Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Книги  (Прочетена 118456 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

saskanin

• Гостенин
Re:Книги
« Reply #405 -: Януари 06, 2010, 11:00:43 »
Бе за Ботев и я съм чел, че он самио е писал, че родното му село е Осен , Врачанско. Ама чесно казано, не сам го чел у негови творби.
Относно тава за Заимов истината е некъде там. Ча го е излъгал тава е така, ама не мисла, че това толко би повлияло на крайнио ефект от походо на четата. З.Стоянов описва тава начинание на Ботев не кат некоо романтично внезапно хрумване, а като обмислена постъпка на саможертва, щтото тиа професионалните воеводи, каде са били у румънско тогива, никой не се е съгласил да води четата. Он е знаел, че нема опит, ма не е можал да откаже, понеже е бил къ викат сеги "неформален лидер" на тиа момци.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #406 -: Януари 06, 2010, 11:05:11 »
Тука проблемо беше сал що а тръгнал къде Враца.И че тръганьето а свръзано с други причини,ане що са а родил у Осеново.Иначе си прав. ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

onufri

• Гостенин
« Reply #407 -: Януари 08, 2010, 08:40:16 »
Докторе,
чекай, че та забрайх, дееба. Книгата за Скобелев са казва "Скобелев - Съществува само мигът" и а от Борис Василиев. Най-известен бил с "А утрините тук са тихи", ма я не го бех чувал.
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #408 -: Януари 08, 2010, 09:29:56 »
Филмо беше много добар!А най-добрата биография на Скобелев е на брата на извесниая журналис Немирович-Данченко,ма сеги не мо да се сета късе казваше.Били са лични приателе със Скобелев.На руски а-ако моеш да го четеш моо ти а прата на електоронна книга. ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

onufri

• Гостенин
« Reply #409 -: Януари 08, 2010, 10:51:32 »
ок, поправам са: биле са българе. самосъзнанието им са а изменило, тава а нормално. ма диалектите са не изменат толко бърже...
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #410 -: Януари 08, 2010, 11:07:30 »
Те тава е точно така!Никой не можа да ми обесни смислено как така у Грциа знаат български?Ниа си знаеме как,ма они си мислат че чрез контактите с блгарете дедите нги са научили тоа език.Не им иде на ум че мое тава да е автентичния нги майчин език.Така е и у Западните покрайнини.Така е даже и у назе.Кво да праиме? Пропагандата е свршила своето дело.Се пак секи има право да се самоопредея.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #411 -: Януари 08, 2010, 11:34:17 »
Я съга четем те таа книга - ентерсна е - погледа връз трагедията на комшийте е интересен - писане от българин роден у Цариброд. Има голема доза пристрасност - от гледна точака че не обича сръбете. Ма теребе да се знаа, че обикновения чожвек не носи вина за това кво решавата политиците.

http://books.svetove.com/c/p-p/m-223/id-34376/%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D0%B0-%D1%8E%D0%B3%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D1%80%D1%8A%D1%81%D1%82%D1%8C%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%B2.html
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #412 -: Януари 08, 2010, 01:30:45 »
Секо следващо мнение, което не е по темата "Книги", ще бъде затръкано.

В краа на тоа спор - съгласен съм с Чвора. Има е те туке и една статийка за таа префалена толерантнос, де ше ни изеде главите неко ден:

http://www.dveri.bg/content/view/10567/172/

Оттука нататика темата е една - книги.
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #413 -: Януари 08, 2010, 01:45:46 »
Кептън таа книжица де си я дал у линка дали моо да се намери преведена целата да а прочета ???
За Крокич-има една наука деу се казва народопсихология.А каската и наколенките са въпрос на здрав разум а не на идеология.Но каската за мотористите си я имаше и у СССР. ;D
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #414 -: Януари 08, 2010, 02:03:30 »
Едва ли е преведена книжката, тва е само една малка част от неги, пущена из интернеда. Но и тва е доста умно, дето е преведено.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #415 -: Януари 08, 2010, 05:19:19 »
Това за толератноста е написано много добре.Едно е толерантнос друго е слободиа каде се допуща у некои дражави. Убава е таа книга и има върху кво да се замисли човек.
   Ако можем да прокоментирам написаното от автора бих казал че толерантнос требва да има у некви граници каде да се зададът от дражавата чрез наредби или законье.Тиа законье обаче не бива да лансират културата на една час от обществото за сметка на друга що неминуемо водат до конфликти и открита дискриминация.Не моат турците у германиа да сакат месните коренни жителе да си променат културата спрямо ньинята.Ако толкова са се затъжили за тоа начин на живот да си отидат у Турция ,там сичко че нги е на ред според обичаите.Бих желал и наща общественост да се запознае със съдаржаниета на подобни поучителни книги и да се има у предвид граничната търпимос на толериране.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
« Reply #416 -: Януари 12, 2010, 05:23:32 »
.чуди се де да го постава тава.........и реши да е тука.......стана ми интересно написаното и реко да го сподела с вазе :) :)
http://apollon.blog.bg/izkustvo/2010/01/11/akadskite-simvoli-i-pismenostite-na-bylgarite.470732
Активен

брусен

• Гостенин
« Reply #417 -: Януари 12, 2010, 10:12:26 »
Я не знаа дали туке да пиша ели у "Фалбите" ::)-тейко ми прати и четврътиа том на "Български Хроники" на Стефан Цанев-не съм съгласен с някои негови твърдения,ма ми а кеф ,че ги имам ;D
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #418 -: Януари 12, 2010, 10:24:23 »
я за НОва годин си купих 2 и 3 том-сеги дочитам 3 аресва ми,манко а прекалено романизирана ма за млади ора и тинейджъре ша а супер ,мисла лекинко да а пробутам на тинейджърката дом ;D1 и 4 том ша връва да си ги купа на заплата.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #419 -: Януари 13, 2010, 01:06:38 »
Я четем за пореден път "История на древна Гърция".По некогаш съм изумен до къде е достигала човешката мисъл през ониа древни времена.Установявам че тагава ората са живели некак си по щастливо.Или поне така ми се струва.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Страницата е създадена за 0.403 секунди с 24 запитвания.