 »
Илф и Петров-"Златният телец" и"12-те стола" заедно със "Швейк" Те тава са ми Библийте... ;D
...иначе-"Майстора и Маргарита"-те това е шедьовъра къде ми е най-любим...!
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

masok

• Гостенин
« Reply #39 -: Юли 07, 2009, 03:47:15 »
мое спомена неко заглавийце още;
антон дончев-време разделно
чудомир
м.ст.горчивкин-воля
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #40 -: Юли 07, 2009, 03:56:10 »
Време разделно ми е млого насърце .Също од наще аресвам Петар Бобев,он е израсал у семейство на професор историк и има млого интересен и асимилативен стил.Жрицата на змията,Куцият дявол,Опалите на Нефертити,Горан - мечи побратим,Отмъщението на мъртвия инка,Отровният пръстен,Мечът на Атила,Тайната книга,
Гладиаторът...У много од романите си излази извън блгарската действителнос,като преплита маисторски фолклор,историа,и фантастика.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #41 -: Юли 07, 2009, 03:59:39 »
...иначе-"Майстора и Маргарита"-те това е шедьовъра къде ми е най-любим...!
Булгаков е велик ;D
Значи по времето когато за пръв път се изкефих на М&М ми се мотаеше вкъщи и Бялата гвардия - тогава я отпочнах и реших че ще е книга която никога няма да прочета...
...няколко години по късно установих че това е една от най-задължителните книги.
.....благодарско че ме подсети за М&М - идеално пасва да обясня това дето са разправяме с Аварам - Булгаков събира на едно място злободневни случки от следреволюционна Москва - съобразявайки се с общественото мнение би се получило бивлско аки - изразявайки своя светоглед пича прави шедьовър ;D
btw - "Бележки по маншетите" също така попада поне при мен в графа задължителни - най вече заради две разказчета - за момчето което пак се е сбило в училище, и за ранения кавалерист.
.....а наследниците на поданниците на султана темата е безкрайна ;D
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #42 -: Юли 07, 2009, 04:10:30 »
Аплодисменти за "Белата гвардиа".
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #43 -: Юли 07, 2009, 04:11:31 »
...та за Укьо томовата калиба:
Цитат
Книгата е публикувана първо в подлистник в „Национална ера“ – вестник, ангажиран с борбата срещу робството. Сюжетът е отчасти базиран на истински случай, известен на Хариет Бичър Стоу, а също и на други подобни случаи. При писането на романа тя изпада в състояние на вдъхновение „Не можех да контролирам разказа, Бог сам го пишеше“, твърди Стоу. „Аз бях само инструмент в ръката Му. На Него трябва да се отдадат всички похвали“. Президентът Ейбрахам Линкълн се среща с Бичър Стоу и се шегува: „А, значи Вие сте малката женичка, написала книгата, от която започна голямата война!“.
......смях зад кулисите ;D
Да не забравяме все пак, че таргет-групата подкрепила войната е съставена предимно от странно-християнката средностатистичност на тогавашния север. Всички ягодки са на лице и ми е доста трудно да повервам, че ХБС просто е обичала да ходи за риба ;D
....не трябва да забравяме, че подобли лелки са успели да наложат Сухия режим .....не че са се променили много нещата - те всеки средностатистически металист се сеща за Хаймериканските Майки повели война срещу WASP - може да сме сигурни че на акъл са същите като тея против робството, алкохола и други работи ;D
Примерът с WASP пък е изключително показателен - Въпросната USA-mama.com организация минава в девета глуха след като се оказва че цялата дандания е била за да подкрепят кандидата републиканце за изборите ;D
/пристрастен съм малко по-темата - южняците винаги са ме кефели повече ;)/
Активен

speedy1

• Гостенин
« Reply #44 -: Юли 07, 2009, 04:15:13 »
А да кежем и я:

1. Швейк - таа я знам наизуст!
2. Параграф 22
3. Полет над кукувиче гнездо
4. Ремарк - На западния фронт нищо ново, Обратният път, Черният обелиск, Трима другари, Искрица живот
5. Децата на Арбат
6. Ракова болница
7. Един ден на Иван Денисович
8. Джером Джером - Трима души в 1 лодка, Трима на бумел, Празни мисли на 1 празен човек
9. Аресва ми поезията на Ботев и Вапцаров (ама комунс не съм!)
10. Илф и Петров - Златният телец, Дванадесетте стола, Едноетажна Америка, Разкази

И са повече се не сещам, да ви го тура!
Активен

Страницата е създадена за 0.238 секунди с 21 запитвания.