Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: северозападни дечурлия-възпитание .галене с перо ели с дръжалето?!  (Прочетена 15157 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

masok

• Гостенин
имаше нужда от таа тема.........северозападните дечурлия са на почит ........тука местото да споделите у саксия ли ша ги  гледа ме ............ели ги учим   нашенски северозападен адет........!!!!!!
« Последно редактиранье: Юли 16, 2009, 10:58:23 от генин-стубел »
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Re:северозападни дечурлия
« Reply #1 -: Юли 16, 2009, 10:51:32 »
И язе ако моо да допълна, един мого важен въпрос ма мъчи.
Боя изгражда ли?
Що по мои наблюдения има полза, е не да го бъхтиш на легане и на ставане, ма коги са не разбира с добро, тогава иде Тодорка Боева и сичко си идва на местото.
Да кажат ората с повече опит, що я съм млада и моо да греша.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

masok

• Гостенин
« Reply #2 -: Юли 16, 2009, 10:54:24 »
и помага и не помага.................едно време коги бее ме манинки помагаше...........сеа май требе повече приказки и строгос забрани(нема седаш на компа ели мани ел играта).........тва по влиае........................ма не изгражда характера ;)требе си и боец отвреме на време ;D
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #3 -: Юли 16, 2009, 10:58:28 »
Бе я като си спомна макя ми бая си ма бъхтеше коги бе малка. Ма я си бех мого лигава, разбирам я жената.
Сегашните времена са мого сложни. Отсекъде ни засипват с агресия и злоба. Тава естествено са отразява и на децата. Вкъщи и да го пазиш и да не му даваш да гледа неподходяща Тв, то навънка ша са сблъска с лошотията.
Активен

masok

• Гостенин
ние сме чувани у друго време..........сега е могу сложно да го опазиш от дивотията...........а да го затвориш вътре нестае.............еба ли го ::)
Активен

Valentino512

• Гостенин
А бе я незнам ама ние гледаме наште дечурлиа да са се убаво облечени да седат на топло и други щуротии,па са се болни,а на циганете дечурлиата одат голи и боси па болни немоа ги видиш!
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Eпа протиф боя. Боя моо да изгражда дисциплина ели характер, ама не е му времето вече. Тиа къде са ги били, и они биат, а ние нещеме наште деца да биат никой. Още по малко назе като одртеаме.
Верно е че има моменти кога човек не издържа- некои път си от децата, друг път от дртите. Я лично у такива случаи прибегвам до системата на ЕМил от Льонебериа - заточвам виновника некъде да го не гледам докъде не съм го натрепал.

И за яснота- липсата на бой не значи липса на дисциплина. Кък и боя не значи че децата ша станат дисцуплинирани - тва са отделни работи.
Активен

masok

• Гостенин
убави приказки аресаа ми ;D
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
А като са ни били да не е да не сме станале ора?
Сал сакам да вметна нещо мого важно. Майката е таа, от която зависи у по-голема час възпитанието и грижата за детето. Нема начин у един момент да не ти кипнат лайната, особено ако мъжа е на работа по цел ден, вечер са прибира изморен и немаш помощ от никъде.
И дайте да изясниме - шляпане по гъза и по ръката, ели дръпане на уши дали са числи за бой?
Активен

masok

• Гостенин
станали сме ора бубе щом сме тука сме стана ле............................ ;)тва нее бой,ма наказанието и отнемането на юбими неща действа по дубре май у момента ;)крокича е праф
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Не мислим че васпитанието зависи предимно от майката. Ако бащата е на место, има достатъчно време като си дойде от работа у 5 и полвина цела вечер пюс уикенди пюс празници - време бол.
Активен

masok

• Гостенин
опс без спорове..............споделяите мнения и опит моля.............. ;) ;D
Активен

mechka

• Гостенин
епа я доста бой съм видел и като гледам не сам млого повреден, ама па и не ми е помогнало млого, акъла си ми дойде със времето а не от боя, така че по-скоро не помага. мое некое щипване по гъза на детето, колко да се стресне и да мирне, ама удари не. колко по малко по-добре. повечко тренирофки като на кученце за изграждане на навици :)
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
Я не спора с никой, изказвам мнение и ми е полезно да чета мнения като на Krokich.
Съгласна съм, че не требе да има бой, ама и децата са различни. Те мойто си го познавам, мого е чуствително и наказанията действат мого добре, също и като му кажа, че съм му сърдита и не сакам да говора с него.
Бой сал с приказки, така най боли!
Активен

nikoia

• Гостенин
Бой - умерени дози. И не пребиване, а подсещане. С терапевтична цел, като терапията е и за двете страни.

Големото дете съм го потупвала по гъзъ, кротко е, добричко, никак не е агресивно.
Малкото се бие като се ядоса. Бие ми шамари, скубе. Пробвах с добро - не връзва. И за тва вече ползваме третия принцип на механиката. Удря той, удрям и аз. По-грозно от това да биеш дете, е дете да бие родител.
Като шляпам шамари не го правя с цел да причиня болка, а като израз на тоталната ми безпомощност пред детския инат. После ме е яд, ама понякога децата са отвратителни душевадци.

Туй е. Толкоз ми стига търпението. Не съм супер майка. Щот не ползвам Тайд  ;D ;D ;D
Активен

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 22 запитвания.