Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Книги  (Прочетена 118170 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Re:Книги
« Reply #15 -: Юли 07, 2009, 01:27:47 »
Забрай да напишем, от фантастиката на Робърт Шекли расказите, имаше един сборник - Недокоснат от човешки ръце. Голема работа, ем нестандартни идеи, ем не са некви изчепени такива, ами съвсем реално и достоверно звучът...

Абе, а от братята Стругацки чели ли сте нещо, кво че каате за тех? Пикник край пътя, Не е време за герои, едни такива изчепени разкази съм чел...

Абе Бубе, що така за Кен Киси бе, викаш - Полета над кукувичето гнездо ти не връви баш? Знам ли що така, я е мислим таа за много силна книга, те нека и другите тука литератори да дадът мнение...
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #16 -: Юли 07, 2009, 01:28:41 »
Такаааа,я съм малко като баце буша-тиа къде сте ги изброили съм ги чел.Тери Пратчет-много добър,съгласен.Толкин-пустиняк безсолен едвам го изтраах накрайо мислех да запала тоа пусти властелин.Филмо а добър ,ма още по добър а с рускио превод на Гоблин.Стивън Кинг-за юноши.резун-недоразумение,ма като секи селски луд предизвиква размисъл.Стайнбек-добър дори на мойта възраст,Тортила Флет-любима.Хемингуей-префален,голема фирма минико предприатие,Никос Казандзакис със Зорба Гърка-много големо въздействие.Обичам документалистика и мемоари-особено исторически и за войните.На Баце Буш препоръчвам да се поразрови и да прочете Алексей Исаев-и ша разбере що след време Резун става селскиа луд. ;)За Шекли и тоа сборник-абсолютно съгласен.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Чвора

• Пустиняк
« Reply #17 -: Юли 07, 2009, 01:36:37 »
Принципно за,ма да се създаде нова тема и там прецизно екзактно и пунктуално къ викаше един приател да се оформат работите. ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Gaspoud

• Гостенин
« Reply #18 -: Юли 07, 2009, 01:56:08 »
Всички забравяте най-великата книга на Стайнбек - "Луната залезе" ;D
Относно пътеводителя мога да кажа едно нещо:
БЕЗ ПАНИКА!
Активен

jaio

• Гостенин
« Reply #19 -: Юли 07, 2009, 02:05:34 »
а сага са сетии и за те тоо писател и неги по едно време го четой http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D1%8A%D1%80%D1%82_%D0%9B%D1%8A%D0%B4%D0%BB%D1%8A%D0%BC
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #20 -: Юли 07, 2009, 03:47:44 »
Я на времето четоо млого развлекателна литература.Од доста години обаче неам нужда да си подигам егото с чужда помош. Художествената измислица си е измислица.Мане ме интересува истината,без прекалени изживянаниа и природни описаниа. Обичам факти, дати,хипотези...Любима книга миа Богове, гробници, учени на Керам.Аресва ми примерно Деня на чакала, щото е по истински случай за атентата срещу Ш.де Гол.Аресват ми млого биографичните книги на Екатерина велика,Наполеон Бонапарт,,Август,Аз Клавдий,Нерон.Един од любимите ми писатели е жана и то од далечна Австралиа.Това е Колин Маккълоу,а книгите които харесвам са:Птиците умират сами, трите части на Пръв сред римляните-велика книга.Трите части на Жените на Цезар,Трелогията Цезар,Жертвеният жребец - също в три части.Търся да прочета и трите части на Венец от трева.Харесвам А.Толстой и романите му Петър първи 1и2 том и Ходене по мъките.Също нашия Д.Талев-трилогията Самуил, Тетралогиата-Железния светилник,Преспанските камбани, Илинден,Гласовете ви чувам.Още Златният век на Гуляшки. Харесвам много Синухе египтянина на Мика Валтари. Аресвам и Х. Сенкевич и романите му Куо вадис и Кръстоносци. Аресвам и Шогун на Клавел.Също и Велизарий на Робърт Грейвс. Саламбо на Гюстаф Флобер,Фараон на В.Прус,Спартак на Р.Джованьоли,Не бих пропущил Ж.Верн и романа Михаил Строгов-върхъ е.Обичам историите на древна Гърциа,на древниа Рим и на Египет.Обожавам Юго-Клетниците,
Деветдесет и трета година,Парижката света богородица. Аресвам толкоф млого книги че сигур че пишем до ютре и се че ги титлувам куто юбими.Не понасам фантастика и любовни романи.Чел сам и такиви,но с одвращение.
« Последно редактиранье: Юли 07, 2009, 03:49:42 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Чвора

