Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Как да прецакаме смрадовете ! - акъл и помощ  (Прочетена 12527 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
Re:Как да прецакаме смрадовете ! - акъл и помощ
« Reply #45 -: Февруари 02, 2010, 01:14:43 »
При назе у Велинград връви 3 лева на кубик резаньето и 2 лева цепеньето.Я таа годин за 10 кубика дадо-30 и 20-50 лева сичко.Сал си ги реди я що реденьето сака манко внимание,па и неа такава амалогия.И 5 кубика иам нацепни от миналата-ша устискам зимата ;)
При вазе Чворе е пак по ефтино, тука при назе сакат за редовни дръва по 50 лева кубика (на метрофки) и зимат по 5-6 лева за резанье и още толко за цепенье и нарежданьето, като са не брой че пръво требва да купиш на циганьете по кутия цигари и да ги раниш и поиш на пладне, иначе нема да доат да ти работат  ::)
Активен
жената Я  и приятели  

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #46 -: Февруари 02, 2010, 01:34:29 »
Я сам помислил тава за краднатите дръва.Ма си имах убова гора на село.Не ми даваха да я сечем.Преду неколко години отидох и кво да видим!Целата изсечена,едно дръвце неа остаено.Стъжни ми се.А я беше садил на времето деда ми.Не знам дали и я че сам крадец куто си купим по-евтино некое и друго дръво,но знам че маке ми и баба ми така че оцелеат и таа година.А циганьете кво вика Пръвака не моа ги спреш.Само каде вече не можем да си врнем мойта гора.Па за "законните" дръвя ,мое точно они да са от мойта ели на некой друг човечец от гората каде на са му дали да си я сече,а после са му я разпродали и го карат да си купува огрев на невероятни цени. Та мое и да расъждавам малко егуистично,ма ми е писнало се да съм от къде прекараните.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #47 -: Февруари 02, 2010, 01:47:53 »
Ичги и не еба у циганьете смръдели-като неще тва къде му давам, ша доа друг като ньего-на никъв мангал са не мола.И ранъ-курец-я му плащам па он ако сака да си копува цигари ако сака да еде,ебал съм го у мангала.Тука при назе си одът редовно да са молат за работа и има пазар и ича са не двоумъ-кат ми не аресват-айде трън ти в петъ.....а па тва за гората бако Авраме а много печално,ма кво да се праи......нема власт и те тава а....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

onufri

• Гостенин
« Reply #48 -: Февруари 02, 2010, 11:00:45 »
пу деба мааму, че ма фаща яд. я могу обичам да цепа дръва, ма наще се ми не остават. вие па ша давате пари на мангалете да ги цепат...нема къ да дойда язе да ги нацепа деба, я тава го виждам куто тренирофка, куто Роки тренираше у Съюза  ;D
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #49 -: Февруари 02, 2010, 11:03:49 »
Бако Авраме, я не съм бъш наясно, питай Ломняка, ма имало некакви печки, дето работели с дървесна трина, а такава от цеховете се вземало безплатно. Ма те он да ти каже, що тава му е спецялността. А иначе и я имам гора наследство от баба ми, но нещем да одим, що най-многото да се едосам ако са изсекли. Видвал съм ГАЗ-ки без номера да се мотлявчат по чръните пътища натаварени с дръва. Много ме беше яд, кога въз барата изсекоа връбалака и едно вековно дръво, дето беше огромно. И теа жи секат на нивото на гръдите, да се не навалят доле ниско да бият с манарата.
« Последно редактиранье: Февруари 02, 2010, 11:07:31 от Плъотрепач »
Активен

onufri

• Гостенин
« Reply #50 -: Февруари 02, 2010, 11:16:51 »
Бако Авраме, я не съм бъш наясно, питай Ломняка, ма имало некакви печки, дето работели с дървесна трина, а такава от цеховете се вземало безплатно. Ма те он да ти каже, що тава му е спецялността. А иначе и я имам гора наследство от баба ми, но нещем да одим, що най-многото да се едосам ако са изсекли. Видвал съм ГАЗ-ки без номера да се мотлявчат по чръните пътища натаварени с дръва. Много ме беше яд, кога въз барата изсекоа връбалака и едно вековно дръво, дето беше огромно. И теа жи секат на нивото на гръдите, да се не навалят доле ниско да бият с манарата.

