Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: северозападни дечурлия-възпитание .галене с перо ели с дръжалето?!  (Прочетена 15162 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Цитат
требва да му се разрешава всичко
Те тука не съм съгласна.
Значи ако бие неко дете я да му плескам ли, ели па ако плюва - тава ми е било най-гадното.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

nikoia

• Гостенин
требва да му се разрешава всичко.

А не съм съгласна. Требе да има некви граници. Не мога да му разреша да си играе с ножове, да се катери по джамовете, да се пуска насред улицата... неща, които застрашават живота му нема да ги позволя. За такива работи шамаря без да ми мигне окото. Колкото до лежането на земъта - и мойте лежат по земъта, за такива работи не се карам  ;D

Заповедай да поговориш на моя син. Не ще да слуша грам кво му приказвам. Говориш му, па оно па си прави кво си иска.
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Абе аз лично съм много съгласен с Крокича,ама и не изключвам шамарите с терапевтична цел-и не да причиниш болка,немам тава предвид...Просто човек требва да е по-непредвидим за самото дете,да ти не хваща винаги "спатиите"...Щото повечето деца(вкл.и моя милост като дете)горе-долу хващат линията на поведение на родителите,действат за пред тех,така ка на родитела му е угодно,па после си праат кво си знаат...!Е те на таа база стават повечето сакатлъци-имам предвид основно случаите коги свестни,интелигентни и грижовно ора с ужас разбират че гледаното с могу любов хлапе е станало наркоман ели престъпник...
Иначе аз лично налагам рестрикции под секви форми-като например лимит за часове пред компютъра,никва телевизия и т.н.
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Gaspoud

• Гостенин
.....те едно по темата:

;D ;D ;D
Активен

орданецо

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1585
  • Ей тва дакела е голем човек!! От филма "Топло"
май не се изразих правилно.
имам впредвид, че  на детето требва да му се обяснява, требва ти да имаш търпение по неколко пъти да му обясниш че еди кое си не е правилно и то да спре. трабва да му се обясни с примери защо не трябва да  "играе с ножове" - а не като фане ножа ти го лумни ( па било то и според тебе шляпкане)
па каам моето е манинко и не е почнало да праи бели. почна да лази и вечер като си дойда он като лазило и сите ъглови первазки ги откачило па почнало по стената. е кво да го праа оно не разбира , чопли си -всека вечер праа первазки. сръбът го венците що му избиват зъби - има една турба с играчки да са чеша  - е оно лапа дистанционното е нема да го удара за тва.
Активен
Елвис е жив !!!!

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Абе аз лично съм много съгласен с Крокича,ама и не изключвам шамарите с терапевтична цел-и не да причиниш болка,немам тава предвид...Просто човек требва да е по-непредвидим за самото дете,да ти не хваща винаги "спатиите"...Щото повечето деца(вкл.и моя милост като дете)горе-долу хващат линията на поведение на родителите,действат за пред тех,така ка на родитела му е угодно,па после си праат кво си знаат...!Е те на таа база стават повечето сакатлъци-имам предвид основно случаите коги свестни,интелигентни и грижовно ора с ужас разбират че гледаното с могу любов хлапе е станало наркоман ели престъпник...
Иначе аз лично налагам рестрикции под секви форми-като например лимит за часове пред компютъра,никва телевизия и т.н.

Боя, даже и тоа с терапевтична цел, произлиза от схващането че дртиа е нещо повече от детето. А па тва кара децата да развиат схващане че са чужденци у света на дртите и затва почват да праат едно за пред дртите, а друго за тех си и се губи комуникациата.

Затва а по убаво вместо бой да има правила. И тиа правила требва да моо се обяснат- иначе нема да стане нищо. Има много забрани къде се прават по инерциа-требва да се пресеат и да останат само тиа къде имат смисъл. Примерно не моо да нги забраним да се търкалят у калта или у магазина- що не моо да изложим никакава причина да не го прават. Тва а останало по инерциа от времето кога дреите са били ценност, а не консуматив. На назе ни забраняваа да едеме сладолед и да пиаме газирано- без никакви смислени доводи. Сега я не забранявам-едат сладолед колко сакат- и боледуват 10 пъти по редко от назе навремето.

Убавите правила са като убавите пътни знаци-ората нги се радват що нги дават пълна сводоба да праат сичко къде неа забранено.
Активен

Дръмон

• Пустиняк
Кроки,може би я са не исказах къ требва...Естествено че правилата са основополагащи-съгласен съм на 100%! Ма дока а толку мънинко и проявява характер-не изключвам терапевтичните шамари куто средство да му са налеят у главето... ;D Големото дете а друга гозба,ма тука Бубето и ко. пишат за съвсем дребни фърфълаци...!
Активен
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

nikoia

• Гостенин
Начи забраните у нас са малко, преустроила съм къщата, така че да нема кво да потрошат, да имат место да вилнеят. Колкото до въргалянето у калта, те нагледно:

Предпочетох да си изпия кафето спокойно, вместо да крещим  ;D

орданецо, детето ти верно е мининко още. После стаят големи тарикати. От година и половина до към 3 са ужасни, реват за глупости, ината им е във върхова форма. Тогава и ората с най-големо търпение откачат.