• Пустиняк
« Reply #21 -: Юли 07, 2009, 08:11:57 »
Браво Бако-изброил си се любими мои книги!Руската литература а велика и има много убави книги,ма сеги малко народ чете руски книги.А требва.....Скоро па препрочето Синухе.И Юго-верно а велик,колко по одрътевам,толко по разбирам що класиците са класици. ;)
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #22 -: Юли 07, 2009, 08:49:38 »
По това кои кви книги а чел, мое да са гадае донекъде като ква личнос е изграден тоа човек

азе напоследак нечета книги, що сам са заюснал с тиа кампютре куто джайо ..
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #23 -: Юли 07, 2009, 08:59:56 »
Еш па вие ква убава темица сте спретнале
Значи, фантастиката така и не можа да ма грабне у тоа живот, въпреки, че у назе имаше такава литература - с лопата да а ринеш  ;D  брат ми е голем почитател и имаше освен пълен комплект на изданията на Галактика некоги секаква друга литература фантастична. Чела съм некои неща, ама тава за мене си остана чуждо и далечно.
Куту дете най-любим автор ми беше Елин Пелин, и до сеги си го тача, както и Йовков, Хайтов тоже  8) друга любима книга ми е на Уди Алън "Ако импресионистите бяха зъболекари"  ;D куту ученици знаехме цели пасажи от нея и са хилехме у междучасията с нея, даже сценки разигравахме. Друго забавно книжле е "Упражнения по стил" на Реймон Кьоно  ;D умирачка, съжалявам, че не можах да си го намера.
Наскоро са бех пристрастила към творчеството на Виктор Пасков - "Балада за Георг Хених" е велика книга!  8) "Германия, мръсна приказка" и тя ми ареса, както и “Аутопсия на една любов”
Друг автор, който млого ма кефи е Чарлз Буковски  8) на некои им идва в повече цинизма му, но на мен лично ми а тамън  8) ;D
Напоследък много нашуме едно книжле "Ловецът на хвърчила" , автор е Хaлeд Хoсeйни, афганистанец. Горещо препоръчвам, мен лично ма впечатли, отдавна не бех чела  нещо толко интригуващо.
Друга любима писателка ми е Исабел Алиенде - изчела съм доста нейни неща, ама "Къщата на духовете" ми е най-любима  8) както и "Приказки за Ева Луна"
В момента си препрочитам "Принцът на приливите". Те тука сигурно много ше са смеате, ама таа книжка секи път като я чета, откривам млого важни за мен неща и си я тача  8)
Още манко и спирам  ;D „Алексис Зорбас“  - велико четиво!
"Пилето" на У. Уортън  8), "Черният обелиск" на Ремарк/в ученическите си години също го тачех много/ "На изток от рая" на Стайнбек...
Има и още, ама другия път, що сеги стана много дълго  :-[ ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #24 -: Юли 07, 2009, 10:06:11 »
Тава дето каза Буш- "Недокоснат от човешки ръце" наистина е много шашава книга и много идейна. Я понекога обичам и криминалета на Чандлър и историите за детектив Марлоу. Много ме кефи стилът на Чандлър и описанията му. През юношеските години обичах Джек Лондон, ма съга ако прочета нещо незнам че ми ареше ли. На Ярослав Хашек има една книга "Грехът на поп Ондржей", също е много шашава. Като миничък много четех Джералд Даръл- сите му книги за животните ги бех изчошнял, а четех и научнопопулярна литература- пак книги за животните. Много се интересувах от биология и даже сметах зоолог да ставам. "Щамът Андромеда" също е убова книга. А Людмил Станев може да го подирите из нета, он е абсурдист и разказчетата му са кратки и много откачени. http://www.slovo.bg/showauthor.php3?ID=214&LangID=1 "По-малко" и "Неприятния татарин" са много арни сборници, ма не са плъните като у книгата. Те тава е много шашово: http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=214&WorkID=6769&Level=2
« Последно редактиранье: Юли 07, 2009, 10:13:36 от Плъотрепач »
Активен

