Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28   Надолу

АФтур Тема: винО, винцЕ, винцОк ...  (Прочетена 39351 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Re:винО
« Reply #300 -: Декември 06, 2012, 02:03:49 »
Сал вино не съм почнала да праа дома. Нема место, па и ша ми излезне златно, като са има нафпредвид колко пари е грзгето тука. Зимам българско и я не знам що, що ги не знам тукашните кое е става, кое не..
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Владимир

• Гостенин
« Reply #301 -: Декември 06, 2012, 02:06:17 »
Зимам българско и я не знам що, що ги не знам тукашните кое е става, кое не..
Па питай, че ти кажеме  8).
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #302 -: Декември 06, 2012, 02:10:19 »
Ми кажи де, видиш, че са мъча и траеш.
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #303 -: Декември 06, 2012, 02:23:25 »
да не сакаш да кааш че оланцете продават бългърско вино? Къкто пишеше и у статията по горе, българското вино са не среща у Западна Европа, за пост СССР не знам кък е. По вероятно а да видиш грузинско или молдовско отколко българско. Македонско има колко щеш.
Я ти препоръчвам испанско, калифорнийско или чилийско вино да пробаш. Италианското къде го продават, средните ценови модели, на мене ми не аресва. Има и френски и германски - я лично ги не предпочитам мого. Се пак слънцето а най-важниа елемент у зреането на горзгьето, който нема кък да бъде компенсиран.
Активен

Владимир

• Гостенин
« Reply #304 -: Декември 06, 2012, 02:38:35 »
Ми не знам кви вина предпочиташ. За червени можем да кажем само, бели не пием, ма съм останал с фпечатление, че и ти ги недолюбваш.
Много са модерни сеги и тънки куту цена чилийските, аржентинските и австралийските. Ма на мене ми идат манко тежки, предпочитам южноафриканските. От ньих обичам пинотаж и сира - и поотделно, и купаж. От европейските испанските и португалските па ми идат манко тежки. Риохата не а лоша, ако намериш баланс между цена и качество. От италянските има неколко, дека ги аресвам - киантито а убаво, ма а куту нашия мавруд - много производители, има боклуци, има и добри попадения. Голем фен са на едно италянско вино - Сензо Саленто:

От френските са добри за мене тия от долината на Лоара, бургундското а класика, ма извън Франция бюджетно трудно са намира :). Не а лошо и едно - вика са Корсар (Corsair), прават го на Корсика, има и чръвено и розе с таа табела.
Тава а бегъл преглед, накратко - купуваш и пробваш. Не знам кък са цените у Оландия, у Немско около четири евро - плюс-минус 50 цента може да почнеш наред, па да спреш на койо ти ареса. Избор гулем, не са ча па кой знаа колко пари.
Активен

Владимир

• Гостенин
« Reply #305 -: Декември 06, 2012, 02:47:07 »
да не сакаш да кааш че оланцете продават бългърско вино? Къкто пишеше и у статията по горе, българското вино са не среща у Западна Европа

Емо, иди другия път у Кауфланда, па са поогледай по рафтовете. Минимум пет-шес чръвени вина че намериш - задлъжително Черга, Асеновградски мавруд и Гъмза от Сухиндол. У Берлин има още по-големо разнообразие от български вина у Ulrich, ма тава си а локална верига. Иначе онлайн може да си купиш кво ти душа сака - те оттука http://www.bulgarien-weine.de/home или оттука http://www.bulgarischerwein.de/shop/index.php или оттука http://vino-clio.de/ например.
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #306 -: Декември 06, 2012, 03:22:22 »
Дирил съм - нема у Кауфланда. По принцип моа да намерим де - само казвам че като разпространение е доста слабо у сравнение с подобните ни дръжави-виноправци.
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #307 -: Декември 06, 2012, 04:06:43 »
Бубе, има нелоши, даже много добри испански и чилийски винца. У Германия, у Алди, имаше едно Rioja, препоръчвам го с две ръце. И на цена е поносимо.
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #308 -: Декември 06, 2012, 05:10:29 »
Ми ша си ги запиша на един лис кво ми препоръчвате и ша ода с него у газамина.
Кро, спицялно у Хага има страшно мого бг магазини, които продават секаква бг стока, но я лично съм си купувала бг вино и от един голем супермакет на име Джъмбо, па беше мавруд, ма не асеновградски и не беше никак лош.
Активен

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9230
« Reply #309 -: Декември 06, 2012, 06:45:53 »
И при назе наводния с бг.вина,ма я нали сам скептично настроен към вино къде не съм му видвал грозгьето и затава си пия от местното.Млого съм доволен от него и най вече ми е бесплатно. :krkanje:
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
« Reply #310 -: Декември 06, 2012, 07:11:13 »
Бубе, има нелоши, даже много добри испански и чилийски винца. У Германия, у Алди, имаше едно Rioja, препоръчвам го с две ръце. И на цена е поносимо.

Rioja tinto е убаво, ма повече удара на десертно такова, леко е и гу нема стъпчивиа вкус, става да приспиват дечурлиата с него  ;D
И български има убави, ма азе лично вино од магазина не налатам да пиа мого мого, що си е пустиняк, ако ще не от Аржентина ми от Южна каледониа да е, неа ли да идеш да скръцнеш на канелата  съм му гу турал тамън 
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #311 -: Декември 06, 2012, 07:27:49 »
Я напоследък си падам по по-лекички винца, затва и препоръчах него. У Австрия си зимам вино тинто, шпанско, не е лошо.
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Kaka Сийка

• Гостенин
« Reply #312 -: Декември 06, 2012, 08:11:33 »
И я да се издумам!Браво,Влади!И ния сме заредили две бидончета!Бел отел и манко розавкъв па такъв,що имаме една асма чрън отел и она праи поразита!Боедисва ми другои бидон розе!Мани друго ми таа годин гу мръзи да преври!Турнале сме го още септември и още блажни!Некои го опитаа и даже си замаха за изпопът!Да им е благо! :krkanje:
Активен

Владимир

• Гостенин
« Reply #313 -: Декември 06, 2012, 08:55:03 »
Мани друго ми таа годин гу мръзи да преври!Турнале сме го още септември и още блажни!Некои го опитаа и даже си замаха за изпопът!Да им е благо! :krkanje:
И при мене така. Че стане Нова годин, па не а легнало. Ма на Росен му ареса, даже днеска Никулден полива с него  ;D.
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #314 -: Декември 06, 2012, 10:46:39 »
Te съга кво а се отбрало от вино за таа вечер и видо че има Rioja Añejo- арексва ми дако Владо каа що тежко.

МА спор нема - нема такова чуство като да си кръцнеш канелката - затава отсеги почвам подготофката.
Че земем да пущим още една темица за вино - ма не за пиенье, а за праенье- та она ше да е у раздел хобита лаас.

Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28   Нагоре
« назад напред »

Страницата е създадена за 0.238 секунди с 22 запитвания.