Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: винО, винцЕ, винцОк ...  (Прочетена 39020 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MuffDaddy

• Гостенин
винО, винцЕ, винцОк ...
« -: Февруари 17, 2009, 09:15:46 »
А здрасте и от мен!

По случай празника, дето мина (Трифон Зарезан, не другиа) предлагам да са заформи дискусия на тема винО!  :P

- дОбри домашни вина, или както му казват простаците - лимитирана селекциа от частна изба!  8)
- има ли некое купешко, кое да става за пианйе, ели сичкото май е боедисана вода?  >:(
« Последно редактиранье: Ноември 11, 2013, 10:25:40 от Манарчето »
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
Re:винО, винцЕ, винцОк ...
« Reply #1 -: Февруари 17, 2009, 10:25:17 »
сичкото купешко, е боедисана водица - тава нея виноооо
а па намене ми са са споразиле буретата и ша ода във Врачеш нагодин да си зема нОви ... , праени по мерката на подрума ...
« Последно редактиранье: Ноември 11, 2013, 10:23:56 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
Re:винО
« Reply #2 -: Февруари 17, 2009, 11:44:44 »
Значи, азе вино не обичам, изливам го в мене си да го не гледам, и да са не мъча! Има едно купешко къде става - от Цаньо Вла от село Тополовец, сигур сме изпиле с тонове, човека има 10 декара каберне, па седне есенеска, па полека, мане сички чепки, що нали танина е у чепките, деба таа незгодия, па замери захарност, па не брза да му тура захар, па полека лека, примоли са на дедо Господ и таа годин да са очуват пияници от Кула и да додат да изкупат сичкото, и те така... За виното е важно само едно - пиене само чисто, що лимонадата я за пари!
« Последно редактиранье: Февруари 17, 2009, 11:49:39 от Оджака »
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #3 -: Февруари 17, 2009, 11:57:19 »
Деда ми правеше вино кисеяш. Бере го йоще на зелено (да го не изкраднат циганйете), тура го у две бурЕта (да имало повече) и долива вода и захар. И оно стане пикоч. Веднъж некой беше улезнал у гаража дека са бурЕтата да крадне. Опитал го е, докисело му е и от яд е строшил канелите та го излял нАземи. Некой ора си прават убово вино, маат чепоретините, гледат захарност и прочее... Ама повечето буат сичко на камара, изпиат го до Коледа и послем турат вода и шекер и прават "второ вино". Мале я с такова второ вино ка се бе омрътвосал на една новобранска... 
Активен

Запелющения

• Гостенин
« Reply #4 -: Февруари 18, 2009, 12:17:16 »
Само да кажем я, че виното я у основата на све! Вино са я пило лАни, полАни и още га са са заселиле прадедите тукаа еена на тааа убава земица! Сага са пия вино и ще са продалжава жули вино насвадем! А тоо Цаньо, мале мале, златни ръце тоо човек, па ка му бааа, па сигур му и бъбре, етъ! Ама се тага стане че изпиеме 30 кила на от един път!
Секи път като идеме и той изкара еднъ каница, де мончета пробайте, че тава таман сам го разпечатал да речете ка я! И ние рече, ай бачо Цаньо наплни тия тубици и да знааш, че сме тука 5-6 дена и други ден ще са врнеме!