:'(

>:( мене ма знаате, че съм могу либерален, ма тиа требва да ги сложат у вериги и да им дадът по ена кирка цел живот да праат големите камъни на малки камъни.  >:(  изроди!  >:(

ма тава го е имало винаги у назе, сички автори пишат за тава...  >:(  :'(
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #51 -: Февруари 02, 2010, 11:58:26 »
Бе кво да ви каем?Баба ми е жива и ми разправя че предеда ми Аврам , деда ми Гераско/ Герасим/ и брат му деда Кирко/Кирил/ сека година като са секри у гората после одат да садат нови дръвчета.Таа гора е била ливада на един баир,ма они са я залесили да си имат дрва за зимата.Кага след 15-20 години искарала ,почнали да сечът ,ма после залесявали наново.Така подменяли дръвята постепено.Она е само от лиляк.Съга кага отидох,там е па гол баир.Тук там е има по некоа тръница и тава е сичко.Жалка работа.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

golyam_zum

• Гостенин
« Reply #52 -: Февруари 02, 2010, 02:36:49 »
А я като имам гора-кво-оди у горското,плати по 15лв. кубика,плати си на резачи и таварачи,плати на камион и накрая дако си реза од мойта си гора,па ми излезная по 28лв кубика(на метрофки!),послем си ги реза и цепи дом! ???
Активен

ТУМБАКА

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 157
« Reply #53 -: Февруари 02, 2010, 02:39:38 »
е оти са плаща на горското 15 лееа кут си е твоио?
лаазда а си купът свещи!
Активен
Маанете са с тия подписе!

Пръвака

• Тумбак
« Reply #54 -: Февруари 02, 2010, 02:42:06 »
А я като имам гора-кво-оди у горското,плати по 15лв. кубика,плати си на резачи и таварачи,плати на камион и накрая дако си реза од мойта си гора,па ми излезная по 28лв кубика(на метрофки!),послем си ги реза и цепи дом! ???
...... и накраа иде един красиф момент, коги ониа от горското ти каат че вече са ти се изчерпиле запасите за резанье къде си имал и пак при гора че идеш да си купиш дръва  ::)
Активен
жената Я  и приятели  

Пръвака

• Тумбак
« Reply #55 -: Февруари 02, 2010, 02:43:25 »
е оти са плаща на горското 15 лееа кут си е твоио?
лаазда а си купът свещи!

да дойде горския да ти ги маркира у стоящо пръво, после у лежащо състояние, па да си презавериш сиците и др. подобни дивотии >:(
Активен
жената Я  и приятели  

golyam_zum

• Гостенин
« Reply #56 -: Февруари 02, 2010, 02:54:22 »
Горския даже не еба да дойде,даде чукчето на резача и он си маркира и реже!
.......................................................май това е за темата "Свинье или ора?"!
Активен

ТУМБАКА

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 157
« Reply #57 -: Февруари 02, 2010, 03:01:35 »
Горския даже не еба да дойде,даде чукчето на резача и он си маркира и реже!
.......................................................май това е за темата "Свинье или ора?"!

ебааго амиако не ида а са обада на горскиа и си нарежа една каруца дръва ма от моите си де он кво ще ми кае?
Активен
Маанете са с тия подписе!

golyam_zum

• Гостенин
« Reply #58 -: Февруари 02, 2010, 03:08:28 »
Аку та фане че та глоби,ако не-че са грееш!(демек па че те фане,ама за долуподписания!) ;D
Активен

ЛОМНЯК

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2037
« Reply #59 -: Февруари 02, 2010, 03:26:59 »
Te съга и я да ви кажем,бегайте и си сечете, ама тава каде е изсънало  ;) ,нищо немоа ти кажат, що тава се води за санитарна сеч и излаза така що едва ли не, ти си им свършил техната работа ;) Най-много да почерпиш  шише ракия горския ;D ;D ;D ;D  Ма фанат ли те със сурво - дупе да ти е яко ::) ;)
Имам доста приятели ,каде завръшия Лесото - горско стопанство ,та па че питам ! Що допреди две години беше така, както ви каза по-горе ;)

Страницата е създадена за 0.332 секунди с 21 запитвания.