Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Как да прецакаме смрадовете ! - акъл и помощ  (Прочетена 12554 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
Пръвак, удлъжават им срока с 6 месеца, не се преебавай сам.
Сега рекоа по Хоризонт. Може да си житкаш още 6 месеца с тая, а после освен снимка траба и пръстови отпечатъци.
Пази се от пчелите.  ;D

днеска подадо документите, на гишето беше залепен лист къде пише че тиа документи къде изтичат 2010г. че важът до крааа на годината, ама требва да се издаде некъф индивидуален протокол  ???..... па кво като на мойта книжка нема да има пръстоф отпечатък, ли па че си важи  ??? ???
Активен
жената Я  и приятели  

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
У България можеш,ма я обесни тава на гръцкия или на унгарския полицай.Направо си утекал.Акое така е недомислено.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
Държавата ни е мудна и се отмята от думата си. Сама ни е издала документ, на който пише - важи до ....
А сега казва не важи. Се едно ми вика - Цоне, аз майтап си направих с тебе.
И то не е за пръв път, то е бизнес дееба.
Пръвак, не си се прецакал, протокол само щом е.
« Последно редактиранье: Януари 15, 2010, 05:16:46 от Цони »
Активен
Животът с назе се ебава.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Re:Как да прецакаме смрадовете ! - акъл и помощ
« Reply #33 -: Февруари 01, 2010, 11:53:46 »
Иам питанка?Требва да зеем на маке ми гориво за печката.Дръва ели кемур.Кое е по-изгодно куто пари?А кое е по-убаво?С кое че и е по-лесно и по-топло.Питаньето ми е сериозно що ми писна се да се прекарвам.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
« Reply #34 -: Февруари 01, 2010, 11:57:33 »
зими и от двете баце.дръвта горът бръже ,за тва се притура и кюмур да дръжи огино по длъго.така се спестява от дръвата......
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #35 -: Февруари 02, 2010, 12:04:45 »
Оно и она така ми вика ,ма не мом да зеем и от двете.Можем или един тон кемур или 4-5 кубика дрва.Кага свршат па че зеем.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #36 -: Февруари 02, 2010, 12:07:53 »
А що? Комбинирано по изгодно ли излази?Или повече грее?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
« Reply #37 -: Февруари 02, 2010, 12:09:26 »
е виж от кое по има нужда и от него зими повече .а от другото по малко..........па другио път обратно ......и така......според мен е по изгодно........па и нема да се вайкаш че ако излезеш навън и те нема 2-3 часа кюмбето ша угасне.........кямуро дръжи огиньо...
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #38 -: Февруари 02, 2010, 12:10:40 »
Зависи ква а печката.По принцип Гениниа а прав.Ма има особености-кюмура развива по-висока температура,по калоричен а,дръжи по дълго ,ма му требват разпалки и а смръдел-много пепей и мръсотиа.По подходящ а за котлета за парно и обезателно требва да имаш много добър комин,що образува много сажди и запушва коминя,вервай ми иам печален опит ;).Дръвата са добри като гориво коги са дъб ели бук-бука гори по яко,ма дъбъ дръжи по дълго....развиват добра температура,ма не дръжът толко продължително като въглищата.Почти нема боклук,остаа манко пепел,чисти са бръже.Подходящи са повече за камини ели котлета де специално са праени за дръва.За сеги с дръва а манко по евтино...Ма докоги ша а така-незнам,тиа сволаче къ  сечът безразборно >:(
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Пръвака

• Тумбак
« Reply #39 -: Февруари 02, 2010, 12:15:34 »
Оно и она така ми вика ,ма не мом да зеем и от двете.Можем или един тон кемур или 4-5 кубика дрва.Кага свршат па че зеем.

абе зими и дръва ем е по чисто ем не преебва кюмбето, ама сака по сериозно кладенье  ::)
Активен
жената Я  и приятели  

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #40 -: Февруари 02, 2010, 12:27:22 »
Бе я приказва с едни циганье.Они дават каруца дрва за 35 лева,
ма тава нема кубик.Се пак е добро куто цена само къде требва после да дойдем да ги нарежем и нацепим.Айде резаньето добре.
Зиам хускварната и почвам,ма цепеньето...Не смеам да се напъвам с таа херния.Знаате ли колко се плаща да ги нацепи некой?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Пръвака

• Тумбак
« Reply #41 -: Февруари 02, 2010, 12:31:31 »
Значи цената неа много добра с оглед че тава са крадени дръва и ако ги намерат у вазе ти отнасаш плувката, по добре спазари да платиш малко по скъпо ама ем нема да са напиняш да режеш и цепиш, ем по трудно моа да та фанат че дръвата са крадени  ::)
Активен
жената Я  и приятели  

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #42 -: Февруари 02, 2010, 12:38:40 »
Я лично не би зел крадени дръва, що така стимулирам циганина пак да открадне. Ломняка ми прекара руски кюмур "Алтай", доста калоричен. Брикетите май беа на същата цена, ма са пепей и пушлявица.
Активен

Пръвака

• Тумбак
« Reply #43 -: Февруари 02, 2010, 12:45:32 »
Я лично не би зел крадени дръва, що така стимулирам циганина пак да открадне. Ломняка ми прекара руски кюмур "Алтай", доста калоричен. Брикетите май беа на същата цена, ма са пепей и пушлявица.
апа "Алтая" ебава мамата на кюмбето, а и циганьте па че си краднат дръва, ако не си ти но друг че ги купи  ::)
Активен
жената Я  и приятели  

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #44 -: Февруари 02, 2010, 01:06:47 »
При назе у Велинград връви 3 лева на кубик резаньето и 2 лева цепеньето.Я таа годин за 10 кубика дадо-30 и 20-50 лева сичко.Сал си ги реди я що реденьето сака манко внимание,па и неа такава амалогия.И 5 кубика иам нацепни от миналата-ша устискам зимата ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Страницата е създадена за 0.205 секунди с 21 запитвания.