Сипи, ако нема налей....
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #5 -: Февруари 18, 2009, 01:54:45 »
Еи,я и у Софиа праим вино,ама тава не а куто онава!Имам 3 асми кежови,они се сгръчиле куту бабарки..Не!Не си а работа!Наберем 2-3 чувала отел,оно не узрело убово що климата е ладен...буаш заар и ако до нова годин стане нещо викаш ура...ма нали адет...Ено време у Лом у садовете имаше убави лозя...гижи не мое ги обереш...съга е пустиняк.Отиде свичко у свет...Разбио вили,разграбио голенски циганье що докачат.Я на 2 декара лозя извади колците и дотръка све.Кой че го копа тава,па да го пръска,обикая...Оди у курец красен и маани таа сретня!...Съга че пием неко му от чепа...Те таа бювоч къде съм я напраил,турнал съм я у шишетиа и кам некой ми дойде на госке току се фалим,ма я си знам че а смрад...Онядън дойде един приател поп,оно ме е срам да го почерпим светиня му...Добре че съм донесъл от Италиа некво убаво шампанизирано домашньо вино та се отсрами.А он ме базика и дума:"Де,де,дай от твойто!Знам че имаш...""Знаеш!"викам си:"Уя ми..."Оно неа куто ено време,га беше жив тато.Съга нема кой да се занимава...Ма се праим на курнас."Тава го испииме още за Йорданов дън"думам,па жена ми нали е залуава вика:"Има,има едно шише у магазата..."Бе а маани са не ме излагай ма збръканата...И он човека виде че не а мал и се отказа да го пие...Та те така с виното.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #6 -: Февруари 18, 2009, 10:42:13 »
Оно и нащо лойзе ойде усвет. Циганйете излекоа колците, буедаса и стана на ливаге. Оно е на един брег ча одозгоре и даже и не съм одил скоро да видим кво е. Па ти Авараме, може да си купиш готово грозгье захарно щом имаш магаза дека да тураш. Що се мъчиш с кисеяша? Оно що кааш за адета, ама баремки че пиеш убово вино. По село викат, що бирата е "циганско пиенйе", нали циганйете не турат вино и само пиво натискат. Ама стана така, що и ние земе да наблегаме на тава като основно пиенйе.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #7 -: Февруари 18, 2009, 11:02:47 »
Па оно тава бирата заеш е за летоска.У Резервата си имаме две пивоварнь-"Алмус"-Ломско пиво и "Леденика"-Мездренско,а мое да се кае че имамо и трета Плевенската-"Славена",тава не а манко,само да дигнат качеството,че ено време думаамо за Ломското че пиемо дунавска вода...
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #8 -: Февруари 18, 2009, 11:06:27 »
Ломската а могу зле,я им пожелавам да си намерат инвеститор да ги опрай...
куто бех войник в Пловдив, преду 16 годин и "Каменица" беше пикнйъ,ама яла ги сеги кво праат ората....
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #9 -: Февруари 18, 2009, 11:14:27 »
ебем ти Каменица , турят спирт да тъ боли глъвъто после ,
само Алмус пием - 2 литра - идялна е ... тука нЯщо е прегазират ама е идялна

иначе язе освен Вино пием и бира , от бирите куто седнеме на килешлък , само Стела Артоа пием , ама и мезим яко де ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #10 -: Февруари 18, 2009, 11:18:24 »
И мене ма боли глАва от Каменица,ама я имам предвид да са развива бирената индустриа тама,да са наливат парици,да има работа за ората и те така...
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #11 -: Февруари 18, 2009, 11:33:03 »
Алмус неков Институт по бирата Мюнхен го дръжи завода - ели така пише на аАртията отпреде , куту партидата изкочи пикнйъ , значи неко студентин са го скъсале на неко изпит ...

иначе моа да льокам и Тюборг и Амстел , но нещА Beck`s нящо ми не аресва

Шуменско - чат-пат , етъ ...
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #12 -: Февруари 18, 2009, 11:35:32 »
Я ме най цепи тиква от Загорката. Ломското го пием само кога идем на село, нещо го не догодиа теа жни. Пак е по-добре отколко беше, ама си нее мал.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #13 -: Февруари 18, 2009, 11:42:39 »
срааа и у Загорката , и мене ма цепи тиквата после 3 - 4 бутилки по 1,5 литра
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #14 -: Февруари 18, 2009, 11:51:38 »
Да ви каем чесно я мого от бира не увирам.Требна да пинем от ена
па после от друга та да напраим разлика.Ама живех 6 месеца у Пилзен
преди неколко годин...Тиа жне ква бира праат...И заран я пущат по тръбата до бирариите като вода и ти идеш па си купиш,а ората се редат с каните на опошки.Нема спирт,нема гявал...Само къде нема и трайнос,ама кой че а чека!...
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Страницата е създадена за 0.06 секунди с 21 запитвания.