Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Книги  (Прочетена 118171 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Re:Книги
« Reply #45 -: Юли 07, 2009, 04:18:20 »
Я с голем интерес чакам още неко жена да си признаа, че е чела Параграф 22  :) я таа книга така и не можах да а прочета  ??? у нашата компания некоги момчетата все са смееха и цитираха Йосарян, а ние, женските мигааме на парцале и са оказа, че ни една от назе не е и допаднала  ??? явно си е некакво по-мъжко четиво  ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

speedy1

• Гостенин
« Reply #46 -: Юли 07, 2009, 04:19:50 »
Уйне, таквиз женки сте биле у таа компания!
Яз знам женки дето Параграф 22 им аресва!
Активен

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #47 -: Юли 07, 2009, 04:23:35 »
Ми знам ли  ??? ;D моа па да сме биле така по-задръстенки  :P ;D  ;D
Има я у назе, ша зема неко път да са пробвам.  ;)
Активен
Ние сме ора естете.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #48 -: Юли 07, 2009, 04:24:04 »
Я с голем интерес чакам още неко жена да си признаа, че е чела Параграф 22  :) я таа книга така и не можах да а прочета  ??? у нашата компания некоги момчетата все са смееха и цитираха Йосарян, а ние, женските мигааме на парцале и са оказа, че ни една от назе не е и допаднала  ??? явно си е некакво по-мъжко четиво  ;D
....я па от целата тема най са учудих, че ни от мъжете, ни от жените има некой дека аресва Хемингуей. За мене тоа човек а толко велик че повече не моа. С изключение на "Сбогом на оръжията" - втората книга дека съм са заричал че нема да а прочета никогиш. Па и но я има събрана у един расказ - а расказа а велик ;)
Има едни ултра разказчета - за доктора ......нема такова нещо ;D
Активен

speedy1

• Гостенин
« Reply #49 -: Юли 07, 2009, 04:25:27 »
Алоу, като те глеам, ич не си задръстена! :D

Ми знам ли  ??? ;D моа па да сме биле така по-задръстенки  :P ;D  ;D
Има я у назе, ша зема неко път да са пробвам.  ;)
Активен

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #50 -: Юли 07, 2009, 04:26:06 »
И са повече се не сещам, да ви го тура!
Те затова распраах, че формата "К'во четеме у тоа момент?" а по-удачен ;D
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #51 -: Юли 07, 2009, 04:34:47 »
Па но нема лоше,ли е тема за четенье-кой кво обича,кой квоа чел и чете... ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #52 -: Юли 07, 2009, 04:41:36 »
Хемингуей е бил голем мъшкар,макар че е сфршим живота си размекнат.Не аресвам самоубийствата и за тава и се одръпнах од юбимата ми иначе Мартин Идан.Та неколко пъти се опитва да четем нещо од Хемингуей и никага не стигна до никаде.И Збогом на оръжиата,и За кого бие камбаната,И стареца и морето...Яд мее че е така,ма не можах!Сигур сам изгубил млого?А и параграф 22 не прочето.Мотах я и вчере из рацете си па си я прибра за пореден път.Мое да и дайде некага времето.Та Уйна да се не притеснява!Има и други куто ньеа.За сметка на тава Световната конспирациа сам я прочел поне три пъти.Дажи и с автора и се запознах преди млого години.Он живеаше у америка и е од Видин.Е, замина си човека!
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #53 -: Юли 07, 2009, 04:42:03 »
...така де - ма много инфо наведнъж ;)
Сми подфанаама русняците - те сети се за Пелвеин - тоа човек а велик - моа са каже че а по-шашув и от Адамс, па покрай други работи са присетих и за Хипериона .....
...па са споменаа и класици ....ма оно верно - и "К'во четеме у тоа момент?" ша а същото мазало  ;D
Както казал Чапай на Петка - "Ей киртак, бегай донеси още две големи книги, че требва и за риба да одиме!" ;D
Активен

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #54 -: Юли 07, 2009, 04:46:41 »
Та като споменахме Хемингуей та са присетих за една велика поредица ;)
Приказка за Червената шапчица:
Цитат
Ърнест Хемингуей
Майката влезе. Тя постави на масата кошница. В кошницата имаше мляко, бял хляб и яйца.
- Eто - каза майката.
- Какво - попита Червената шапчица.
- Ето това - каза майката - Ще го занесеш на баба си.
- Добре - каза Червената шапчица.
- И си отваряй очите - каза майката - Вълкът.
- Да.
Mайката гледаше как дъщеря й, която всички наричаха Червената шапчица, защото винаги ходеше с червена шапчица, излиза; и гледайки излизащата си дъщеря, майката помисли, че е много опасно да я изпраща сама в гората; и освен това тя помисли, че вълкът беше започнал отново да се появява насам, и като помисли така, тя усети, че започва да се тревожи.
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #55 -: Юли 07, 2009, 04:54:44 »
в контекста за книгите ,те една статиика от днес :)

http://www.dnes.bg/knigi/2009/07/07/nai-dobra-kniga-na-vsichki-vremena-voina-i-mir.73947
Активен

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #56 -: Юли 07, 2009, 05:04:52 »
подсети ма с таа класация, "Врява и безумство" на Фокнър е другата книга, която ич, ама ич не успех да прочета  :-[
Активен
Ние сме ора естете.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #57 -: Юли 07, 2009, 05:07:28 »
Е, и я не успех да прочетем ни ред од Свадба в дажда на Фокнар.
А червено и черно од Стендал направо на сила я прочетох.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #58 -: Юли 07, 2009, 05:20:38 »
Война и мир е велика книга Лев Толстой също.Бих добавил Ана Каренина,Тихият Дон,Разораната целина, Хората не се раждат войници, Седемнайсет мига од пролетта,Петровка 38,Те се сражаваха за родината,Съдбата на човека.
Шолохов и Семьонов са ми любими од савецките писатели.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #59 -: Юли 07, 2009, 07:02:36 »
Сички без Анна Каренина-не можах да а прочета.Шолохов а велик -поне замене колко и да го пюват.А по НЕ комунистическа книга от Тихиа Дон я не съм чел.Така и не разбра кък саа издали по онова време?И а много ценна като описание бита на казаците.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Страницата е създадена за 0.234 секунди с 22 запитвания.