Крокич, газирано не давам, щото е вредно за стомаха и е бъкано с химия. Не щото некой ше настине.
Активен

орданецо

• Тумбак
те таа снимка е убава. око детето ти не е изело и един шамар и си го изтърпела - евала ти праим.
я сакам и да ви турим снимки ама они се оказаа големи къ да ги намала  ???
Активен
Елвис е жив !!!!

nikoia

• Гостенин
Не съм го шамарила и го изтръпех. Сека вечер като го водим навънка се праи на прасе. Кво да праиш, има пералня, пере.
Активен

орданецо

• Тумбак
така е- назе са ни прали на ръце и затова са ни млатиле.
Активен
Елвис е жив !!!!

Плъхоубиец

• Гостенин
Значи я немам дечор, ама моя братовчед беше голем дивак като по-миничък и отвреме на време си го шамарех, щото иначе му се изпущаше края. Зависи и от детето и от родителите. Ако оно расте у една среда дето се пцуват и си викат оно по-скоро че придобие ньините качества, в по-редки случаи че стане човек. Требва си диалог и обяснения и вече ако е много чепато и не увира- потупване. Я съм гледал една мачка лежи а мининките и се катерат по главата. Едно и дръпа опашката, друго си играе негде си. Едно па е апеше по ушите. Она му измрънюче нещо един път, втори път и накрая го тупна с лапата. Боя не е решение, он може да озлоби детето и да зейне пропаст м-у ньего и родитела. Ама и психическиа тормоз и насаждането за чувство за вина тоже не са полезни. Я се изказвам като пълен лаик, ама така си мислим де, като ми дое дечор до главата тагава че възпитавам. И най-важното, не требва да му се крещи. Щото и оно че стане истерик като родителите си и че тормози послем брачния си партньор с викове и скандали. Също според мене не требва да го бутнеш у кампюторната зала, само за да ти е мирна главата и да одиш по кафетата. Требва да е на въздух и да беснее. Па и да се занимава с неко спорт, щото они от скука почват да прават шашкъниите и да земат наркотици. И от гъзария.

Активен

Дръмон

• Пустиняк
Мааалее,Байчовице,могу а сладък...!Кефи ма къ си са свинчи спокоен... ;D ;D ;D И я в такиви случаи са не карам,само ма напушва на смех и преебвам целата дисциплина-затва гледам да си са смеа сам...! ;D Тръпиш сериозна критика че не си споделила тоа сладур досеги с назе... ;D
Активен

орданецо

• Тумбак
те да ви кажа един случай. с един приятел се разождаме по витошка. они нали я затвория та е станала пешеходна. язе с количка а он с фърфаляка на 3-4 годин и тича покрай нас. стъпиееме на асфалто и неговото дете веднага се фана за майка си. и она му рече нема проблеми тука коли не минават можеш и да не се държиш за мене. това дете не е видело един шамар, ама знае че на улицатта само не мое оди!
Активен
Елвис е жив !!!!

luda_duda

• Гостенин
За мене боя си е полезен, ама не във вид до пребиване, а кога неще да те разбере да му се отплющи един шамар или малко тупаник по дупето. Мойто нали е момиче /5г/, ма а жал да му удрям шамари, най често го плескам по ръцете и дупето. Да изяде некой тупаник се случва след като сме я прибрале от при баба й, що тия баби и дедовци така глезат за страх и дечели са забрайли ка са ни пребивали кат минички или па сеги си изкупват вината като глезотят внучетата.
Иначе аз кат дете съм изяла три вагона бой. Макя ми пръво биеше, после четеше и конско па накрая земе та ме и накаже на коленца с гръб към телевизора баш коги дават любимото ми детско. Незнам сбръкана ли си бех като миничка или ма сбръкаа от бой, ама одех от дивотия на дивотия и секи път си знаех, че па ша ма бият, ама се надявах тоа път да ма не фанат.
Бех са заклела никоги да не ударам детето си, още повече, че като педагок са ма училе професорете, че не е редно да са бие дете. Ама нА, па се случа по некой път :(
А един път я бихме и я и бащъ и, що беше казала, че е бегала от детската градина и госпожата ги е видела и ги е врънала. Малиии я откачих и кат почнах бой бой, после и бащъ и след мене. Тва беше преди 1 г. Сеги като излаза да си играе пред блока и речът с другите дечурлия да одат на некаде, тя доада пръво да пита може ли, па чак като й разрешиме оди с тех. И си мисла, че некои път профилактично си требва и боец, къ а думата " Бий детето преди да счупи стомната"
Активен

Страницата е създадена за 0.184 секунди с 21 запитвания.