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #25 -: Юли 07, 2009, 10:11:29 »
Сеги са сетих за едно забавно книжле на Михаил Вешим - "Английският съсед". Ако ви попадне, прочетете го!  :D
Активен
Ние сме ора естете.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Чвора

• Пустиняк
« Reply #26 -: Юли 07, 2009, 10:17:20 »
Джералд Даръл и я млого го аресвам и имама много ньегови книжки! ;D
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #27 -: Юли 07, 2009, 10:22:13 »
А и що кааш тоа Толкин и мене ми идеше да запалим книгата, еба таа скука и мудност. Ма съга е модерно. Оно повечето модерни неща не са убови де.
Активен

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #28 -: Юли 07, 2009, 11:46:41 »
Джералд Даръл и я млого го аресвам и имама много ньегови книжки! ;D

"Моето семейство и други животни"   :)
Присетих се и за Джеръм К.Джеръм  ;D "Празни мисли на един празен човек" и "Трима души в една лодка"  ;D
Ааа, и автобиографията на Нушич!  ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #29 -: Юли 07, 2009, 11:47:10 »
Бе я сам си по класиката.Ма не обичам сички класици.Те например Балзак не моа го четем.Стендал също. На Моам не сичко.Од ньего ми аресват описаниата на чуждите земи.Флобер също е на приливи и отливи.Мадам бовари я почвах сто пъти и така и не я прочетох докато леките занимателни романи на приключенска тематика на Дюма,Салгари,Верн,К.Май...Са ми любими макар че си викам че още не сам пораснал.Аресвам Ремарк,Майн Рид,Дж. Лондон,а Мартин Идън дълго време направо ме побъркваше.Не аресвам Казандзакис заради романа Последното искушение.Когато пишеш нещо требва да се съобразяваш и с мнението на другите.Нищо чудно че православната црква го одлъчи още приживе.Я обичам книгите каде са кръстени на името на човек тава е показно че са за некоя впечатляваща личнос.Също страхотна е поредицата Прокалнатите крале на Морис Дрюон, седемте романа под това общо заглавие са връх в световния исторически жанр.Од българете Хайтов е страхотен, Н.Бачварова.Талев нема равен.Фани Попова-Мутафова сещо е велика-Солунският чудотворец,Дъщерята на Калояна,Иван Асен II,Боянският майстор,Йоан Асен,Последният Асеневец,Д-р П. Берон...Чарс Дикенс е един също страхотен Класик -Коледни песни,оливар Туист,дейвид Копарфийлд. Дикенс има една редка книга която така и не намерих да прочета-Живота на Иисуса.Като цяло много са интересени Александровците- Александар Грин,Александар Беляев,наи-четения френски автор Александар Дюма-баща,Александар Солженицин. Страхотен е един од най-извесните биографисти майстора на историческия роман Анри Троая-Леф Александрович Тарасов напуснал Русия през 1917 и творил във Франция.Послече добавим и други од любимите ми велики автори.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Страницата е създадена за 0.211 секунди с 22 запитвания.