Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: винО, винцЕ, винцОк ...  (Прочетена 38952 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Рошковец

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 623
Re:винО, винцЕ, винцОк ...
« Reply #390 -: Ноември 21, 2016, 11:22:36 »
дубре иъ - ма я неам доверие на бг изба - талянсците , еспанците, чилииците , южноафриканцете , новозеланченете и аустралииците вадат вино - а ниа са шашавиме тука 

Знам, че одбираш повече от теа работи од назе, на шси позволъ а не съ съгласъ. Белото, къде писах, че ми а аресало най-много, а зимало награда на международния конкурс "Decanter" в Лондон. И не сал то, лани едно на Братя Минкови (къде са нписале, че са още от турско, дееба глупости дееба) зимаа големата награда. Па полани лаас беше, ги зимаа "Дивес", с едно Мерло Барик, къде си ги го продават по 111 лв. шишето. Айде, знаем, че сичко у назе а нагласено, и конкурси и све, на мисла, че у мъгливиа Албион немоо толкова да влиаат. Друг а вапроса колко тиа паспаливите одбират от вино :-) Наздраве!
« Последно редактиранье: Ноември 21, 2016, 11:24:59 от Рошковец »
Активен
"Между преди и след е целият живот. Всичко. Между преди и след е нищото, в което увисваш и разбираш колко си се скапал." Николай Фенерски, "1994".

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #391 -: Ноември 21, 2016, 11:29:03 »
и те тека те ... нито гулемиа пианица иъ разбирач и енолог - нито гулемиа ебач иъ женкар познавач на грехкото женско съзнание
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Рошковец

• Тумбак
« Reply #392 -: Ноември 21, 2016, 11:40:02 »
и те тека те ... нито гулемиа пианица иъ разбирач и енолог - нито гулемиа ебач иъ женкар познавач грехкото женско съзнание
:green:  Тава ми  ареса.
Не докачай са, я сал изразявам мнение. Па и тава, къде съм го написал, е сал признак, че моо да са намери и нещо добро и ич не значи, че винената промишленус са а опраила, напротив. Историата повни и як сутрешен главобол от полвин бутилка българско вино, испито в една кръчма в Созопол тава лето. И те така. (Дееба тоо автоматичен редактор на тоо телефон, немоо го изключа, дееба тоо боклук, сал пречи) Наздраве!
Активен
"Между преди и след е целият живот. Всичко. Между преди и след е нищото, в което увисваш и разбираш колко си се скапал." Николай Фенерски, "1994".

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #393 -: Ноември 21, 2016, 11:56:46 »
сакам да кажем че язе не съм толко па разбирач - мое кажем мене ми тава арекса  , тава ми има кисела жилка , тава ми дъхти на плод и тн
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Рошковец

• Тумбак
« Reply #394 -: Ноември 21, 2016, 08:15:23 »
сакам да кажем че язе не съм толко па разбирач - мое кажем мене ми тава арекса  , тава ми има кисела жилка , тава ми дъхти на плод и тн
Я сам същия - затава писах на мене кво ми аресва, боли ма дедовиа за тейните класации. Па и немоо напраа разлика дали виното а седело шес ели па дванаесе месеца у дъбови бъчви. Ша почна да са образовам и по таа час. Дотогива - наздраве от таагодишното!  :krkanje:
Активен

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5639
  • беркофчънин
« Reply #395 -: Ноември 21, 2016, 08:45:34 »
Я къту беркофзънин сам ракиджия, ама си пийвам и винце.
Сеги - мое да е земало нам си кви награди по чужбината, дъ са го лигавиле иядо енолозе, боли ме дедовио - я сакам, къту идем да си ги купим от магазино, оно да е точ у точ съштото, къде са га лигавиье ония, ама не би...прес последните 10 гОдин тава у България не се ми е случвало...те исплакнале бурето, ели киси, ели сладни, ели глава боли.
Начи, у назе ни цената, ни марката е гаранцеа, затва народо си  маа домашнете, што сек знаа кък га е праил и кво му е турал и затава маай укйе от бурганьо, къде си га наточил от канелката и си питай дедовио.
Туке преду неко гОдини у Астреа фанаа ени ментетеа, не ти е у памет и се почна...на суматия народец отнеа лицензо и от тогова, сичко връви като по релси - сакаш да праиш вино и да продаваш - бите шьон, ама има контрол на изходо на винарната, па и на входо у гамазино- тава еспекцеата по вината, по месата, по сиреньето си връши рабутата, като оня, йезуитино, бая ви Игнаций Лойола, да га еба! Тава ГМО-та, фураш от четврътит кукуруз...на српия че те отвеат!
А мене, коги ми се пиа дубро винце, одим при един сеянин, откъде чехълската граница, къде продава туке ньеговото си винце, лиценз нумер 43162316 и при ньега нема празно, па и неште скъпо - 3 евро му е стъкленото шушо 2 литъра - ама и фкус, и настроенее, па и ако сакате и уй праи и нема да те боли глава сабайлем.
« Последно редактиранье: Ноември 21, 2016, 08:48:08 от Бай Еван Астрилецо »
Активен
Като лежим - лежим, па като станем, та седим

Рошковец

• Тумбак
« Reply #396 -: Ноември 21, 2016, 10:14:28 »
Неа сал за винОто така, бае Еване, ми а за сичко, къде мое да са сетиш. Тука нема и да има промена, поне не в блиската една година. Проблема а, че реколтата а слаба и нема да има и вино за целиа тоо период, та да мое да са истръпи по-лесно. Ша натегаме на рикиа и тава а. Па после ша видим. Наздраве!  :krkanje:
Активен

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5639
  • беркофчънин
« Reply #397 -: Ноември 21, 2016, 10:18:58 »
Наздраве :krkanje:
Ама ми повни прикаската - грозгье нема да има, ама винопроизводството ич нема да намалее... :mg:
Активен
Като лежим - лежим, па като станем, та седим

Рошковец

• Тумбак
« Reply #398 -: Ноември 21, 2016, 10:28:13 »
Еш па ти.  :smeeeh:
Наеш кво вино реколта 2014 извадиа от едната изба. И даже та омагьосват, че биле одбрале много малко от грозгето, сал тава, къде а добро, да напраат тава вино. И теа, къде пишат на етикетете си, че са още от османската империа  :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh: и тиа извадиа реколта 2015 със същите аргументе. Кокал са не опуща е така. Наздраве!  :krkanje:
Активен

илюшин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9619
« Reply #399 -: Ноември 22, 2016, 10:11:14 »
А и народът си пие межанджийско за лев и педесе два литра .... като е такова търсеното, кво да е предлагането
Активен
Удри уйно, таа мачка неа наща

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #400 -: Ноември 22, 2016, 10:19:27 »
що кво ин ги а на Межанжиското
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Рошковец

• Тумбак
« Reply #401 -: Ноември 22, 2016, 01:35:27 »
Маани ги тиа маанджии. :green:  Неслучайно ги има онаа прикаска за дрътиа кръчмар, къде на смрътниа си одър рекъл на сина си "И да знаеш, че вино са прави и от грозде!"
Активен

Пепо

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1684
« Reply #402 -: Ноември 22, 2016, 02:43:38 »
Па кво му е,даже и за готвенье не става
Активен

Рошковец

• Тумбак
« Reply #403 -: Декември 13, 2016, 01:18:53 »
Ора, неко юробвал ли е виното на изба "Боровица"? И по-спецялно Гъмза?
Питам, че сакам да зема за подарък типично северозападно вино.
Активен

илюшин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9619
« Reply #404 -: Декември 13, 2016, 03:56:33 »
Боровица е добро, ма матриалът за гъмза внасат от Мекедония - кадарка...иначе са добри.
Активен
Удри уйно, таа мачка неа наща

Страницата е създадена за 0.287 секунди с 22 запитвания.